Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

gravisrs

Users
 • Content Count

  115
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by gravisrs

 1. A może wynik zależy od używanej długości fali w pomiarze ? Tu mikrofale, a tam pewnie jakiś zakres widzialny ?
 2. Obstawiam inside job. Tak jak w przypadku wszystkich ataków na kantory bitcoinów.
 3. Wszystkiemu winna mała galijska wioska na północy, której mieszkańcy mieli magiczny napój dający nadludzką siłę i skutecznie odpierali ataki rzymian.
 4. Zaraz się okaże, że burze znacznie wpływają na datowanie C-14
 5. Teraz zostaje już tylko budowa takiego lasera na orbicie. Zero wstrząsów, hałasu, ciśnienia. Całkiem łatwo schłodzić taki układ do zera absolutnego. Tylko te promieniowania kosmiczne i wiatr słoneczny...
 6. Szkoda. Na polskich uczelniach kobieta z profesurą to przeważnie maskotka instytutu wprowadzająca zdrowy pierwiastek żeński. Jeśli miałoby się to skończyć to źle się to odbije na atmosferze.
 7. To było jeszcze przed rozpowszechnieniem CRISPR/Cas'a, dzisiaj terapia genowa to 1/1000 kosztów w porównaniu do palca cynkowego. Po prostu "przestarzała" i droga technologia nie mająca dzisiaj racji bytu (a minęło od zkrispowania ludzkiego embrionu już ponad dwa lata)
 8. Obawiam się, że Chiny przodują na świecie nie tylko w przemyśle elektronicznym. Używają także innych łańcuchów dostaw dla różnych gałęzi przemysłu. Ewentualny konflikt nie będzie tragiczny dla chińskiej gospodarki (ogółem), natomiast będzie tragiczny dla rynku konsumenckiego i przemysłu elektronicznego USA.
 9. Zapomnieli dodać, że próbę przeprowadzono na wegetarianach.
 10. Microsoftowa chmura marihuany
 11. Dzisiaj każda obserwacja, która by zanegowała ocieplanie się klimatu czy to w skali makro czy mikro, musi spotkać się z podobnymi teoriami. Inaczej nie byłoby potrzeby organizacji Szczytów Klimatycznych jako aparatu represji gospodarek krajów rozwijających się.
 12. Ta mina, gdy przy 120km/h pojawia się bluescreen
 13. Obawiam się, że albedo, czy współczynnik parowania terenowego, może być bardzo marginalnym czynnikiem wpływającym na ziemską atmosferę - w porównaniu do funkcji magazynowania gazu cieplarnianego. Czy nie wystarczyłoby dać lasom - nawet iglastym - po prostu się mocno zestarzeć? Dzisiejsze lasy nie mają szans na wytworzenie grubej ściółki, a co dopiero butwiny. W węglochłonności powinniśmy upatrywać skuteczność lasów dla klimatu.
 14. Yale University i próba tylko 24 osoby ? Trzeba było zaproponować studentom w piątek wieczorem - na pewno byłoby więcej chętnych.
 15. Lepsze jest wrogiem dobrego. Panowie z Microsoftu koniecznie chcą wynaleźć koło na nowo, może będzie bardziej okrągłe. Rozumiem, że za słabo sprzedają się certyfikowane kursy administrowania windows 10 ?
 16. Co za różnica, czy ci wyborcy polecą na plasterek kiełbasy wyborczej czy trafią na lepsze wyniki wyszukiwania. Brak świadomości wyborczej szarej masy należałoby naprawiać od wczesnej edukacji, a nie oskarżać kogokolwiek, że nagabuje lemingów.
 17. Nah, w końcu witryny przestaną przypominać polskie przestrzenie reklamowe wokół większych miast, gdzie bannery zasłaniają wszsytko. Reklama przerzuci się na kontekstową, artykuły/blogi sponsorowane i do sklepów internetowych. Wolna amerykanka (tak jak w niektórych polskich miastach z szyldami) doprowadziła do irytacji użytkowników, stąd aktywnie zaczęli czyścić przestrzeń którą odbierają. Od paru lat nie da się przeglądać większości polskich portali bez adblocków. Wyskakujące flesze z drzącym japę lektorem, auto-odtwarzające się filmy z podbitym dźwiękiem na maksa, fulscreenowe animacje po których epilepsja gwarantowana, czy po prostu reklamy które pasują do layoutów stron jak pięść do oka - czas posprzątać ten bajzel.
 18. Google wydaje miliony dolarów na R&D, ale żeby wymyśleć unikalną nazwę dla spółki/holdingu ?
 19. Pani Anno, zdjae się, że wkradł się błąd w artykule - na początku mowa jest o manganie, a potem o magnezie.
 20. Nikt nie wspomina, że żywotność HDD w tym wyścigu zbrojeń maleje drastycznie. Kiedyś 50000 godzin MTBF to był standard, dzisiaj jest to 10000. Dziekuję, ale wolę dyski, które wytrzymają dłużej niż gwarancja przewiduje.
 21. Szkoda tylko, że kwoty na obecnych "Silkroad"-ach, są o rząd wielkości większe.
×
×
 • Create New...