Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

TJdot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TJdot

  1. Fajna animacja. I faktycznie, aż za dużo może pójść źle.
  2. Interesuje mnie jak dużo obliczeń jest koniecznych do takich symulacji. Czy symulują tam zachowanie cząstek od atomów przez wiązania, reakcje chemiczne po związki, enzymy i białka, aż do całej komórki która magicznie powstaje dzięki podstawowym prawom fizyki za zaczyna "Żyć" w wirtualnym świecie? To było by naprawdę dużo obliczeń.
  3. Możesz sobie uważać, że wyliczenia są wzięte z kosmosu, mimo to banki są skore zapłacić wiele milionów na to przyspieszenie.
  4. W artykule nie podano zasięgu takiego routera. Czy to będzie lekko więcej niż wifi? 100m? Czy może 10km gdy umieścimy antenę na dachu? Dostęp do domowej sieci z odległości kilkuset metrów czy kilku kilometrów mógłby być bardzo użyteczny. Jak to będzie też z komunikacją w drugą stronę? Czy także potrzebna będzie duża antena?
  5. Ostatnimi czasy nie mogę się zadziwić prędkością rozwoju procesorów typu ARM. Osobiście mam 1 Ghz Snapdragona w HTC HD2 i jestem zadowolony z mocy procesora, ale jeżeli zaczną montować 4 rdzeniowe 2,5 Ghz procesory w tabletach i smartfonach to już tylko dodać do nich wyjście hdmi, wejście na klawiaturę, pada i myszkę i wróże rychły wzrost znaczenia urządzeń tego typu jako mobilnych centrów rozrywki.
  6. Może i szybkie ładowanie jest przydatne, ale raczej wolał bym zobaczyć baterie z większą gęstością lub rozpowszechnienie ogniw paliwowych.
  7. Może do końca nie rozumiem, ale mam wrażenie, że po usunięciu horyzontu zdarzeń nie będziemy patrzeć na osobliwość. Jeżeli np. zwiększymy ładunek czy pęd czarnej dziury na tyle by rozsunąć horyzont poza promień czarnej dziury, tak by już nią nie była z całą pewnością po prostu wybuchnie. Wybuchnie ponieważ to jest to co skondensowane skupisko materii (np. gwiazda) zawsze chce zrobić, ale ma na to za silną grawitację. Także to co zobaczymy to deszcze światła i cząstek które wreszcie będą mogły się wydostać i raczej nie nazwał bym tego osobliwością.
  8. Tak, to znaczy że gdzieś na świecie ludzie modlą się żeby zaczęło padać i się ochłodziło gdy my modlimy się by wreszcie zaświeciło słońce.
  9. 2,5 miliarda pikseli x 4 bajty koloru = 9,31 GB Obrazy gwiazd jpg kompresuje całkiem dobrze: przy 95% jakości zdjęcie w formacie jpg zajmowało by około 745MB.
  10. Pewien czas temu czytałem tu artykuł o stosowaniu leków przeciw podrażnieniowych by chronić przez samym zarażeniem wirusem hiv. Wiec skoro już kolejne badania potwierdzają brak reakcji jaką sposób ochrony to czy to czegoś nie znaczy? Czemu ciągle słyszymy że naukowcy odkrywają to na nowo?
  11. błąd w ostatnim zdaniu, za dużo "do". ("zachęcić do innych specjalistów do badań nad grafenem") Za 10-20 lat może rzeczywiście zobaczymy grafen w układach scalonych, ale to jeszcze daleka przyszłość.
  12. TJdot

    Komórki ad hoc

    Po przeczytaniu tytułu miałem nadzieję, że będzie to technologia pozwalający tworzyć własne lokalne sieci GSM albo GPRS i np rozmawiać z kimś kilkadziesiąt czy kilkaset metrów dalej bez użycia infrastruktury sieci komórkowej i dodatkowo za Darmo! Było by to jak krótkofalówka wbudowana we wszystkie telefony komórkowe. Było by fajnie...
  13. Że niby jak? Że teraz jak będę chciał wejść na stronę rosyjską to mogę się spotkać z potrzebą wystukania cyrylicy na klawiaturze?! Albo chińskich znaczków?
  14. TJdot

    Ropy nie zabraknie?

    Niestety danych o tym, z czego ta ropa jednak powstaje, jak nie z roślin nie ma także w orginalnym źródle http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=sv&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.kth.se%2F Ale jak ktoś zna szwecki to może jeszcze zapytać twórców teorii: "Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Władimirem Kutcherov na vladimir.kutcherov @ indek.kth.se lub 08-790 85 07-gie"
  15. Borazan otrzymuje się w reakcji Borowodory z Amoniakiem, wiec pewnie nie trzeba się martwić że ich zabraknie. Zresztą związki te nie zużywają się w procesie (jedynie wodór), wiec ich zapotrzebowanie będzie wielokrotnie niższe niż w tej chwili na ropę.
  16. To jest nawet gorsza informacja dla przemysłu gier komputerowych. Według pewnych badań kobiety rzadziej niż mężczyźni grają w gry komputerowe miedzy innymi dlatego iż są one tworzone przez mężczyzn i nie spełniają kobiecych oczekiwać.
  17. Mi marzyła się możliwość obejrzenia kodu gier z przed 5-10 lat. Wsparcie techniczne i często serwery taki gier już dawno są nie wspierane, a gdyby tak można było je własnoręcznie edytować i udoskonalać po tym czasie, gry przeżyłyby drugą młodość w rękach fanów.
  18. TJdot

    Fatum sprzed wieków

    Jeśli dobrze zrozumiałem to z tego artykułu wynika że otyłość można by leczyć chorobami. Jeśli organizm walczy z sobą bo nie ma z czym innym to można dać mu jakieś zaraski i w ten sposób profilaktycznie zwalczać otyłość i cukrzyce
  19. Oznacza to że można go używać do niszczenia rakiet czy pocisków moździerzy.
  20. TJdot

    Bramka z neuronów

    A mnie ciekawi czy jeśli im udało się zwiększyć 2-krotnie wydajność neuronu na płytce to czy da się udoskonalić neuronów wewnątrz ludzkiego mózgu? To dało by chyba nawet większe korzyści
  21. TJdot

    Ujadający świadek

    Był kiedyś taki film amerykański. W nim jeśli dobrze pamiętam skazali człowieka mająć jedynie psa na świadka.
  22. Musze przyznać że brzmi to dość dziwnie aby superkomputer oparty na używanych w iPodach ARMów 9-wiątek (chyba 80Mhz) był tańszy wydajniejszy i energooszczędniejszy od opartego na np IBM PowerPC 450, ale może rzeczywiście tak jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...