Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

CyRat

Users
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

CyRat last won the day on September 20 2018

CyRat had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About CyRat

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

908 profile views
 1. Wyjaśniła. W powyższym artykule podane jest źródło. Zachęcam by kliknąć, wybrać pełną wersję i przeczytać. Wyjaśnienie z pracy naukowej jest inne niż twoje.
 2. Na księżycu nic nie powąchasz, nie usłyszysz bo nie ma atmosfery. NIczego nie dodtkniesz, bo jesteś chroniony przez skafander. Wszystko, co niewidomy mógłby odczuwać inaczej, znajduje się wewnątrz lądownika lub skafandra. Równie dobrze można to zrobić na Ziemi. Tylko po co?
 3. W tym przypadku promieniowanie w Czarnobylu szkodzi mniej niż sam napój.
 4. Ja codziennie pijam zioła i nie zauważyłem Wczoraj piłem szałwię, pokrzywę i miętę. Przedwczoraj miętę i melisę. Codziennie jakieś. Żaden z opisywanych efektów nie wystąpił.
 5. To prawda. W/w badania dot. światowych emisji. Ja np. mieszkam w Oslo, w Norwegii. Transport jest w praktyce jedynym odczuwalnym źródłem zanieczyszczenia powietrza w mieście. Co ciekawe dużą część generowanego zanieczyszczenia powstaje z powodu ścierania opon i klocków hamulcowych. Z tego powodu w ciągu ostatnich lat z dróg w Norwegii usuniętych zostało sporo progów zwalniających.
 6. Hehe racja, wybitnie zabójcza karetka :D Oczywiście, wszystkie karetki razem...
 7. Spróbujmy policzyć, dane uproszczone: 1) W Polsce przypada 1 karetka na około 25'000 mieszkańców. Czyli 0,04 karetki na 1000 mieszkańców. 2) W Polsce przypada 600 samochodów na 1000 mieszkańców. 3) Czyli karetka stanowi 1/15000 samochodów. Ekstrapolujmy to w uproszczony sposób na dane z artykułu: 1 karetka odpowiada za śmierć 26 osób na świecie w roku 2015 z powodu zanieczyszczenia które generuje. w 2016 roku pogotowanie ratunkowe interweniowało w Polsce 3 mln 170 tys. razy. Ekstrapolując w podobny sposób na świecie musiałoby interweniować 47 mld 550 mln razy. Tyle razy udzielili pomocy medycznej. Sądzę, że uratowali więcej żyć nit te 26 które zabrali przez używanie silnika spalinowego
 8. Bardziej pasuje tutaj powiedzenie 'w zdrowym ciele zdrowy duch' Czym innym jest powiedzonko a czym innym potwierdzony fakt. Większość badań niczego nie odkrywa, a potwierdza zadaną hipotezę. Na potwierdzonej naukowo hipotezie można budować nowe. Czyli mamy rozwój Powiedzenie może być bardzo znane, ale póki nie jest potwierdzone niekoniecznie jest prawdziwe. Przykład powiedzenia którego prawdziwość jest co najmniej wątpliwa: 'nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło'. Siedzi dwóch naukowców w kawiarni i jeden zauważa: - Ty, słyszałeś takie powiedzenie "ruch to zdrowie"? - Że też nie zwróciłem dotąd uwagi, rzeczywiście!!! Przecież to oczywiste: ruch oznacza zwiększoną neurogenezę w hipokampie co w połączeniu ze stymulacją BNDF może pomóc chorym na Alzheimera i poddaje w wątpliwość teorię blaszek amyloidowych. Przejdźmy od razu do sprzedaży szczepionki. Ah, nic byśmy nie osiągnęli bez tej mądrości ludowej!
 9. Nie zaszkodziłoby ogólnej świadomości. Powodowanie cierpienia u istot żywych w celu zaspokajania potrzeb smakowych to czyste barbarzyństwo. W przypadku krabów chodzi o gotowanie żywych zwierząt.
 10. Ja piję często soki z buraka, mieszane np. z sokiem z kapusty i marchewki. Pycha
 11. Martwy człowiek pod płótnem, trafiony piorunem, który pod wpływem tej defibrylacji powstaje z martwych.
 12. Każdy budowlaniec o tym wie. To jest standardowe rozwiązanie stosowane np. w kafelkach na schodach czy dachówkach na parapecie okiennym.
 13. Słusznie wspominasz tu o władzy, ale niesłusznie o firmie NRK to opiniotwórcza telewizja państwowa, odpowiednik naszego TVP. I też jest na nią obowiązkowy abonament. Abonament to prawie 2000 pln rocznie i nie uciekniesz od niego. Musi każdy płacić każdy kto w domu ma jakiekolwiek urządzenie (!) z gniazdkiem na kabel antenowy. NRK to telewizja 'publiczna' (czytaj 'rządowa')
×
×
 • Create New...