Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Daniel O'Really

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralna

O Daniel O'Really

 • Tytuł
  Fuks
 1. Daniel O'Really

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Nie miałeś tu na myśli "antropogenicznego" @3grosze?
 2. Daniel O'Really

  Prezydent Trump nie wierzy w rządowy raport dot. zmian klimatu

  Całkowicie się zgadzam. Uważam też, że nawet gdyby zmiany klimatu nie byłyby w żaden sposób związane z działalnością człowieka, to redukcja emisji szkodliwych substancji i tak nie wyjdzie na złe nikomu z wyjątkiem korporacji, których działalności są owe emisje efektem ubocznym. Obrona utrzymania dotychczasowego poziomu zatruwania powietrza, moim zdaniem wynikać może jedynie z krótkowzroczności, prywatnego interesu połączonego z brakiem empatii w stosunku do innych ludzi, lub głupoty. Jednocześnie przypuszczam, że brak zaufania Trumpa do raportu bierze się głównie z nadwyżki osób o poglądach lewicowych do tych o poglądach prawicowych wśród przedstawicieli amerykańskiej nauki. Sądzę też, że planuje on w znacznie krótszej perspektywie czasowej, niż ta której wymagałaby redukcja emisji w znaczący sposób. On nie jest ideowcem tylko biznesmenem i traktuje kraj jak przedsiębiorstwo, które musi być konkurencyjne na światowym rynku a w najlepszym wypadku wieść prym. Dlatego każdy wydatek, który nie powoduje wprost wzrostu gospodarczego i poprawy pozycji USA, uważa za zbędny, a wydatki na obniżenie emisji za podcinanie skrzydeł amerykańskiej gospodarce.
 3. Daniel O'Really

  Władze stanu Goa promują rolnictwo kosmiczne

  Gdyby można było zamienić "postulują", i "są ponoć" z ostatniego akapitu na "udowodnili" i "są niezaprzeczalnie", już bym się pakował, żeby jechać do Indii.
 4. Z pewnością. Mimo to sądzę, że "eksperyment" był przydatny. Nie każdy wie (ja np. nie wiedziałem), że jeden człowiek potrzebuje do przerobienia swojego dwutlenku węgla na tlen aż tyle roślin (nadal nie wiem ile dokładnie, ale przynajmniej wiem, że znacznie więcej niż ten gość umieścił w swoim namiocie).
 5. Daniel O'Really

  Po zakładzie z kolegami przez rok chodził z łyżką w przełyku

  Cóż, biorąc pod uwagę liczbę Chińczyków, to była tylko kwestia czasu
 6. Daniel O'Really

  Powróciła tajemnicza choroba wywołująca paraliż u dzieci

  Z "korporacyjnego" punktu widzenia, niczego nie opłaca się wyleczyć. Opłaca się tylko leczyć, najlepiej od jak najwcześniejszego wieku do jak najpóźniejszego. Kryterium opłacalności zaś jest najbardziej rozpowszechnionym kryterium w świecie zwierząt i tylko wybitne jednostki potrafią działać podejmując decyzje w oparciu o inne.
 7. Daniel O'Really

  Proteza sama zwalczy infekcje jamy ustnej

  Nie martw się, wymyślą też tabletkę pochłaniającą te jony z jelit dzięki której będzie się robiło srebrne bobki ;)
 8. Daniel O'Really

  Nasze postrzeganie wieku nie jest statyczne

  W ostatnim zdaniu powinno chyba być 93 lata, jeśli idealny wiek zaczął rosnąć.
 9. Daniel O'Really

  Wystarczy 15 minut, by zmienić obraz idealnego ciała

  To w sumie potwierdza, że powinno się pokazywać w mediach szczuplejsze kobiety, w przeciwieństwie do pokazywania otyłych, ponieważ otyłość prowadzi do licznych dolegliwości i dążenie do szczuplejszego ideału jest dobre dla zdrowia.
 10. Daniel O'Really

  Google zwalnia za niewłaściwą opinię na temat płci

  Przeczytałem cały esej imć Damore'a.Przedstawił swoje twierdzenia w bardzo wyważony sposób podkreślając wiele razy, że nie uważa kobiet za gorsze. Co więcej nie wynikało to także z jego wypowiedzi. Tak naprawdę więc, nie chodzi tu nawet o politykę politycznej poprawności. Goście z Google'a po prostu dali się zmanipulować wrzeszczącej masie internetowych SJW.
 11. Daniel O'Really

  Tycie od wąchania

  Interesująca metoda odchudzania chorobliwie otyłych ludzi, ale jeśli jedzenie u większości z nich wyzwala endorfiny w ilości zmuszającej ich do opychania się wbrew zdrowemu rozsądkowi, ciekawe czy brak węchu nie wywołałby u nich depresji?
 12. Daniel O'Really

  Dieta wegańska ryzykowna dla małych dzieci

  To nie wegańska dieta jest niebezpieczna dla dzieci, tylko brak wiedzy rodziców. W większości przypadków (według tego badania:https://vomadlife.com/blogs/news/why-most-people-go-vegan-2016-survey-results-reveal-all) ludzie przechodząc na weganizm kierują się pobudkami światopoglądowymi. Informacje dotyczące sposobów dostarczenia sobie i swoim dzieciom odpowiednich składników odżywczych w odpowiedniej ilości, będąc na tej diecie, jest wszędzie tak wiele (każda strona internetowa, czy kanał YT poświęcony temu zagadnieniu wspomina o B12, większość również o innych zagadnieniach. ), że tylko osoby zbyt mało inteligentne(upośledzone umysłowo bądź z mózgiem wyniszczonym środkami zmieniającymi świadomość), chore psychicznie lub uwikłane w jakiś kult mogłyby doprowadzić do krzywdy swojego dziecka przez odrzucenie przetworów zwierzęcych. Poza tym chętnie zobaczyłbym link do badań dowodzących braku białka w diecie roślinnej. Generalnie jednak popieram takie ostrzeżenia, dzięki nim, każdy kto chce przejść na dietę wegańską ma szansę zastanowić się nad tym "z czym to się je" i pogłębić wiedzę zamiast widząc puchate jagnię lub kaczuszkę zrzucić kotleta z talerza i zacząć jeść tylko mizerię z ziemniakami
 13. Daniel O'Really

  Australijczycy pomagają roślinom przetrwać susze

  Przeciwnicy GMO wybiorą odpowiednie krzyżowanie roślin lub metody uprawy, które według tego artykułu równie dobrze nadają się do wzmocnienia sygnału kontrolującego zamykanie porów w liściach roślin.
 14. Daniel O'Really

  CLR CFF - niebarwiąca zębów przezroczysta kawa

  Musisz zatem, drogi Jacenty wybrać się do okulisty, ponieważ CLR CFF jest wyraźnie widoczne. Jeśli chodzi o popularność to raczej wśród hipsterów. Nerdy wolą raczej coś co porządnie wzmocni ich szare komórki niż ocali zęby przed przebarwieniem.
×