Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jurek55

New Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Jurek55

 1. Wśród łowców zbieraczy przeżywały tylko osobniki odporne, tu nie było opieki nad słabowitymi, nie miałeś sił i sprawności to czekała cię szybka śmierć. Rolnictwo i "cywilizacja" wprowadziły nasz gatunek na trudną drogę stopniowej degradacji pod względem odporności, natomiast umożliwiło rozwój "naukowy". Coś za coś.
 2. We Francji widziałem podłogę balkonu wylaną z betonu o niesamowitej gładkości. Tu nie było juz potrzeby wyklejania płytek itp.
 3. Budownictwo Inków sprzed 500 lat to: suszona cegła i pokryta gliną. Natomiast Wikipedia podaje datowanie murów w Sacsayhuamán rok 1438. Wystarczy zobaczyć z czego i w jaki sposób zbudowano mury!
 4. Zanim ludzkość zrozumiała (a przecież nadal nie wszyscy), że Ziemia nie jest centrum kosmosu, minęły setki lat i np. anglosasi przypisują tą zmianę bardziej Galileuszowi i Newtonowi (Włoch i Anglik)!
 5. A co na to nasza ex-premier pani Kopacz! Ostatnio dała się poznać jako ekspert od stosunków ludzi vs dinozaury.
 6. Większy narcyzm może być usprawiedliwiony wielkością kraju, narodu i tu bardzo dziwi tak wysoka pozycja Hong Kongu albo Malezji!
 7. Jesteśmy w prostej linii potomkami Adama i Ewa (żyli ok 200 tyś lat temu) więc nic dziwnego, że nasi prapra... czsem coś nagryzmolili.
 8. Nie odkrycie, tylko uzyskanie. Zbudowanie efektywnego komputera kwantowego to klucz do postępu w wielu dziedzinach wymagających masywnych obliczeń (astronomia, biologia itd)
 9. "25% tracone przez okna" ale z tych 25% około 50% ciepła tracimy przez plastikowe ramy i mikroszpary, zatem przez szyby tylko kilkanaście procent.
×
×
 • Create New...