Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Pazzz

Users
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About Pazzz

 • Rank
  Fuks
 • Birthday 06/18/1981

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Tutaj nie ma co się dziwić, bo to Włochy właśnie. Szukamy kosmitów w kosmosie, zamiast na własnym podwórku Dodatkowo, na czele obecnego rządu stoi niejaki Berlusconi , polecam poczytać sobie o tym człowieku i poszukać listę spraw toczących się przeciwko niemu,
 2. Nigdy nie byłem zwolennikiem MS, ale tu się z Tobą nie zgodzę. Winda zawsze była na świeczniku, zawsze była celem różnej maści hakerów, crakerów i innych "łamaczy" i nieważne jak by się MS starał zawsze będzie dziurawy jak sito właśnie ze względu na liczbę ataków. Inna kwestią już pozostaje szybkość reakcji na wykryte luki, bo ewidentnie MS nie śpieszy się z tym. Natomiast doceniam starania MS na innych polach w tym likwidacji ów botnetu. Bo jeżeli nie można wygrać, to chociaż można ograniczyć rozmiary strat. A w przypadku MS zadziałać prewencyjnie, oby tak dalej. Smuci mnie tylko to, że to prywatna firma doprowadziła do zamknięcia, a nie rząd, tylko pozostaje pytanie, który?
 3. Pazzz

  Sztuczna inteligencja

  Jak można stworzyć bazę semantyczną w "prosty" sposób, właśnie (o ile ktoś napisał dobry algorytm, zakładam że tak) w ten sposób: http://www.20q.net/ Nauka i zabawa.
 4. Pazzz

  Sztuczna inteligencja

  Hahahahaha, nigdy do tego tak nie podszedłem, ale zobaczmy: 1. Niewolnik nie może skrzywdzić człowieka, ani przez zaniechanie działania dopuścić, aby człowiek doznał krzywdy. 2. Niewolnik musi być posłuszny rozkazom człowieka, chyba że stoją one w sprzeczności z Pierwszym Prawem. 3. Niewolnik musi chronić sam siebie, jeśli tylko nie stoi to w sprzeczności z Pierwszym lub Drugim Prawem. Bez komentarza. Ale za to znalazłem inne, Prawa Robotów Marka Tildena" * Robot musi chronić swoja egzystencję za wszelką cenę. * Robot musi otrzymywać i utrzymywać dostęp do źródeł energii. * Robot musi nieprzerwanie poszukiwać coraz lepszych źródeł energii. Te z kolei wyprane z z jakiejkolwiek moralności, i jeżeli człowiek stanie na drodze do gniazdka, to wyeliminuje go. Z drugiej strony, jeżeli człowiek przymiera głodem, posunie się bardzo daleko żeby to pożywienie dostać. Jeszcze jedną ciekawostkę znalazłem, Eliezer Yudkowsky podaje przykład robota produkującego spinacze, który po wyposażeniu w sztuczną inteligencję, mógłby tak pojmować rzeczywistość, że próbowałby wynaleźć technologię nanomolekularną tylko po to, aby całą materię wszechświata zamienić w spinacze do papieru. Kierowałyby nim motywy i cele zupełnie dla nas absurdalne i nie do pomyślenia.
 5. Pazzz

  Sztuczna inteligencja

  Ale cały problem w tym kiedy je uznać, że już powinny posiadać prawa? No tak, w momencie kiedy uznamy je za coś więcej niż maszyny, ale gdzie będzie ta granica? Coś mi się wydaje że będzie baaaardzo rozmyta. Asimov już coś takiego wymyślił, a raczej napisał znane pod nazwą trzy prawa Asimova. Tak się zastanawiam, czy przy jakimś wykroczeniu byśmy starali się taką maszynę naprawić czy dla pewności wyłączyć, ludzie odchodzą od kary śmierci, ale psa się już usypia, a nie leczy (przepraszam za takie zestawienie). Raczej może na życie biologiczne i mechaniczne(?),sztuczne jeżeli już dzielić. Bo to zakłada wartościowanie, biologiczne lepsze i sztuczne gorsze, czyli dalej będzie problem. A co do reprodukcji, ciekawe czy człowiek będzie w przyszłości rozmnażał się "naturalnie" Trafne porównanie, będą musieli dostać praa, ciekawe tylko czy takie same ja człowiek.
 6. Pazzz

  Sztuczna inteligencja

  Moje rozumienie, czy ogólnie? Specjalnie zawęziłem temat do "objawów". Definicji inteligencji jest mnóstwo, co naukowiec to nowa definicja. Moja ulubiona :Inteligencja to to, co mierzą testy inteligencji (E. Boring) ;D Ale to implikuje poważne konsekwencje, tzn. maszynę zawsze można wyłączyć jak zwykłe żelazko czy kompa. Ale co w momencie kiedy potrafi kochać, bardziej ogólnie: odczuwać. Film AI świetnie to pokazuje. Piszesz dalej: Pod tym bym się podpisał, po prostu inne, ale w takim razie czy możemy przypisać temu czemuś że żyje? Na psem czy kotkiem możemy się zlitować bo to żywe stworzenie, a co z maszyną? Ale jeżeli oszuka ostatniego sędziego? Będzie bardziej prawdziwy od człowieka? Wymyślimy kolejne testy, ale co w momencie kiedy to człowiek zacznie ustępować w tych testach? Ale na to wszystko można (będzie, chyba, ale zakładam że tak) napisać program który zasymuluje to wszystko w maszynie. Co wtedy? A jak to jest z człowiekiem, gdzie ta świadomość siedzi, jeżeli ludzki mózg rozbierzemy na części pierwsze? U małych dzieci samoświadomość pojawia się dopiero po pewnym czasie. A uczucie nie jest to trochę bardziej skomplikowana para ból-przyjemność, jak to jest u malutkich dzieci? Kiedyś słyszałem taką opowiastkę, małżeństwo wychowane na wsi wyjechało do USA. Po powrocie całą wieś się śmiała, że chodzą i podziwiają widoki wsi na której się wychowali. A co było wcześniej? Zaczęli czerpać przyjemność z zupełnie nowej dziedziny. Dlaczego? Obudzono czy stworzono w nich "pragnienie piękna"?
 7. Po co jeść skoro i tak to wydalisz. Po co mam Ci odpisywać, skoro i tak się nie dogadamy Pytanie o sens jest bez sensu ;D Granic absurdu? W Rosji, w Chinach, o jakiej poprawności politycznej Ty mówisz, tam taki termin w ogóle nie istnieje, robią co chcą. Uważasz, że nasza gospodarka przed wstąpieniem nieźle sobie radziła? A czy później poradziłaby sobie obok zjednoczonej Europy, powtórze, zobacz co się dzieje na Białorusi, u nas podobnie byłoby. To że i ta grupa zarobi mamy siedzieć i nic nie robić? Proszę, czytaj ze zrozumieniem, przeciw jakim elektrowniom? Przecież nie atomowym czy wiatrowym? Po co ograniczamy emisję CO2? A podwyżki cen energii i tak nas czekają, po pierwsze: świat potrzebuje coraz więcej energii elektrycznej, a co z tego wynika - drugie: trzeba stale budować nową i modernizować starą sieć. Hehehe, to po co ograniczamy wywalając kasę na jakieś bzdurne projekty. Jaka sama i z niej mielibyśmy wyżyć? Czytaj ze zrozumieniem. Czy masz nóż na gardle? Kłopoty z dogadaniem się między członkami unii to nic nowego i kłótnie nie oznaczają rozwodu, a tylko próbę wypracowania wspólnej drogi. Przykładem ostanie negocjacje. A jak Ty myślisz, że można to z dnia na dzień wprowadzić i do tego w tak kolorowym towarzystwie jakim jest Unia? To że integrujemy się, nie oznacza że każde państwo nie ma takiej możliwości zrobienia tego na własnym podwórku. No dobra, od jutra mamy wolny rynek tylko wewnątrz Unii, pojutrze zalewa nas hiszpańskie zboże, kila dni później płonie nasz parlament bo rolnicy nie mają z czego się utrzymać. Na wszystko trzeba czasu. O czym Ty piszesz, Irlania wstąpiła w 1973 jako potęga gospodarcza? Dużo wcześniej, to znaczy kiedy? Może za czasów Imperium Rzymskiego. Poprzyj przykładami. A co robi USA? Nasze chowają się przy tym co chce USA zrobić. Na tle UE czy świata? Jako tako? Zobacz rankingi. A kto wcześniej nam zabraniał budowy, w Żarnowcu nie powstała ze względu na protesty społeczne i ze względów ekonomicznych. Chcą wprowadzić swój pakiet, niech nam zrekompensują stray, albo pomogą zmodernizować starą sięć, więc pomogą - wydaję mi się to uczciwym podejściem. W komunizmie i faszyzmie nie liczono się z wolą ludu, chcesz powrotu? Dobra, jutro rozstrzelamy wszystkich naszych polityków, pojutrze sami weźmiemy władzę. Skąd ja to znam, cś na historii mi się obiło. Siłą rzeczy rozwój gospodarczy trwa - ciekawe stwierdzenie, dobrze że zauważyłeś. A z rozwojem gospodarczym jest jak z sinusoidą (to się jakoś nazywa, ktoś wie?), raz są szczyty, a raz dołki, jedyne co można zrobić to tylko się odpowiednio do nich przygotować. To zależy do kogo się porównasz.
 8. Czy taki skomplikowany toster (będę zamiennie używał sztuczna inteligencja i robot/android wyposażony w nią) można uznać za człowieka, jeżeli człowiek nie będzie w stanie odróżnić, który to który. 1. Hardware Czy sztuczna inteligencja może powstać po przekroczeniu pewnej bariery komplikacji "układów podstawowych". Czy wtedy będzie myślała? U człowieka układami podstawowymi są neurony, czy podobnie może być w przypadku maszyn, byle tylko dobrze "zaprogramować układ podstawowy". Czy w takim przypadku przekroczenie pewnej bariery spowoduję stworzenie "maszyny myślącej" ze wszystkimi konsekwencjami z tego płynącymi. 2. Software Dodając kolejne reguły, wzory zachowań, wzbogacając zasób słów, rozwijając ją coraz bardziej w ten sposób w pewnym momencie przestaniemy ją odróżniać od człowieka w prostych testach, później coraz bardziej złożonych. Kiedyś na pewno uda się przejść test Turinga, tj. w zwykłej rozmowie przestaniemy rozróżniać czy rozmawiamy z człowiekiem czy maszyną (procentowy wskaźnik "oszukanych" sędziów). Przy dalszej pracy, przejdzie trudniejsze testy. W filmie "Łowca androidów" mieli test "VOIGHT-KAMPFF MACHINE" po przejściu którego można było jednoznacznie stwierdzić czy jest człowiekiem, to był specjalistyczny, wyrafinowany i bardzo skomplikowany test. Albo film AI Spielberga, roboty były tworzone do specjalnych celów, ale jakże podobne do ludzi (nie tylko fizycznie). Czy wtedy, po "oszukaniu" 99% sędziów będzie można uznać że powstała sztuczna inteligencja, a czy przy "oszukaniu" ostatniego sędziego będzie można powiedzieć że powstał człowiek?
 9. Oczywiście nikogo nie zmusisz, co najwyżej możesz postraszyć, ale jeżeli nie możesz posprzątać całego osiedla, posprzątaj chociaż swoje podwórko. To że sąsiad smrodzi, nie znaczy że ja też muszę. System socjaldemokratyczny jest spuścizną po minionych czasach, cały czas się reformuje ale trzeba czasu, związki zawodowe skutecznie spowalniają. I napisz mi proszę kto na kim się wyżywa, bo to jakiś banał, w Europie, czy poza Europą? Wstąpiliśmy do UE z własnej woli i musimy podporządkować się pewnym standardom, niektórzy mogli sobie pozwolić na nie wstąpienie, stać ich było na to, nas nie, stalibyśmy się zaściankiem Europy, porównywalnym do Białorusi. Oczywiście, że z własnej nikt nikogo nie zmusza, co najwyżej straszy, Ale to my będziemy mieli rozwiązania prawne, technologię proekologiczną, itp. na tym też można zarobić. Wcześniej czy później Indie i Chiny dojrzeją do tego, by zacząć dbać o własne środowisko. USA samo się zmusi. Też chciałbym żeby od razu zlikwidowano trujące elektrownie, aby od jutra zaprzestano rabunkowej wycinki lasów tropikalnych itp. Trzeba czasu i niestety pieniędzy, wszystko kosztuje. Coś poważnego, czyli co, co możemy w tej sytuacji zrobić, jaki bełkot, a te inicjatywy są i będą wzorem. Ktoś musi być pionierem i w tej dziedzinie, innowatorstwo kosztuje, ale kiedyś się opłaci. To też jest bilans ekonomiczny. Teraz wyłożymy, później sprzedamy to. A dokąd Indie i Chiny eksportują, coraz częściej mówi się o ograniczeniach importu z tych krajów. A kiedy miała to zrobić jak dopiero teraz dogadują się w sprawie ograniczenia emisji? Jeszcze nic nie zostało podpisane to kiedy mieli nam to zafundować. A wraz z podpisaniem dokumentu "O STOPNIOWYM OGRANICZANIU" emisji zaczną nam fundować elektrownie. Poczytaj trochę o tym. Obrażasz mnie, siebie i swoich rodziców nazywając wszystkich motłochem, dlaczego obawy ludzi interpretujesz jako głupie i zaściankowe, pomyśl o swoich np. w sprawie GMO, komórek macierzystych i technologii jutra. Zapominasz że mieliśmy komunizm przez prawie pół wieku, to nie był normalny rozwój, zasuwamy w szaleńczym tempie, ale nic od razu. Na razie zbyt mała wydajność by je masowo wprowadzić, na tak dużą skalę.
 10. Pazzz

  Za i przeciw GMO

  Zawsze będą, jest to ingerencja w naturę, a jest wbrew naukom Kościoła. Na razie badają i uczą się modyfikować, ale jeżeli będziesz chciał to dostaniesz marchewkę o smaku kokosa, wszystko jest do stworzenia. Porównałbym to do komponowania perfum, sam zdecydujesz co chcesz. A co jabłka o smaku jabłka, czy o wyglądzie jabłka, to na półeczce w sklepie będziesz miał prawdziwe jabłuszko, a tuż obok będzie "trochę inne" jabłuszko, sam zdecydujesz które wybierzesz.
 11. Bo chwytne dłonie nam wyewoluowały, nauczyliśmy się wykorzystywać i wytwarzać narzędzia, swoje słabości nauczyliśmy się niwelować poprzez nasze wytwory. Ręce opadają, to ty nie wiesz czym różnisz się od małpy, nie wspominając już o kocie? dokładnie, z dziesięciu klocków, możesz zbudować dużo różnych "budowli". Co roku odkrywane są nowe gatunki roślin i zwierząt, zresztą to ewolucja, nie rewolucja. Powstanie nowych gatunków trwa setki, tysiące lat i dłużej. Zresztą czym jest powstanie nowego gatunku, jeżeli dany można zaliczyć do już istniejących, gdzie jest granica, rozdzielająca pokazująca, iż to jest już nowy gatunek. To samo mogę o Tobie napisać, najpierw przemyśl co chcesz napisać, później pisz, w odwrotnej kolejności wypisujesz jakieś bzdety gdzieś zasłyszane. To są twoje wnioski: Tego już się nawet komentować nie chce; czym jest ewolucja i skąd się wziął kolonista, z krzaka?
 12. Pazzz

  Za i przeciw GMO

  Dzięki za sprostowanie, bez fachowej wiedzy trudno jest zweryfikować takie informacje. Przestane się powoływać na artykuły tvn24. Dzisiaj wracając z pracy specjalnie zwróciłem uwagę na ów kukurydzę, mimo 6 puszek kukurydzy konserwowej różnych producentów, na żadnej nie było napisane GMO, na jednej tylko z Bonduelle było napisane że nie modyfikowana. Trudno powiedzieć czy z "normalnej" kukurydzy, czy producent zapomniał dodać informację.
 13. Pazzz

  Za i przeciw GMO

  Nigdy nie zwracałem na to uwagi, teraz będę to robił. Faktycznie, żyłem w błogiej nieświadomości, a żywność GMO jest wszędzie: "Podstawowe produkty, które codziennie kupujemy, jak chleb, wędliny czy czekolada, pełne są składników genetycznie zmodyfikowanych (GMO). Polacy o tym nie wiedzą, bo producenci nie informują na opakowaniach o genetycznych składnikach, mimo że mają taki obowiązek - donosi dziennik "Polska". (...) Producenci nie muszą informować o składnikach GMO, jeśli ilość zmodyfikowanego składnika jest mniejsza niż 0,9 proc. masy produktu. Jednak w większości przypadków ilości te są dużo wyższe." http://www.tvn24.pl/12690,1547832,0,1,codziennie-jesz-zmutowana-zywnosc,wiadomosc.html Póki dopiero wchodzi GMO i jest dużo tańsza, więc będzie miał zbyt. A zakazy, Hiszpani nie zakazali, a zrobili to sąsiedzi Francuzi, a rolnicy sprowadzali z zagranicy nasiona GMO, tak że Francja już sama nie wie co ma. Podobnie i u nas: "Nasi rolnicy masowo kupują nasiona kukurydzy GMO za granicą. W ten sposób obchodzą zakaz sprzedaży genetycznie modyfikowanego materiału siewnego, który od dwóch lat obowiązuje w Polsce." http://www.tvn24.pl/12692,1564640,0,1,modyfikowana-kukurydza-popularna-nad-wisla,wiadomosc.html A Afryka wchłonie każdą ilość byle tanie, nie będą się zastanawiać czy im to zaszkodzi jak umierają z głodu. Ale takie zmodyfikowane zboże urośnie na ziemi, na której wcześniej nie mogło, tak, czy tak posłuży do wypieku chleba i to strawisz. Cała kultura zachodnia jest nastawiona na maksymalizacje zysków, tak było, jest i będzie. W każdym społeczeństwie są zaślepione jednostki którym maksymalizacja zaślepiła postrzeganie rzeczywistości. Ale cała ta dyskusja jest próba walki z takimi jednostkami, próbą wyeliminowania, albo zmniejszenia strat wywołanych przez te jednostki, nigdy nie wyeliminujemy ich z naszego społeczeństwa, a nie możemy się zamykać na inne kierunki rozwoju.
 14. Pazzz

  Za i przeciw GMO

  Nie pytam już skąd to wiesz, że nie strawisz tego pożywienia, bo na razie w Europie żywność GMO nie jest dopuszczona do "obiedu". Ale jeżeli nawet tak będzie, to nie wina żywności GMO, ale pacana który wymieszał w ten sposób geny, że nie da się ich strawić. Douczony zrobi tak, że będziesz mógł. Ziemia uprawna w prywatnych rękach zniweluje ten efekt o ile okaże się realny, mając hektar ziemi czemu miałbym go ograniczyć jeżeli mogę na nim więcej zarobić, po co miałbym go ograniczyć. Tutaj znowu wchodzi bilans ekonomiczny, po co stosować bardzo drogie (cena nawozów stale rośnie) nawozy i tracić kupę czasu (użyźnienie ziemi to proces na lata, dziesiątki lat), skoro mogę uprawiać żywność która nie potrzebuje dobrej ziemi. Zresztą silne nawożenie jest bardzo szkodliwe i bezpośrednio wpływa na jakość i przydatność do spożycia takowego produktu.
 15. Oczywiście, kiedyś nie było kanalizacji i bieżącej wody, więc i poziom higieny był duuużo mniejszy. Ale dyskusja o błonie dziewiczej jako za lub przeciw teorii ewolucji trochę mija się z celem. Pod tym stwierdzeniem się podpisuję, ewolucja to ślepa siła/prawo które zapełnia każdą lukę życiem, jeżeli natrafi na bogatsze źródło pożywienia, rośnie, cały czas się mutując, najlepiej się dostosowując do środowiska. W obrębie jednego gatunku występują różne osobniki, każdy inny, kto okaże się skuteczniejszy w przetrwaniu (bo ma większe pazurym szybciej biega) przekaże swoje geny dalej tworząc pewną linię, być może dając później początek nowemu gatunkowi. Komplikacja rośnie.
×
×
 • Create New...