Analizując teorie Multiuniversum .Wzięłam po uwagę dotychczas odkryte przez naukę potwierdzone prawa, których doświadczamy na co dzień. Abstrachując od teorii strun. Oto fakty naukowe jakie znamy.
Ewolucja istnieje czy nam się to podoba czy nie. Jest to dostosowywanie się materii żywej i martwej do okoliczności w jakich dana materia się znajduje. Wykształcenie się dodatkowych umiejętności i które akurat są potrzebne do przetrwania lub lepszego obycia w otoczeniu u następnych gatunków danego obiektu lub też zdarzenia.. Dowodem na ewolucję jest np.zasada złotego podziału i gatunki zwierząt roślin i oczywiście ewolucja nadrzędnych czyli ludzi na przełomie wielu ER powstawania życia na ziemi. Nawet z historii średniowiecza można się dowiedzieć że np. rycerze którzy musieli dźwigać ciężka zbroję musieli mieć na to dużo siły. Czyli ich postura była bardzo dobrze ukształtowana. Istnieje powtarzalność procesów we wszechświecie . Czyli główne cechy obiektów są charakterystyczne dla danego gatunku, a cechy szczególne różne. Np.układy planetarne.
Cząsteczki i anty cząsteczki. Bieguny magnetyczne dodatnie i ujemne. Wszystkie zdarzenia naturalne dziejące się w kosmosie można w skali mikro zaobserwować tu na ziemi. Kosmos jest jak żywy organizm który samoistnie wytwarza energię ze zdarzeń losowych teoretycznie rzecz biorąc które tak naprawdę mają swoje matematyczno logiczne wyjaśnienia przyczynowo -skutkowe. Wszechświat cały czas się zmienia.
Silnikami kosmosu są mniejsza o najsilniejszej grawitacji zwane potocznie pradawnymi czarnymi dziurami. Które przez przejmowanie energii z obiektów napędzają kosmos. W każdej galaktyce jest co najmniej jedna czarna dziura. Bez tego obiektu w galaktyce nie było by planet . Bo one wytwarzając pole grawitacyjne podtrzymują tory lotów obiektów kosmicznych i napędzają zdarzenia w kosmosie.
Rozszeżanie się kosmosu lub inaczej obserwacja widzialnego dla astronomów kosmosu w którym można zaobserwować ruch galaktyce w postaci oddalania się czy przybliżania do siebie. Może też świadczyć o tym iż nasz wszechświat jest jak balon . Patrząc na przeważający krztałt obiektów i projektori lotu obiektów. I w jaki sposób ukrztałtowane są galaktyki. okrąg, koło , elipsa , fale. To może świadczyć że nasz wszechświat jest kula na którą oddziałuje z zewnątrz jakąś siła. Tak jak grawitacja na ziemi , czy atmosfera oddzielająca nas od kosmosu niewidzialna bariera. Spłaszczenie ziemi pod wpływem ziemskiej grawitacji. Gdy naciśniemy na wypełniony powietrzem balon z namalowanymi mazakiem kropkami to te kropki sprawiają wrażenie że oddaliły się od siebie czy zwiększyły swoją masę, bo siła oddziaływające z zewnątrz zmieniła ich położenie. Więc może taka sama zasada działa na zewnątrz kosmosu a nasz kosmos pływa jak piłeczka wodzie w otoczeniu innych piłeczek takich kosmosów.
Więc biorąc pod uwagę te wszystkie fakty , myślę że teoria Multiuniversum może wprzyszłosci okazać się faktem z tezą potwierdzona obliczeniami matematycznymi.
Kolejną sprawą dotycząca Multiuniversum która jest godna rozważania to: zdarzenia, i różnorodny wybór zdarzeń. oczym świadczy splątanie kwantowe cząsteczek. Przykład z życia. Jedno zdarzenie może przebiegać na najróżniejsze sposoby w zależności od tego co atualnie zostanie wybrane. Możliwości jednego zdarzenia jest nieskończenie wiele. Np. idąc na spacer mogę wybrać czy idę w prawo w lewo czy pod górę czy nadół w jednym i tym samym momencie wszystko i reszta zdarzeń zależy od tego co wybiorę. Od tego co wybiorę zależy przyszłość zdarzeń jakie mnie czekają. Tzw efekt motyla który trzepocąc skrzydłami może wywołać teoretycznie tsunami na drugim krańcu ziemi. I myślę że losowy wybór tego samego zdarzenia w różnych scenariuszach może odpowiadać różnym alternatywnym rzeczywistościom w których żyjemy i powodować teoretycznie rzecz ujmując, przeskakiwanie niewykorzystanych wyborów zdarzenia do alternatywnych rzeczywistości gdzie toczy się inna losowość zdarzeń na tej samej zasadzie. Tzn. ta sama bajka np. ma różne zakończenia. To drugie akurat jest bardziej fantastyka naukowa póki co ale biorąc pod uwagę matematyczną statystykę choćby , ma swoje miejsce w dziale naukowym , obliczając rachunek prawdopodobieństwa. Koniec.