Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Daniel O'Really

Users
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Daniel O'Really last won the day on February 15

Daniel O'Really had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About Daniel O'Really

 • Rank
  Fuks
 1. Ciekawe, czy rzeczywiście jest to efekt niskiego LDL, czy skutek uboczny przyjmowania statyn.
 2. Daniel O'Really

  Właściwa dieta wydłuża życie. Suplementy nie pomagają

  Weganie się pewnie modlą, żeby nie dotyczyło to B12. Inaczej musieliby przejść na saprofagię
 3. Daniel O'Really

  Silniki dla SLS gotowe do misji na Księżyc

  Pewnie można byłoby się zgodzić z @dzbanek1 gdyby całą siłę gospodarczą i umysłową ludzkości przekierowano nagle na badanie kosmosu, ale fakt jest taki, że starcza i na kosmos i na badania nad rakiem i na rozwiązywanie problemów ekologicznych czy sztukę (która też może niektórym wydawać się zbędna, więc po co marnować na nią zasoby). Naukowcy to stworzenia działające na pasję, nie da się inżynierowi, który kocha budować rakiety, kazać pracować nad rozwiązaniem problemu raka i oczekiwać pozytywnych rezultatów. Jedni się zajmują tym inni owym i to jest najlepsze, postęp nie dotyczy jednej dziedziny i nie następuje liniowo.
 4. Daniel O'Really

  Tesla kupiła Maxwell Technologies

  Marudzisz Panie Przemysławie. Polak mieszkający w mieście przemierza dziennie średnio między 15-40 km. Zakładając, że na jednym ładowaniu elektryk przejedzie 400 km, to jedno ładowanie, starczy na od 10 do 26 dni jeżdżenia. Zanim wszystkich będzie stać na elektryka, infrastruktura do ich ładowania rozwinie się do tego stopnia, że podładowanie auta raz w tygodniu przy okazji zakupów w centrum handlowym to będzie pestka.
 5. Twoja teoria @Ksen nie znajduje potwierdzenia w faktach. Akurat kobiety, które rodzą dzieci (zwłaszcza więcej niż jedno) żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem niż kobiety bezdzietne. Dodatkowo płód uwalnia do organizumu komórki macierzyste, co niejako odmładza organizm matki a karmienie piersią jest skorelowane z mniejszą zapadalnością na raka piersi. Jest też problem z tym czy płód można już klasyfikować jako dziecko, ale to jest ciężki temat, zdecydowanie nie na randomowe komentarze pod artykułami dotyczącymi archeologii.
 6. Daniel O'Really

  Australijczycy zamieniają CO2 w węgiel

  Przy wykorzystaniu energii z elektrowni węglowych to nie ma sensu, ale ze źródeł odnawialnych a w przyszłości fuzji jądrowej, to świetny sposób na pozbycie się nadmiaru CO2 z atmosfery. Biorąc pod uwagę, że to prędzej czy później trzeba będzie ten dwutlenek węgla z atmosfery wychwycić i unieszkodliwić. Źródło cytatu: https://kopalniawiedzy.pl/globalne-ocieplenie-stratus-dwutlenek-wegla-atmosfera,29655
 7. Daniel O'Really

  Instrukcja życia w systemie...

  Bajka o Czerwonym Kapturku 1,1-5 "Rzecz się działa w Bajkolandii - krainie w której wszystko wydarzyć się może. We wsi Kołolasewo mieszkała sobie z Mamą dziewczynka, którą wszyscy nazywali Czerwonym Kapturkiem. A dlaczego Czerwonego Kapturka tak właśnie nazwano? Ano dlatego, że dziewczynka zawsze nosiła na głowie czerwoną chusteczkę." Czyli w galaktyce karłowatej w Strzelcu był sobie układ podwójny składający się z czerwonego karła i białego olbrzyma...
 8. Daniel O'Really

  Jak posadowić człowieka na Marsie?

  Przecież system pionowego lądowania jest już opracowany i przetestowany (Space-X). Kto im każe wynosić statek, załogę i paliwo za jednym zamachem z Ziemi? Jeśli najpierw wyniesię się na orbitę statek, a potem załogę i paliwo, to cały problem znika.
 9. Daniel O'Really

  Istnieje 7 uniwersalnych wartości moralnych

  W artykule znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie: Dla Kalego pomoc rodzinie, czy swojej grupie mogła być wyżej niż poszanowanie cudzej własności.
 10. Daniel O'Really

  Odkryto nieznaną dotychczas podstawową stałą Słońca

  W żadnym wypadku @topiq to nie jest odkrycie w kierunku "Oooo, w tym naukowym artykule jest coś o dźwięku, w mojej pełnej spreczności książce jest coś o śpiewaniu więc BÓG".
 11. Daniel O'Really

  Odkryto nieznaną dotychczas podstawową stałą Słońca

  Ciekawe czy dałoby się w takim razie kontrolować plazmę w reaktorze fuzyjnym za pomocą fal dźwiękowych zamiast magnesów
 12. Daniel O'Really

  Zamiast tabletki połknęła cały blister

  Pewnie była tak tłusta, że nie znaleźliby nawet kubka, gydyby połknęła go razem z kawą
 13. Daniel O'Really

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Nie miałeś tu na myśli "antropogenicznego" @3grosze?
 14. Daniel O'Really

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Całkowicie się zgadzam. Uważam też, że nawet gdyby zmiany klimatu nie byłyby w żaden sposób związane z działalnością człowieka, to redukcja emisji szkodliwych substancji i tak nie wyjdzie na złe nikomu z wyjątkiem korporacji, których działalności są owe emisje efektem ubocznym. Obrona utrzymania dotychczasowego poziomu zatruwania powietrza, moim zdaniem wynikać może jedynie z krótkowzroczności, prywatnego interesu połączonego z brakiem empatii w stosunku do innych ludzi, lub głupoty. Jednocześnie przypuszczam, że brak zaufania Trumpa do raportu bierze się głównie z nadwyżki osób o poglądach lewicowych do tych o poglądach prawicowych wśród przedstawicieli amerykańskiej nauki. Sądzę też, że planuje on w znacznie krótszej perspektywie czasowej, niż ta której wymagałaby redukcja emisji w znaczący sposób. On nie jest ideowcem tylko biznesmenem i traktuje kraj jak przedsiębiorstwo, które musi być konkurencyjne na światowym rynku a w najlepszym wypadku wieść prym. Dlatego każdy wydatek, który nie powoduje wprost wzrostu gospodarczego i poprawy pozycji USA, uważa za zbędny, a wydatki na obniżenie emisji za podcinanie skrzydeł amerykańskiej gospodarce.
×