Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Jurek55

Users
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Jurek55 last won the day on September 14 2018

Jurek55 had the most liked content!

Community Reputation

-2 Poor

About Jurek55

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Problem nie trzech ale miliardów ciał poruszających się w "polu grawitacyjnym" Natura rozwiązuje on-line!
 2. "jest od niej około 8-krotnie bardziej masywna" czyli człowiek ważący na Ziemi 90kg tam waży 720kg, jak żyć?
 3. Wśród łowców zbieraczy przeżywały tylko osobniki odporne, tu nie było opieki nad słabowitymi, nie miałeś sił i sprawności to czekała cię szybka śmierć. Rolnictwo i "cywilizacja" wprowadziły nasz gatunek na trudną drogę stopniowej degradacji pod względem odporności, natomiast umożliwiło rozwój "naukowy". Coś za coś.
 4. We Francji widziałem podłogę balkonu wylaną z betonu o niesamowitej gładkości. Tu nie było juz potrzeby wyklejania płytek itp.
 5. Budownictwo Inków sprzed 500 lat to: suszona cegła i pokryta gliną. Natomiast Wikipedia podaje datowanie murów w Sacsayhuamán rok 1438. Wystarczy zobaczyć z czego i w jaki sposób zbudowano mury!
 6. Zanim ludzkość zrozumiała (a przecież nadal nie wszyscy), że Ziemia nie jest centrum kosmosu, minęły setki lat i np. anglosasi przypisują tą zmianę bardziej Galileuszowi i Newtonowi (Włoch i Anglik)!
 7. A co na to nasza ex-premier pani Kopacz! Ostatnio dała się poznać jako ekspert od stosunków ludzi vs dinozaury.
 8. Większy narcyzm może być usprawiedliwiony wielkością kraju, narodu i tu bardzo dziwi tak wysoka pozycja Hong Kongu albo Malezji!
 9. Jesteśmy w prostej linii potomkami Adama i Ewa (żyli ok 200 tyś lat temu) więc nic dziwnego, że nasi prapra... czsem coś nagryzmolili.
 10. Nie odkrycie, tylko uzyskanie. Zbudowanie efektywnego komputera kwantowego to klucz do postępu w wielu dziedzinach wymagających masywnych obliczeń (astronomia, biologia itd)
×
×
 • Create New...