Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

TJdot

Users
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About TJdot

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Interesuje mnie jak dużo obliczeń jest koniecznych do takich symulacji. Czy symulują tam zachowanie cząstek od atomów przez wiązania, reakcje chemiczne po związki, enzymy i białka, aż do całej komórki która magicznie powstaje dzięki podstawowym prawom fizyki za zaczyna "Żyć" w wirtualnym świecie? To było by naprawdę dużo obliczeń.
 2. Możesz sobie uważać, że wyliczenia są wzięte z kosmosu, mimo to banki są skore zapłacić wiele milionów na to przyspieszenie.
 3. W artykule nie podano zasięgu takiego routera. Czy to będzie lekko więcej niż wifi? 100m? Czy może 10km gdy umieścimy antenę na dachu? Dostęp do domowej sieci z odległości kilkuset metrów czy kilku kilometrów mógłby być bardzo użyteczny. Jak to będzie też z komunikacją w drugą stronę? Czy także potrzebna będzie duża antena?
 4. Ostatnimi czasy nie mogę się zadziwić prędkością rozwoju procesorów typu ARM. Osobiście mam 1 Ghz Snapdragona w HTC HD2 i jestem zadowolony z mocy procesora, ale jeżeli zaczną montować 4 rdzeniowe 2,5 Ghz procesory w tabletach i smartfonach to już tylko dodać do nich wyjście hdmi, wejście na klawiaturę, pada i myszkę i wróże rychły wzrost znaczenia urządzeń tego typu jako mobilnych centrów rozrywki.
 5. Może i szybkie ładowanie jest przydatne, ale raczej wolał bym zobaczyć baterie z większą gęstością lub rozpowszechnienie ogniw paliwowych.
 6. Może do końca nie rozumiem, ale mam wrażenie, że po usunięciu horyzontu zdarzeń nie będziemy patrzeć na osobliwość. Jeżeli np. zwiększymy ładunek czy pęd czarnej dziury na tyle by rozsunąć horyzont poza promień czarnej dziury, tak by już nią nie była z całą pewnością po prostu wybuchnie. Wybuchnie ponieważ to jest to co skondensowane skupisko materii (np. gwiazda) zawsze chce zrobić, ale ma na to za silną grawitację. Także to co zobaczymy to deszcze światła i cząstek które wreszcie będą mogły się wydostać i raczej nie nazwał bym tego osobliwością.
 7. Tak, to znaczy że gdzieś na świecie ludzie modlą się żeby zaczęło padać i się ochłodziło gdy my modlimy się by wreszcie zaświeciło słońce.
 8. 2,5 miliarda pikseli x 4 bajty koloru = 9,31 GB Obrazy gwiazd jpg kompresuje całkiem dobrze: przy 95% jakości zdjęcie w formacie jpg zajmowało by około 745MB.
 9. Pewien czas temu czytałem tu artykuł o stosowaniu leków przeciw podrażnieniowych by chronić przez samym zarażeniem wirusem hiv. Wiec skoro już kolejne badania potwierdzają brak reakcji jaką sposób ochrony to czy to czegoś nie znaczy? Czemu ciągle słyszymy że naukowcy odkrywają to na nowo?
 10. błąd w ostatnim zdaniu, za dużo "do". ("zachęcić do innych specjalistów do badań nad grafenem") Za 10-20 lat może rzeczywiście zobaczymy grafen w układach scalonych, ale to jeszcze daleka przyszłość.
 11. Po przeczytaniu tytułu miałem nadzieję, że będzie to technologia pozwalający tworzyć własne lokalne sieci GSM albo GPRS i np rozmawiać z kimś kilkadziesiąt czy kilkaset metrów dalej bez użycia infrastruktury sieci komórkowej i dodatkowo za Darmo! Było by to jak krótkofalówka wbudowana we wszystkie telefony komórkowe. Było by fajnie...
 12. Że niby jak? Że teraz jak będę chciał wejść na stronę rosyjską to mogę się spotkać z potrzebą wystukania cyrylicy na klawiaturze?! Albo chińskich znaczków?
 13. Niestety danych o tym, z czego ta ropa jednak powstaje, jak nie z roślin nie ma także w orginalnym źródle http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=sv&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.kth.se%2F Ale jak ktoś zna szwecki to może jeszcze zapytać twórców teorii: "Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Władimirem Kutcherov na vladimir.kutcherov @ indek.kth.se lub 08-790 85 07-gie"
×
×
 • Create New...