Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Daniel O'Really

Użytkownicy
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Daniel O'Really w dniu 15 lutego

Użytkownicy przyznają Daniel O'Really punkty reputacji!

Reputacja

2 Neutralna

O Daniel O'Really

 • Tytuł
  Fuks
 1. Daniel O'Really

  Instrukcja życia w systemie...

  Bajka o Czerwonym Kapturku 1,1-5 "Rzecz się działa w Bajkolandii - krainie w której wszystko wydarzyć się może. We wsi Kołolasewo mieszkała sobie z Mamą dziewczynka, którą wszyscy nazywali Czerwonym Kapturkiem. A dlaczego Czerwonego Kapturka tak właśnie nazwano? Ano dlatego, że dziewczynka zawsze nosiła na głowie czerwoną chusteczkę." Czyli w galaktyce karłowatej w Strzelcu był sobie układ podwójny składający się z czerwonego karła i białego olbrzyma...
 2. Daniel O'Really

  Jak posadowić człowieka na Marsie?

  Przecież system pionowego lądowania jest już opracowany i przetestowany (Space-X). Kto im każe wynosić statek, załogę i paliwo za jednym zamachem z Ziemi? Jeśli najpierw wyniesię się na orbitę statek, a potem załogę i paliwo, to cały problem znika.
 3. Daniel O'Really

  Istnieje 7 uniwersalnych wartości moralnych

  W artykule znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie: Dla Kalego pomoc rodzinie, czy swojej grupie mogła być wyżej niż poszanowanie cudzej własności.
 4. Daniel O'Really

  Odkryto nieznaną dotychczas podstawową stałą Słońca

  W żadnym wypadku @topiq to nie jest odkrycie w kierunku "Oooo, w tym naukowym artykule jest coś o dźwięku, w mojej pełnej spreczności książce jest coś o śpiewaniu więc BÓG".
 5. Daniel O'Really

  Odkryto nieznaną dotychczas podstawową stałą Słońca

  Ciekawe czy dałoby się w takim razie kontrolować plazmę w reaktorze fuzyjnym za pomocą fal dźwiękowych zamiast magnesów
 6. Daniel O'Really

  Zamiast tabletki połknęła cały blister

  Pewnie była tak tłusta, że nie znaleźliby nawet kubka, gydyby połknęła go razem z kawą
 7. Daniel O'Really

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Nie miałeś tu na myśli "antropogenicznego" @3grosze?
 8. Daniel O'Really

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Całkowicie się zgadzam. Uważam też, że nawet gdyby zmiany klimatu nie byłyby w żaden sposób związane z działalnością człowieka, to redukcja emisji szkodliwych substancji i tak nie wyjdzie na złe nikomu z wyjątkiem korporacji, których działalności są owe emisje efektem ubocznym. Obrona utrzymania dotychczasowego poziomu zatruwania powietrza, moim zdaniem wynikać może jedynie z krótkowzroczności, prywatnego interesu połączonego z brakiem empatii w stosunku do innych ludzi, lub głupoty. Jednocześnie przypuszczam, że brak zaufania Trumpa do raportu bierze się głównie z nadwyżki osób o poglądach lewicowych do tych o poglądach prawicowych wśród przedstawicieli amerykańskiej nauki. Sądzę też, że planuje on w znacznie krótszej perspektywie czasowej, niż ta której wymagałaby redukcja emisji w znaczący sposób. On nie jest ideowcem tylko biznesmenem i traktuje kraj jak przedsiębiorstwo, które musi być konkurencyjne na światowym rynku a w najlepszym wypadku wieść prym. Dlatego każdy wydatek, który nie powoduje wprost wzrostu gospodarczego i poprawy pozycji USA, uważa za zbędny, a wydatki na obniżenie emisji za podcinanie skrzydeł amerykańskiej gospodarce.
 9. Daniel O'Really

  Władze stanu Goa promują rolnictwo kosmiczne

  Gdyby można było zamienić "postulują", i "są ponoć" z ostatniego akapitu na "udowodnili" i "są niezaprzeczalnie", już bym się pakował, żeby jechać do Indii.
 10. Z pewnością. Mimo to sądzę, że "eksperyment" był przydatny. Nie każdy wie (ja np. nie wiedziałem), że jeden człowiek potrzebuje do przerobienia swojego dwutlenku węgla na tlen aż tyle roślin (nadal nie wiem ile dokładnie, ale przynajmniej wiem, że znacznie więcej niż ten gość umieścił w swoim namiocie).
 11. Daniel O'Really

  Po zakładzie z kolegami przez rok chodził z łyżką w przełyku

  Cóż, biorąc pod uwagę liczbę Chińczyków, to była tylko kwestia czasu
 12. Daniel O'Really

  Powróciła tajemnicza choroba wywołująca paraliż u dzieci

  Z "korporacyjnego" punktu widzenia, niczego nie opłaca się wyleczyć. Opłaca się tylko leczyć, najlepiej od jak najwcześniejszego wieku do jak najpóźniejszego. Kryterium opłacalności zaś jest najbardziej rozpowszechnionym kryterium w świecie zwierząt i tylko wybitne jednostki potrafią działać podejmując decyzje w oparciu o inne.
 13. Daniel O'Really

  Proteza sama zwalczy infekcje jamy ustnej

  Nie martw się, wymyślą też tabletkę pochłaniającą te jony z jelit dzięki której będzie się robiło srebrne bobki ;)
 14. Daniel O'Really

  Nasze postrzeganie wieku nie jest statyczne

  W ostatnim zdaniu powinno chyba być 93 lata, jeśli idealny wiek zaczął rosnąć.
×