Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

krwisty

Users
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About krwisty

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Racja koszty były ogromne niestety też i ludzkie, ale można było sie pokusić o następne generacje wahadłowców choć nie wiem czy koszty były by mniejsze. Trzymam się kurczowo wahadłowców bo marzy mi sie taki statek który będzie startował i lądował jak normalny samolot oczywiście nie mówię tutaj o wynoszeniu ciężkich ładunków bo do tego mogą służyć moduły 1krotego użytku. Piszę to w kontekście spędzenia przez zwykłego Kowalskiego chociażby dnia na orbicie w 5* hotelu ja wiem że zanim będzie to możliwe dla zwykłego zjadacza chleba minie jeszcze dużo czasu najpierw będą drenować tych bogatych ale czas pokaże co zafunduje nam przyszłość
 2. Oby tylko nie było jakiegoś bumm bo wtedy pożegnamy się na długie lata z lotami NASA. Swoją drogą jestem bardzo ciekawy dlaczego i co było powodem braku rozwijania programu wahadłowców? Wspaniałe cuda techniki a przez 30 lat nie zrobiono (tak mi się przynajmniej wydaje) nic żeby po zakończeniu ich lotów w 2011 pójść na przód.
 3. Dopóki nie powstanie technologia, która znacznie obniży koszty lotów takie stacje to kosmiczne koszty moim zdaniem nie opłacalne bo tak jak wyżej kolega napisał siedzieć i patrzeć przez okienko za mld $$ trochę tak nie bardzo. Teraz dochodzi do tego kosmiczna turystyka ale i tutaj te koszty budowy jak i późniejszych lotów muszą być obniżone. Na początek znajdą ludzie chcący wyłożyć mln za taką wycieczkę no ale ile ich będzie? Tak czy inaczej mam nadzieję że ten prywatny sektor tknie nowego ducha w kosmiczne przedsięwzięcia bo NASA ehhh ta NASA szkoda pisać.
 4. Myślę, że jeszcze długo poczekamy na załogowe misje na marsa. Dwa główne powody to przyspieszenie i osłony. Na chwilę obecną 9 miesięcy bo chyba tyle trwa lot gdy Ziemia i Mars znajdą sie w najlepszym położeniu moim zdaniem jest za długi plus osłony. Czytałem gdzieś że gdyby nawet wysłać ludzi i lot trwałby prawie rok to promieniowanie bardzo źle by wpłynęło na zdrowie o ile nie zabiło. Tak czy inaczej i tak sektor prywatny szybciej osiągnie ten cel bo NASA to szkoda pisać. Dla mnie osobiście powinni zamknąć tą instytucje. 40 lat temu cud techniki wahadłowiec a oni po zakończeniu lub też zużyciu się wszystkich powracają do rakiet Orionów o i ile dobrze pamiętam żart bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Nie zrozumcie mnie źle jestem za bo takie coś może się przydać do wynoszenia ciężkich ładunków ale po tylu latach,tylu mądrych ludków i setkach mld dolarów, które tam się przewinęły powinni mieć następną generacje wahadłowców, które powinny startować i lądować jak normalny samolot plus tam wynosić jakiś lekki ładunek a Oriony owszem ale do ciężkich ładunków a nie tak coś masakra. To jedna sprawa a druga to przerwanie misji księżycowych. O ile bylibyśmy bogatsi w doświadczenie gdy tam udało się wybudować jakieś bazy zdolne utrzymać przy życiu 1, 2 nie wiem 5 ludzi i nie ważne gdzie pod ziemią na powierzchni. Na pewno nie przyszłoby to łatwo ale teraz misje na marsa byłby o wiele łatwiejsze a tak NASA staruje praktycznie od zera o ile kiedykolwiek uda im się tam wysłać coś więcej poza łazikiem. Cała nadzieja w sektorze prywatnym.
 5. Tak tak kolejny potencjał, który gdzieś się ulotni. Ile to już takich artykułów było tutaj?
 6. Albo mi sie zdaje albo wcześniej nie bylo tego w tym artykule a już na pewno nie pisano o tym na innych portalach oczywiście chodzi o te 95% bo to dość istotnie zmienia cały artykuł.
 7. Jak można nazwać to lekiem :/ 65 tys $ za przedłużenie życia o 4.4 miesiąca!
 8. Coś niesamowitego 35 lat temu pierwszy lot wahadłowca a oni testują silnik rakietowy Przez 35 lat nie umieli wymyśleć nic nowego i iść do przodu, nieprawdopodobne. Ja wiem że jestem zwykły szarak i co ja tam mogę wymagać ale przecież NASA to nie kółko gospodyń wiejskich to organizacja w którą były pompowane gigantyczne pieniądze i choć teraz budżet jest mniejszy to nadal są ogromne sumy i przez tyle lat skupiając najwybitniejsze umysły świata oni testują silnik rakietowy Widziałem ostatnio symulacje startu i lądowanie tych nowych cudownych rakiet i pewnie znowu będzie wieje wietrzyk przekładamy start, pada deszczyk przekładamy start itd. Jak dla mnie to oni powinni testować nowe napędy, nowe rozwiązania, które pozwalałyby na normalny start i lądowanie tak jak zwykły samolot. Przepraszam musiałem wylać trochę żali Trzymam kciuki za prywatny sektor bo NASA powinna być już dawno rozwiązana.
 9. Dla mnie są to ludzie, którzy nie cofną się przed niczym są gotowi zniszczyć wszystko co im nie pasuje. Palą kościoły, wyznawców chrześcijaństwa mordują bez skrupułów dzieci, kobiety, mężczyzn i przechodzi praktycznie bez echa, ale gdy nie pozwoli im sie zbudować gdzieś meczetu to jest afera na cały świat. Kiedyś chrześcijanie radzili sobie z tymi fanatykami niestety w ten sposób jak oni teraz oni spalili kościół my wybijaliśmy w pień cała wioskę można powiedzieć że była równowaga. Teraz to oni niszczą, mordują a my się przyglądamy nawet nie komentując tego :/ Oczywiście nie chodzi mi o to żeby odpowiadać im tym samym, czasy krucjat juz sie skończyły ale jeśli nadal będziemy sie przyglądać bezczynnie to kiedyś obudzimy sie i będziemy tego żałować.
 10. Zapomnij Pogo. Tyle widziałem artykułów już w takim temacie że do tej pory już dawno powinien być lek na raka... Ja wiem prcedury, testy itd. na wszystko potrzeba czasu żeby sprawdzić i wprowadzić na rynek ależ ileż można ludzie jak umierali tak umierają dalej chociażby wczorajsza śmierć Anny Przybylskiej Rak trzustki zabija tak samo od lat ŻADNEGO postępu a tu się tylko słyszy LHC, lądowanie na masrsie, super specjalistyczne sondy wysyłane na orbite wszystko z taką technologią że normalnemu zjadaczowi chleba mózg by sie usmarzył gdyby miał to wszystko pojąć a nowotwotwory jak zabiłay tak zabijają Normalnie zaczynam wierzyć że chyba jednak ktoś nie chce tego leku :/ ale obym sie mylił oby jeszcze w tej dekadzie coś drgnęło a do tego czasu kochani profilaktyka, która w naszym kraju jest żałosna ale przynajmniej sami możemy coś w tym kierunku zrobić niestety prywatnie bo terminy w publicznej każdy wie jakie są.
 11. Ciekawe, kiedy ujawnią to co niby znajdzie sie podręcznikach i czy to były ślady życia czy też są ??
 12. Osoba w miarę ogarnięta nie powinna mieć problemu z dotarciem do pirackich treści choć z drugiej strony patrząc na ludzi u mnie w pracy takich nieogarniętych jest całkiem sporo.
 13. Ta chroni, szkoda że nie walneło mocniej w ten chory świat... Swoją drogą wybuch kategorii X jest najsilniejszy czy jest jeszcze jakieś mocniejsze łupnięcie ??
×
×
 • Create New...