Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

piotr123

Users
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

piotr123 last won the day on August 15 2015

piotr123 had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About piotr123

 • Rank
  Górnik

Recent Profile Visitors

2530 profile views
 1. Jest jeszcze pomysł wykorzystania 2 ch Starshipow połączonych liną. Do karuzeli można się przyzwyczaić
 2. Czyli potrzebne jest sztuczne ciążenie z wykorzystaniem siły odśrodkowej.
 3. Ciekawym projektem jest sonda Focal mająca wykorzystywać do obrazowania egzoplanet Słońce jako soczewkę grawitacyjną. Tylko że trzeba daleko umieścić taki teleskop - ponad 500 a.u. od Słońca. Za to rozdzielczość takiego teleskopu mogłaby sięgnąć 25 km.
 4. No nie wiem. Widziałem człowieka umierającego bo z powodów religijnych zrezygnował z dostępnej pomocy medycznej.
 5. Na myśl przychodza mi muzułmanie, świadkowie Jehowy oraz buddyści. Oczywiście z różnych przyczyn.
 6. Z tą świadomą zgodą to nie nie byłby duży problem. Trzeba by tylko świnkę wytrenować w odpowiedziach. W końcu jakiś pies już jest w stanie porozumiewać się za pomocą odpowiednich plansz ułożonych na podłodze. Gorzej jeśli świnka się nie zgodzi. A nawet jak się zgodzi to nie będzie ona chyba tylko jedną zgadzając się świnka, to co zrobić ze stadami jednonerkowych świnek? Trzeba chyba opłacić rolników aby się nimi opiekowali.
 7. Bardzo ciekawy artykuł. Pokazuje tworzenie się nowego frontu z jednej strony obrońcy praw zwierząt a z drugiej biorcy narządów. Co do kreatyniny, to nerki ja nie wytwarzają tylko wydalają. Badania świni transgenicznych mają długą historię również w Polsce ( TG1154).
 8. Z tymi krabami jest trochę jak z reklamami. Do pewnego czasu można tego słuchać, ale potem człowieka już to guzik obchodzi.
 9. Zapasy plutonu kurczą się same z czasem. Z drugiej strony taki Pluton to świetna bateria izotopowa ładowana neutronami.
 10. Czasem się słyszy o tzw zimnej fuzji. Czy w takim Tokamaku można używać tylko wodoru, czy też można by użyć mieszaniny wodoru i niklu jak pewien Włoch twierdził że używa w swoim reaktorze zimnofuzyjnym? A może są jeszcze inne możliwe kombinacje pierwiastków do spalania w tych warunkach w jakich chcą spalać wodór?
 11. Podejrzewa się że życie powstało w kominach hydrotermalnych. Na Ziemi mamy kominy z wydobywająca się wodą o temperaturze 60-400 st C otoczone oceanem o temp 4 st c. Tak myślę że głębszy ocean z egzotycznym lodem odpornym na temperaturę nawet 600K to inne warunki. Pewnie woda w takich kominach jest jeszcze gorętsza. Cegiełki życia - nukleotydy takich warunków nie przetrwają. Guanina rozpada się w 360stC.
×
×
 • Create New...