Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

osmial

Nowi użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O osmial

 • Tytuł
  Fuks
 1. osmial

  Ruszył teleskop, który ma sfotografować czarną dziurę

  Rozumiem potrzebę zapisu zgodnie z tymi mega dokładnymi timestampami ale kiedy to już jest zapisane (dane odczytane z sensorów/czujników/etc.) fizycznie na dyskach to chyba już można by to puścić światłowodami w świat? Nie zakładam, żeby oni o tym nie wiedzieli, zakładam, że zapomniałeś Astro w swoich wyjaśnieniach o jeszcze jakimś dosyć istotnym drobiazgu No albo ja czegoś po prostu nie rozumiem, tak czy inaczej jeśli masz chwilkę uprzejmię proszę rozwiń myśl
 2. osmial

  Sprężone powietrze stanie się akumulatorem przyszłości?

  Skoro elektronie szyczytowo-pompowe są tak dobre, a problemów z gazem aż tyle to czemu nie odwrócić podejścia. Niech wypełnią takie zbiorniki wodą w okresie gdy wiatr nie wieje, a gdy wieje to je opróżniać. Fakt, w odróżnieniu do podejścia z gazem nie wtłoczy się tej wody nie wiadomo jak więcej bo ciśnienie będzie pewnie mocno przeszkadzać ale w obecnych elektrowniach szczytowo-pompowych zbiorniki również mają ograniczoną pojemność.
 3. osmial

  Uber wycofuje się z Danii

  Rozumiem, że masz wiedzę w tym temacie i powiesz jakie to są normy?
 4. osmial

  Demotywujący program motywujący

  1.4% to (dla mnie) na granicy błędu pomiaru. Jednak, polecam książkę "Doktryna jakości" autorstwa Andrzeja Jacka Blikle - dostępna (legalnie) w sieci jako pdf lub za opłatą w formie papierowej. Rozdział 4.1 Archetyp kija i marchewki dokładnie odnosi się do przedstawionego w tym artykule wniosku - że marchewka staje się kijem, a długodystansowe motywowanie finansowe negatywnie wpływa na motywację pracowników.
 5. osmial

  Starożytne metody na kaca czy wywiniętą powiekę

  Wszystko fajnie tylko dlaczego nie w Egipcie?
 6. osmial

  Dowody na kosmiczną kolizję

  To jakaś wizja artystyczna zderzenia planet. Ta przypominająca Ziemię nie może nią być ponieważ w artykule napisano: A przez tworzącą rozumiem raczej jeszcze gorącą lub stygnącą kulkę. Chociaż w pierwszej chwili mnie też zaskoczył ten obrazek
 7. osmial

  W Kongu odkryto olbrzymie torfowisko

  Mogli by być bardziej precyzyjni bo 100tys km^2 to prawie 1/3 powierzchni Kongo. Swoją drogą niesamowite jest to, że są jeszcze miejsca na Ziemi gdzie można dokonać odkrycia nietypowego terenu zajmującego około pół kraju.
×