Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

osmial

New Users
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About osmial

 • Rank
  Fuks
 1. Rozumiem potrzebę zapisu zgodnie z tymi mega dokładnymi timestampami ale kiedy to już jest zapisane (dane odczytane z sensorów/czujników/etc.) fizycznie na dyskach to chyba już można by to puścić światłowodami w świat? Nie zakładam, żeby oni o tym nie wiedzieli, zakładam, że zapomniałeś Astro w swoich wyjaśnieniach o jeszcze jakimś dosyć istotnym drobiazgu No albo ja czegoś po prostu nie rozumiem, tak czy inaczej jeśli masz chwilkę uprzejmię proszę rozwiń myśl
 2. Skoro elektronie szyczytowo-pompowe są tak dobre, a problemów z gazem aż tyle to czemu nie odwrócić podejścia. Niech wypełnią takie zbiorniki wodą w okresie gdy wiatr nie wieje, a gdy wieje to je opróżniać. Fakt, w odróżnieniu do podejścia z gazem nie wtłoczy się tej wody nie wiadomo jak więcej bo ciśnienie będzie pewnie mocno przeszkadzać ale w obecnych elektrowniach szczytowo-pompowych zbiorniki również mają ograniczoną pojemność.
 3. Rozumiem, że masz wiedzę w tym temacie i powiesz jakie to są normy?
 4. 1.4% to (dla mnie) na granicy błędu pomiaru. Jednak, polecam książkę "Doktryna jakości" autorstwa Andrzeja Jacka Blikle - dostępna (legalnie) w sieci jako pdf lub za opłatą w formie papierowej. Rozdział 4.1 Archetyp kija i marchewki dokładnie odnosi się do przedstawionego w tym artykule wniosku - że marchewka staje się kijem, a długodystansowe motywowanie finansowe negatywnie wpływa na motywację pracowników.
 5. To jakaś wizja artystyczna zderzenia planet. Ta przypominająca Ziemię nie może nią być ponieważ w artykule napisano: A przez tworzącą rozumiem raczej jeszcze gorącą lub stygnącą kulkę. Chociaż w pierwszej chwili mnie też zaskoczył ten obrazek
 6. Mogli by być bardziej precyzyjni bo 100tys km^2 to prawie 1/3 powierzchni Kongo. Swoją drogą niesamowite jest to, że są jeszcze miejsca na Ziemi gdzie można dokonać odkrycia nietypowego terenu zajmującego około pół kraju.
×
×
 • Create New...