Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dzaroten

New Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About dzaroten

 • Rank
  Fuks
 1. Cóż, prawdopodobnie będziesz się drapał do usra… końca dociekająć mojej płci. Materiału badawczego mam dość. Chodziło o zagadnienia manipulacji. Dobrego. Już rzeczywiście beze mnie.
 2. Może ciekawość chemików jest tego warta, jednak w szkole uczą (w kontekście pola magnetycznego), że (przynajmniej w próżni): dla prostego jak drut przewodnika. R oczywiście nie oznacza tu oporu (nie uśmiechnę się).
 3. Czyli jednak nie "pierwszy znany nam układ podwójny, w którym dochodzi do całkowitego zaćmienia". Miałabym również wątpliwości w kwestii "całkowitego zaćmienia". Czy możliwe jest całkowite zaćmienie w układzie podwójnym gwiazd, gdy nie jest zaćmiemiewana jedna z gwiazd?
 4. co całkowicie tłumaczy pojęcie wedle "koncernu" z Redmond. Całe szczęście, że mój mój młotek nie potrzebuje "aktualizacji".
 5. Nie, ale mają wspólną cechę. Są tak wirtualne, jak to tylko możliwe. Ich ziemski pobratymiec to np.: https://en.wikipedia.org/wiki/Overwhelmingly_Large_Telescope
 6. Wydaje mi się, że na forum popularnonaukowym lepiej jednak preferować termin zakrycie. Nie będzie skojarzeń z okultyzmem.
 7. http://www.livescience.com/51584-weyl-fermions-created-lab.html
 8. Zwykle bywa to tajemnicą. Tu jednak może przestarzałe już dane: http://www.synchrotron.uj.edu.pl/documents/1457771/15963703/zestawienie%20linii%20badawczych%20dla%20synchrotronu%20Solaris%2010.2013.pdf http://www.synchrotron.uj.edu.pl/ http://www.synchrotron.uj.edu.pl/badania-i-wspolpraca Moje pytanie: W jakim stopniu Slaris jest komercyjny? Czy propozale bez finansowania własnego będą rozważane?
 9. Piękny filmik. Myślałem że zobaczę jakies gromady galktyk ale ich nie widać.
×
×
 • Create New...