Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

von.grzanka

Users
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by von.grzanka

 1. Stonehenge nie ma 1500 lat. Ostatnie ślady konstrukcji pochodzą sprzed około 1600 roku p.n.e. Stonehenge datuje się zwykle na około 3000-2500 lat p.n.e., ma więc już około 5000 lat. Co ciekawe, pierwsze ślady ludzkiej bytności i konstrukcji (nie megalitycznych) pochodzą z około 8000 roku p.n.e - czyli sprzed 10 000 lat.
 2. http://www.wired.com/epicenter/2010/11/ie9-leads-pack-in-html5-support-not-exactly/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+wired/index+(Wired:+Index+3+(Top+Stories+2)) Panowie i Panie z Wired mają chyba inne zdanie.
 3. A ja jestem ciekaw, co będzie z tym fantem robione. Przecież ktoś musi stać na pierwszym miejscu. Ciekawe, czy trzeba będzie od dzisiaj w 50% przypadków pisać imię żeńskie pierwsze a męskie ostatnie. Chociaż nie, przecież w tym wypadku nie brane są pod uwagę te imiona, które już zostały zapisane ...
 4. To raczej nie było pytanie celu, raczej pytanie retoryczne. Z resztą, posądzać można też pytaniem. To nie jest uprzedzenie. Uprzedzenie wynika z irracjonalnych przesłanek. Nikt nie lubi, jeżeli ktoś żyje za cudze pieniądze. Jednak, z jakiegoś powodu przyjąłeś, że akurat w tym przypadku istnieje podejrzenie, że ta osoba żyje z cudzej obrabowanej kieszeni. Trudno mi uwierzyć byś takie podejrzenia stawiał na każdym kroku. Dlatego też sądzę, że jest to po prostu uprzedzenie czy tez osobista niechęć. Drugą możliwością jest, że chciałeś skierować tory myśli czytających na to, że May-Welby należy do takich ludzi. Tak czy inaczej, nie jest to zbyt budująca postawa. Przeczytaj jeszcze raz artykuł. Nie jest tam napisane, że zmienił informacje w dowodzie, chodzi o akt urodzenia. Jak sądzisz, co mógł(?) zrobić innego? Ja myślę, że ona nigdy sensu nie miała. Pisanie w pierwszym poście o zboczeniach i chorobach psychicznych nie jest za bardzo tolerancyjne. A stanie się wtedy coś strasznego? Słońce z pewnością nie zgaśnie, tak samo jak nie zdrożeje wódka. To wyczerpuje listę straszności moim zdaniem Chodzi ci o same blankiety, czy o to, że je widzisz? Jest w tym trochę paranoi.
 5. Nie zauważyłem "tego pana", przepraszam. "Pomimo, że jest konserwatystą i pomimo, że głosował przeciw pro-gejowskim ustawom". Publiczne oświadczenie na antenie radia, że nie jest się tym za kogo się podaje jest formą uczciwości. Z pewnością wiedział o tym, że jest gejem. Jest hipokrytą chociażby przez to, że przez wiele lat ukrywał przed swoimi wyborcami to, że jest gejem. Inna sytuacja wystąpiłaby, gdyby mimo tego, że wyjawił to, że jest gejem, głosowałby przeciwko anty-gejowskim ustawom.
 6. Bądź co bądź, iPhone to kawał dobrej roboty. Zapewne wielu może się z tym nie zgodzić, podając ile to a ile ficzerów mają jego konkurenci a nie ma iPhone, ale Jabłfon bije konkurencję na głowę, jeżeli chodzi o przyjemność użytkowania i codzienne posługiwanie się.
 7. Za to, że pomimo tego, iż jest konserwatystą, głosował przeciw pro-gejowskim ustawom, był im nieprzychylny w senacie i właśnie ze był hipokrytą, potrafił przyznać się do tego, że jest gejem. Widać tu uczciwość. I o co chodzi z tym "Amerykanie z definicji są fajni"? Przecież każdy wie, że Amerykanie z definicji nie są fajni.
 8. http://news.bbc.co.uk/2/hi/8556852.stm Pan nazywa się Roy Ashburn. Ojciec czwórki dzieci.
 9. Jednak wolę ustalić, że istnieje coś takiego jak obojnactwo. Twoje kryteria są wyjątkowo nieścisłe. http://en.wikipedia.org/wiki/Intersexuality
 10. Dlaczego nie? Są ludźmi, mają wolną wolę, mogą robić co chcą. Niech sobie zmieniają płeć, niech się prostytuują - co innym do tego? Jeżeli nie zmuszają innych do robienia tego samego, dlaczego od razu krzyczeć o "zboczeniach" i "nienormalnościach" (oczywiste jest tu znaczenie pejoratywne tych określeń). Dlaczego ma nie pracować i "ciągnąć socjal"? Masz na to jakieś dowody? Bardzo łatwo jest kogoś posądzać, kiedy nic się o nim nie wie. W ten sposób pokazuje się tylko swoje uprzedzenia, nic więcej. Z pewnością sam nie ustalił obowiązującego prawa i nie obostrzył zabezpieczeń na lotniskach. Kim jest gejowaty narcyz? Jaką kategorię "stworzył pod siebie"? Dlaczego musiał? O jakim płytkim myśleniu piszesz? I dlaczego wspominasz tu o gejowatych narcyzach? Czy ma to związek z tym kimś?
 11. Raczej tylko jako fikcja literacka (chociaż przestrzeń czasu jest tu tak duża, że rzeczywiście jakaś bitwa mogła się odbyć nad jakąś rzeką w Hiszpanii).
 12. A czy można przeredagować artykuł na bardziej czytelny? Bo przez jakieś pięć minut zastanawiałem się, czy chodzi tu o nową metodę pozyskiwania wodoru (usuwanie węgla z metanu) czy o coś innego.
 13. Ale aż jedna trzecia? Należy chyba jednak wziąć się za tę wodę .
 14. Ależ proszę, powiedz. Może jestem w błędzie.
 15. Co się pali? Te kilka ton w rozłożeniu na całą dzienną stronę Ziemi to bardzo nikła ilość. Poza tym, gdyby się paliło to chyba widzielibyśmy to, prawda? Lądolodu jest skąpe? Co to za zdanie w ogóle? Poza tym, czy ty w ogóle wiesz co to jest lądolód? Podpowiem ci, że pod biegunem go nie znajdziesz. Blah, blah, bełkot. Radioliza wody? Czy ty wiesz jakiego wymaga to natężenia promieniowania jonizującego? Podpowiem ci, że zabójczego dla większości organizmów na Ziemi. Kto policzył? Podaj źródła to pogadamy Jeezu. Po raz pierwszy od bardzo dawna użyłem tego zwrotu chociaż jestem ateistą. Człowieku, czy tu chociaż podstawówkę zdałeś? Wiesz co to jest parowanie? Nie wrzenie a parowanie!!! Woda paruje nawet w ujemnych temperaturach. Ba, nawet żelazo może parować! Poza tym chodziło mi o ekspozycję na światło, zwiększającą szybkość parowania. Co? To była ironia.
 16. Zmartwię cię, termosfera składa się głównie z tlenu, a nawet jeśli byłoby tam kilka atomów wodoru, to ze względu na bardzo małą gęstość tego ośrodka, nie dochodziłoby tam do spalania. Widocznie chcesz może nawiązać do hipotezy solarnej ale nie rozumiem tego wywodu. j50 mówił także o lądolodzie. Nie rozumiem tego kawałka. Dlaczego się obniża? Jaki proces spowodował obniżenie się poziomu wody kiedy są topione czapy lodowe? Dla takich mas lodu jak na przykład na Biegunie Północnym, to zdanie jest fałszywe. Poza tym, większość zamarzniętej wody znajduje się w lądolodach na Antarktyce, gdzie grubość lodu sięga 3 kilometrów. Po pierwsze założenie gwałtowniejszego osuszenia lądu jest błędne (przedłużenie rzeki wpływa na szybkość jej nurtu?) a po drugie sam sobie przeczysz. Skoro woda odpłynęła z lądu, musiała gdzieś się podziać a skoro mówiłeś o odpływie wody rzekami (w domyśle do morza) to parowanie wody powinno się zwiększyć, ponieważ morza charakteryzują się większą szybkością parowania niż lądy. Dobrostan roślinny? Gdzie obserwujesz takie wysychanie? U mnie za oknem plucha a woda zbiera się aż na trawniku. No jasne towarzyszu, trzeba wprowadzić równomierne rozprowadzenie dóbr, przestać się opierać na gospodarce zależnej od pieniądza i skończyć z wyzyskiem człowieka przez człowieka! Poza tym, jakież to dane pozwoliły ci twierdzić, że za 50 lat nie będzie można oddychać? Z tego co wiem zawartość pyłów, szkodliwych związków i innych świństw zmniejsza się systematycznie od 20 lat. Poza tym, hodowanie w szklarniach to nie taki głupi pomysł, można by wreszcie zostawić przyrodę w spokoju. Ech, ciężko się rozmawia z takim człowiekiem.
 17. Co? ??? W jaki sposób doszedłeś do takich wniosków?
 18. No, miejmy nadzieję, że nie wyjdzie z tego nowa "Gattaca". W sumie to nie ma się czego bać, nie widzę powodów do dyskryminacji z powodu na przykład zwiększonej podatności na choroby nowotworowe a z kolei ci, którzy mają poważne choroby genetyczne są "dyskryminowani" już dzisiaj.
 19. Nie wiem czy Krótka Historia Czasu da ci odpowiedź na to pytanie, wertuję teraz swoją książkę i znajduje w niej tylko fragment o parowaniu czarnej dziury. Prawdopodobnie ta teoria o hologramie jest zupełnie nową teorią i chodzi o to, że wcześniejsze teorie dopuszczały istnienie takiej możliwości ale jej nie postulowały. Z innej beczki, panowie, nobel się szykuje . Jeżeli ta teoria jest prawdą, to trzeba będzie na serio zrewidować dzisiejszą fizykę, kurcze to tak jakby dowiedzieć się, że Einstein zmartwychwstał i zmajstrował w międzyczasie Uniwersalną Teorię Kwantowej Grawitacji!!
 20. Po czym? Masz na myśli wyewoluowanie tej sieci? Pewnie pochodzi ona od naczyń krwionośnych, które kiedyś normalnie wykonywały swą pracę a w końcu stały się tylko zapasowymi arteriami. A co do tego, dlaczego nie jest równolegle wykorzystywana, to pewnie dlatego, że gdyby była wykorzystywana to ulegałaby pewnie też i zużyciu. Równolegle z "normalną" siecią mogłyby się na niej odkładać złogi, ścianki mogłyby ulec osłabieniu, słowem zostałaby wyeksploatowana tak jak reszta, a przecież chodzi o to, żeby sieć zapasowa była jak w najlepszym zdrowiu.
×
×
 • Create New...