Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Krystus

Users
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About Krystus

 • Rank
  Gwarek
 • Birthday 11/27/1981

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Teraz wiadomo dlaczego przepisy nakazują stosowania przewodów PE w gniazdkach elektrycznych - państwo nas wszystkich podsłuchuje!
 2. OT Ja tak tylko się podzielę z Wami co mnie rozśmieszyło: (ustawa o prawie autorskim) ...skoro można zabezpieczenia obejść to znaczy, że nie były skuteczne
 3. Z tego co zauważyłem, kobiety często używają młotka trzymając go blisko obucha. Czyżby mózgi kobiet słabiej 'przyzwyczajały się' do przedłużenia ręki o narzędzie?! http://kopalniawiedzy.pl/mapa-ciala-narzedzie-wlaczac-Allesandro-Farne-mozg-reka-obraz-7822.html
 4. To lewa półkula odpowiada za prawe ucho? ...myślałem, że uszy są zbyt blisko mózgu, żeby były zamienione, tak jak np. kończyny. Ja też jestem prawo uszny. Telefon zawsze trzymam przy prawym uchu, nawet jeśli go czasem trzymam lewą ręką. Statystycznie większość penisów jest odchylona w lewo.
 5. A dlaczego psy zapadają na nowotwory? (..i wydaje mi się że coraz częściej) Moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że z powodu doboru nienaturalnego oraz środowiska w jakim żyją. (jedno i drugie mają wspólne z ludźmi)
 6. Moje programistyczne podejście ... $1 = 'ogólnoinformacyjny' $2 = 'druk periodyczny' $3 = 'przekaz za pomocą dźwięku oraz dźwięku i obrazu' // "oraz", czyli jednocześnie, a tzn. że radio się nie łapie, ani gazeta nie wydająca dźwięku się nie łapie (..do tej części artykułu) $4 = 'ukazujący się częściej niż raz w tygodniu' Treść art. 7 ust. 2 pkt 2: 'Dziennikiem jest' $1 $2 || $3 $4 Możliwe interpretacje prawa: $1 ($2 || $3) $4 (($1 $2) || $3) $4 ($1 $2) || ($3 $4) ...możliwe, że są jeszcze jakieś inne. Mój komentarz: Dopóki prawo będą tworzyć prawnicy i/lub literaci, a nie programiści, to takie sprawy będą się powtarzać.
 7. Żarówki mają to do siebie, że promieniują bardzo szeroką gamą barw (z czego większość jest niewidzialna dla człowieka). LEDy promieniują falą pojedynczej częstotliwości *(jeżeli się mylę, to mnie poprawcie), dlatego są dużo oszczędniejsze. Dobra jakość światła, o której piszesz, to barwa (częstotliwość promieniowania) odpowiednio dopasowana do wymagań (np. do biura inna niż do domu). Można próbować budować LEDy o konkretnej częstotliwości, ale prościej jest chyba zasymulować to, poprzez użycie diod o różnych kolorach w jednej lampie. I pozostaje jeszcze kwestia stabilizacji napięcia w takiej lampie, żeby diody nie mrugały tak jak świetlówki. ..żeby oczy i głowa nie bolały.
 8. Od jakiegoś czasu jak słyszę o pomysłach Europejskich kongersów/parlamentów, to mi się niedobrze robi. Pewnie jeszcze będą chcieli zrobić obowiązek stosowania takich oznaczeń, a przyznawał je będzie odpowiedni urząd (za stosowną opłatą oczywiście). Po za tym, ograniczenie się do 3 kolorów, to straszne zubożenie informacji w porównaniu do wartości procentowych. Po za tym, co miała by oznaczać np. żółta kropka? ...że składnika jest trochę za dużo, czy trochę za mało?! ...pomijając już fakt, że nie każdy ma takie same zapotrzebowanie na składniki odżywcze.
 9. Jako prawie inżynier administrator systemów i sieci komputerowych, muszę wyprowadzić Cię z błędu. Otóż, jak wcześniej wspomniałem, klient może jedynie prosić serwer, aby ten mu coś wysłał i nie ma żadnego wpływu na to co serwer mu wyśle. ..I nie chodzi tu tylko o e-maile, czy strony internetowe, ale o ogólną zasadę działania sieci komputerowych. Proponuję poczytać np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Flood_(informatyka) albo http://pl.wikipedia.org/wiki/Ping_flood
 10. Płacenie za ilość pobranych danych jest bardzo niesprawiedliwe, bo użytkownik/host nie ma wpływu na ilość pobieranych danych... obrazowo mówiąc, może jedynie poprosić innego hosta/serwer, by ten mu coś wysłał. To tak jak byśmy mieli firmom pocztowym płacić za to, co wyciągamy ze skrzynek (włącznie z reklamami)
 11. Cóż... niepłodność nie jest dziedziczna.
 12. Tylko 10%? ...więc jednak jestem inny. Połamanych klawiatur, to ja już nie liczę :-[ Jak to mówią: "Hardware to ta część komputera, którą można kopnąć, kiedy software przestanie działać"
 13. W końcu prawdziwa sztuczna inteligencja.
×
×
 • Create New...