Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

CyRat

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

CyRat last won the day on September 20 2018

CyRat had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About CyRat

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

681 profile views
 1. Na księżycu nic nie powąchasz, nie usłyszysz bo nie ma atmosfery. NIczego nie dodtkniesz, bo jesteś chroniony przez skafander. Wszystko, co niewidomy mógłby odczuwać inaczej, znajduje się wewnątrz lądownika lub skafandra. Równie dobrze można to zrobić na Ziemi. Tylko po co?
 2. W tym przypadku promieniowanie w Czarnobylu szkodzi mniej niż sam napój.
 3. Ja codziennie pijam zioła i nie zauważyłem Wczoraj piłem szałwię, pokrzywę i miętę. Przedwczoraj miętę i melisę. Codziennie jakieś. Żaden z opisywanych efektów nie wystąpił.
 4. To prawda. W/w badania dot. światowych emisji. Ja np. mieszkam w Oslo, w Norwegii. Transport jest w praktyce jedynym odczuwalnym źródłem zanieczyszczenia powietrza w mieście. Co ciekawe dużą część generowanego zanieczyszczenia powstaje z powodu ścierania opon i klocków hamulcowych. Z tego powodu w ciągu ostatnich lat z dróg w Norwegii usuniętych zostało sporo progów zwalniających.
 5. Hehe racja, wybitnie zabójcza karetka :D Oczywiście, wszystkie karetki razem...
 6. Spróbujmy policzyć, dane uproszczone: 1) W Polsce przypada 1 karetka na około 25'000 mieszkańców. Czyli 0,04 karetki na 1000 mieszkańców. 2) W Polsce przypada 600 samochodów na 1000 mieszkańców. 3) Czyli karetka stanowi 1/15000 samochodów. Ekstrapolujmy to w uproszczony sposób na dane z artykułu: 1 karetka odpowiada za śmierć 26 osób na świecie w roku 2015 z powodu zanieczyszczenia które generuje. w 2016 roku pogotowanie ratunkowe interweniowało w Polsce 3 mln 170 tys. razy. Ekstrapolując w podobny sposób na świecie musiałoby interweniować 47 mld 550 mln razy. Tyle razy udzielili pomocy medycznej. Sądzę, że uratowali więcej żyć nit te 26 które zabrali przez używanie silnika spalinowego
 7. Bardziej pasuje tutaj powiedzenie 'w zdrowym ciele zdrowy duch' Czym innym jest powiedzonko a czym innym potwierdzony fakt. Większość badań niczego nie odkrywa, a potwierdza zadaną hipotezę. Na potwierdzonej naukowo hipotezie można budować nowe. Czyli mamy rozwój Powiedzenie może być bardzo znane, ale póki nie jest potwierdzone niekoniecznie jest prawdziwe. Przykład powiedzenia którego prawdziwość jest co najmniej wątpliwa: 'nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło'. Siedzi dwóch naukowców w kawiarni i jeden zauważa: - Ty, słyszałeś takie powiedzenie "ruch to zdrowie"? - Że też nie zwróciłem dotąd uwagi, rzeczywiście!!! Przecież to oczywiste: ruch oznacza zwiększoną neurogenezę w hipokampie co w połączeniu ze stymulacją BNDF może pomóc chorym na Alzheimera i poddaje w wątpliwość teorię blaszek amyloidowych. Przejdźmy od razu do sprzedaży szczepionki. Ah, nic byśmy nie osiągnęli bez tej mądrości ludowej!
 8. Nie zaszkodziłoby ogólnej świadomości. Powodowanie cierpienia u istot żywych w celu zaspokajania potrzeb smakowych to czyste barbarzyństwo. W przypadku krabów chodzi o gotowanie żywych zwierząt.
 9. Ja piję często soki z buraka, mieszane np. z sokiem z kapusty i marchewki. Pycha
 10. Martwy człowiek pod płótnem, trafiony piorunem, który pod wpływem tej defibrylacji powstaje z martwych.
 11. Każdy budowlaniec o tym wie. To jest standardowe rozwiązanie stosowane np. w kafelkach na schodach czy dachówkach na parapecie okiennym.
 12. Słusznie wspominasz tu o władzy, ale niesłusznie o firmie NRK to opiniotwórcza telewizja państwowa, odpowiednik naszego TVP. I też jest na nią obowiązkowy abonament. Abonament to prawie 2000 pln rocznie i nie uciekniesz od niego. Musi każdy płacić każdy kto w domu ma jakiekolwiek urządzenie (!) z gniazdkiem na kabel antenowy. NRK to telewizja 'publiczna' (czytaj 'rządowa')
 13. Ta powtarzana plotka wywodzi się z faktu, że kanibale z Nowej Gwinei zjadali się nawzajem w ograniczonej próbie społecznej. I przenosili pomiędzy sobą zarażenie prionami. Ponoć takie przypadki były niedawno w Syrii. Jeżeli zjesz zakażone mięso wołowe też zachorujesz. Zdrowe ludzkie mięso nie jest szkodliwe
 14. A efekty mamy wszędzie dookoła w naszym codziennym życiu odczuwalne niemal natychmiast po tym jak naukowcy kończą badania: pojemność dysków twardych, szybkość przesyłania danych, chmury internetowe i inne rozwijane oprogramowanie, nowoczesne materiały, nowe leki, skuteczniejsza medycyna. Można by się rozdrobnić i o nowościach nowościach w 2016 pisać godzinami. Tak się przyzwyczaiłeś do tych nowości, że ich nawet nie zauważasz W czasach Skłodowskiej-Curie było tak mało naukowców, że jak któryś coś odkrył to wszyscy o tym trąbili. Tylko na tym portalu o nowych materiałach i ich niezwykłych właściwościach czytamy może nawet raz na tydzień?
 15. Postaram się prosto odpowiedzieć: Najważniejszym celem misji na Marsa jest znalezienie śladów życia poza naszą planetą w celu udowodnienia, że życie na Ziemi nie jest unikalne. Następnym celem jest zebranie informacji o formowaniu planet, układu słonecznego i wszechświata w ogóle. Kolejny jest przygotowanie gruntu pod załogowe misje na Marsa (czytaj inną planetę). Czyli przesunięcie granicy eksploracji kosmosu o następny krok. Misje dostarczą bardzo wiele informacji które są naprawdę użyteczne. A koszt? Koszt całego programu misji na Marsa, wszystkich, od projektowania do analizy wyników, to 2,5 miliarda dolarów. Koszt porównywalny z ceną jednego bombowca strategicznego B-2. Nie jest to więc jakieś specjalne poświęcenie...
×
×
 • Create New...