Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

piotr123

Users
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

piotr123 last won the day on August 15 2015

piotr123 had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About piotr123

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

2138 profile views
 1. Podejrzewa się że życie powstało w kominach hydrotermalnych. Na Ziemi mamy kominy z wydobywająca się wodą o temperaturze 60-400 st C otoczone oceanem o temp 4 st c. Tak myślę że głębszy ocean z egzotycznym lodem odpornym na temperaturę nawet 600K to inne warunki. Pewnie woda w takich kominach jest jeszcze gorętsza. Cegiełki życia - nukleotydy takich warunków nie przetrwają. Guanina rozpada się w 360stC.
 2. Wielkie wodne planety z głębokimi na 20 km oceanami i lodem VII pokrywającym ich dno nie będą sprzyjać powstaniu życia bo nie będzie tam typowych skalistych kominów hydrotermalnych tylko dziury w lodzie.
 3. Bardziej ciekawe będzie jak wykrywacz fal grawitacyjnych z wczesnego etapu istnienia wszechświata ich nie wykryje.
 4. Jakiś podróżnik w czasie postanowił sobie zabrać pamiątkę, ale wszystkiego nie zabrał.
 5. Terapia fagami jest zarezerwowana dla tych co mogą wydać kilka tysięcy miesięcznie na leczenie. Inne ciekawa metoda to terapia hiperbaryczna. Ale żeby otrzymać taką terapię nie można mieć wielu schorzeń co pozostawia wąską grupę osób mogących skorzystać z tej terapii.
 6. Komórkowy tusz do drukarki 3d będzie z własnych komórek macierzystych być może nieco zmodyfikowanych genetycznie. To akurat nie jest problemem etycznym. Problematyczne byłoby wyhodowanie z komórki macierzystej klona człowieka i od niego pobieranie organów. Ale to by wymagało cofnięcia komórki macierzystej do etapu wczesnej komórki zarodkowej lub nawet zygoty. Tylko po co, skoro aby wyhodować narząd potrzeba wyspecjalizowanej komórki macierzystej a nie wielopotencjalnej.
 7. Ciekawe, czy medycyna regeneracyjna by coś w tym temacie zmieniła? Wymiana serca, nerek wątroby i płuc na NFZ raz na 50 lat to by było coś
 8. Może system kaucji jak z akumulatorami. Płacisz przy wprowadzaniu na rynek a odbierasz przy zdaniu do utylizacji.
 9. To są całkiem różne rozwiązania. To tak jakby płacić za wywóz makulatury albo żeby płacili za makulaturę. W pierwszym przypadku makulatura ładuje w lasach i trzeba kontrolować kto wyrzuca, a w drugim przypadku nie potrzeba tyle kontroli i znajdą się chętni na dowóz makulatury do skupu.
 10. Ja z OT nie ma nic wspólnego. A ta AI jest przereklamowana. Tak myślę że w przyszłości będzie dużo pracy dla ludzi. Ale pracy zbędnej. Żeby ludzie mieli zajęcie. Taka forma zasiłku dla bezrobotnych. Praca potrzebna to będzie praca przy wychowaniu dzieci, co będzie porównywalne do Mission Impossible. Reszta będzie tylko po to aby ta prawdziwa praca była możliwa do wykonania.
 11. Nie, jeśli stworzono by zasadę, że dana jednostka musi pływać pod banderą danego kraju przez określoną ilość lat, wówczas ten kraj wykupuje po tym czasie statek w celu jego utylizacji zgodnie ze wszystkimi normami.
 12. W przyszłości Ziemia ma zostać zmieniona w wielkie muzeum i rezerwat przyrody. Taką przyszłość określił najbogatszy człowiek świata Jeff Bezos. Dlatego zawodami przyszłości będą: dyrektor muzeum, dyrektor rezerwatu, strażnik muzeum, strażnik rezerwatu, animator, przewodnik.
 13. Rozwiązanie problemu jest proste. Państwo powinno odkupywać stare jednostki od armatorów i je na własny koszt utylizować. Innego wyjścia bardziej idealistycznego i działającego nie ma.
 14. Teraz pozostaje jeszcze eksperyment z eradykacja ludzi z Aleutów i wpływem tego na ekosystem morski i lądowy. Myślę że znajdą się osoby pragnące taki eksperyment przeprowadzić.
×
×
 • Create New...