Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

lililea

Users
 • Content Count

  213
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by lililea

 1. Jak już ktoś wyżej napisał. Nie stosowanie kar cielesnych !=(różne od) Bezstresowe wychwanie. Każdy kto mnie do tej pory przekonywał, że kary cielesne są absolutną koniecznością stawiał w powyższym wyrażeniu znak równości. Tymczasem znam mnustwo osób które nie były bite i wyrosły na normalnych ludzi, oraz kilka osób z wioski z której pochodzę które były bite i nie radzą sobie w życiu (niektóre w więzieniu). Mnie to przekonuje.
 2. A może da się automatycznie wykrywać zużycie ostrza i je wymieniać.
 3. Ale te tabletki nie rozwijają zdolności analitycznych, to ma być skutkiem ubocznym. Ja tam się obawiam że mogą zabijać w ludziach rozsądek i tyle.
 4. Ale wiesz, ty nie potrzebujesz tabletek, ty już jesteś tego ciekawy. Inni są już ciekawi innych spraw, może to tylko doda im odwagi...
 5. A czy nie byłoby to niebezpieczne, dać takie tabletki nastolatkom. Kto wie czy ciekawość nastolatków nie kierowałaby się w pewnych przypadkach w stronę seksu, narkotyków itp... Poziom ciekawości jest odwrotnie proporcjonalny do poziomu ostrożności przynajmniej w moim przypadku Pomysł wydaje się ryzykowny moim zdaniem.
 6. Acz muszę powiedzieć że jak usłyszałam że z powodu tyjącego społeczeństwa mają podrożeć bilety lotnicze to mi się nóż w kieszeni otworzył. Ja nie przytyłam, to czemu mam płacić !!!
 7. Ja chyba żałuje też narkomanów akurat A jedzenie to jest do zwalczenia trudny nałóg. Bo taki alkoholik może przestać pić całkowicie, i to się alkoholikom zaleca, bo wiadomo że jeden kieliszek czy jedne papieros zwiększa prawdopodobieństwo powrotu do nałogu. A osoba która się nałogowo obrzeża nie może przestać jeść, bo umrze dlatego walka za takim nałogiem jest trudna. Kompulsywne jedzenie należy do tej samej grupy co anoreksja i bulimia, ale z racji tego że objawy są mniej spektakularne, rzadko kiedy się ktoś dobrze bierze za leczenie tego. Raczej sobie ludzie tłumaczą że po prostu muszą przestać tyle jeść. A to nie jest takie proste...
 8. Jasne, wiesz czasem życzę takim jak ty żeby też ich spotkał jakiś nałóg, jako karę za brak empatii.
 9. Oj nie podupadnę na zdrowiu od kilku wycieczek do Azji, a wodę też można pewnie z butelki.
 10. No nie można mieć wszystkiego.
 11. No dobra wole cole a nie tamtejsze napoje chłodzące. Na zupę się wodę przegotuje.
 12. No racja, z drugiej strony technologia może się przydać, bo będąc w Azji wole cole niż wodę z kranu , bo nie wiem co w niej jest a różne rzeczy się słyszy.
 13. Ale ja kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi Lody przed zamrożeniem są półpłynne ale nie można ich tak przewozić bo się popsują. Wyobrażam sobie że mają być w tym samym stanie skupienia tylko się nie psuć tak szybko.
 14. Przecież one się będą topić i kapać. Tylko zamrożą je dopiero w sklepie, albo sam se zamrozisz w domu.
 15. Otyłość to choroba, która was nie spotkała, to nie powód do śmiania się z osób które nie miały tyle szczęścia.
 16. Bardzo się dziwie ludziom uprawiającym sporty takie jak boks. Jakby tego nie lubili, jakie by nie mieli powody. To jest świadome narażanie się uszkodzenia mózgu z dość wysokim prawdopodobieństwem, a tego organu mi np. wyjątkowo szkoda. Z drugiej strony ich mózg ich sprawa
 17. Tak, też o tym czytałam, ma to być spowodowane błednym sygnałem o zjedzeniu "czegoś słodkiego" wysyłanym gdzieś z okolicy kubków smakowych Ja czasem pije napoje słodzone słodzikiem i nie stwierdzam zwiększenia apetytu na słodkości. Po coli light za to źle się czuje, stwierdziło to też kilkoro moich znajomych, ale może to być spowodowane nie samym słodzikiem a jego polączeniem z czymś innym w coli bo po liftach np. tak nie mam.
 18. Fajne są takie badania, jak jeszcze paliłam to była to dla mnie duża motywacja żeby żucić.
 19. To że coś pomaga ograniczyć ilość sporzywanych kalorii, nie jest jednoznaczne z tym że to jest zdrowe. Kokaina też ogranicza apetyt.
 20. Jakbyś zarabiał tyle co oni... Czasem to już przesada, ostatnio byłam świadkiem jak klient mówi: - Poproszę laptopa z dużą ilością ramu żebym mógł więcej miesięcznie ściągać. I myślicie że sprzedawca sprostował klienta, nie pokazał mu drogiego laptopa i tyle. Tego samego dnia mi sprzedawca wmawiał że karta graficzna w średniej klasy notebooku jest najlepszą kartą na rynku komputerowym. Dopytywałam się, pan się upierał. Myślę że w tych przypadkach nie mógł to być brak wiedzy. Ci panowie sprzedają komputery, myślę że tyle wiedzy raczej mają. Wierze że systemy motywujące w takich sklepach mogą do tego doprowadzić, dzięki bogu nie muszę tak pracować.
 21. Taaa.... Co im nie przeszkadzam mówić totalne bzdury bez zastanowienia i upierać się że mają rację. Właśnie próbuje kupić laptopa, i jestem zbulwersowana kłamliwością sprzedawców.
 22. Ta ale w tej książkę obraz idealnej kobiety który nosi jest przeciwieństwem mężczyzny a nie podobieństwem i według autora odnosi się to też do kobiet, a więc wniosek jest przeciwny niż w cytowanych badaniach.
 23. Jak już ktoś się chwali to ty, ja nie wypisuje definicji które można znaleźć gdziekolwiek, żeby udowodnić że coś wiem. Przekleiłeś ogólną definicję języka jako dowód na to że asembler jest językiem programowania. Język programowania, musi być zupełny w sensie Turinga (dlatego SQL nie jest i tak wiem że asembler spełnia, ale to nie jedyny warunek). To może chiński też jest.
×
×
 • Create New...