Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

osmial

Nowi użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez osmial

  1. Rozumiem potrzebę zapisu zgodnie z tymi mega dokładnymi timestampami ale kiedy to już jest zapisane (dane odczytane z sensorów/czujników/etc.) fizycznie na dyskach to chyba już można by to puścić światłowodami w świat? Nie zakładam, żeby oni o tym nie wiedzieli, zakładam, że zapomniałeś Astro w swoich wyjaśnieniach o jeszcze jakimś dosyć istotnym drobiazgu No albo ja czegoś po prostu nie rozumiem, tak czy inaczej jeśli masz chwilkę uprzejmię proszę rozwiń myśl
  2. Skoro elektronie szyczytowo-pompowe są tak dobre, a problemów z gazem aż tyle to czemu nie odwrócić podejścia. Niech wypełnią takie zbiorniki wodą w okresie gdy wiatr nie wieje, a gdy wieje to je opróżniać. Fakt, w odróżnieniu do podejścia z gazem nie wtłoczy się tej wody nie wiadomo jak więcej bo ciśnienie będzie pewnie mocno przeszkadzać ale w obecnych elektrowniach szczytowo-pompowych zbiorniki również mają ograniczoną pojemność.
  3. Rozumiem, że masz wiedzę w tym temacie i powiesz jakie to są normy?
  4. 1.4% to (dla mnie) na granicy błędu pomiaru. Jednak, polecam książkę "Doktryna jakości" autorstwa Andrzeja Jacka Blikle - dostępna (legalnie) w sieci jako pdf lub za opłatą w formie papierowej. Rozdział 4.1 Archetyp kija i marchewki dokładnie odnosi się do przedstawionego w tym artykule wniosku - że marchewka staje się kijem, a długodystansowe motywowanie finansowe negatywnie wpływa na motywację pracowników.
  5. Wszystko fajnie tylko dlaczego nie w Egipcie?
  6. To jakaś wizja artystyczna zderzenia planet. Ta przypominająca Ziemię nie może nią być ponieważ w artykule napisano: A przez tworzącą rozumiem raczej jeszcze gorącą lub stygnącą kulkę. Chociaż w pierwszej chwili mnie też zaskoczył ten obrazek
  7. Mogli by być bardziej precyzyjni bo 100tys km^2 to prawie 1/3 powierzchni Kongo. Swoją drogą niesamowite jest to, że są jeszcze miejsca na Ziemi gdzie można dokonać odkrycia nietypowego terenu zajmującego około pół kraju.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...