Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Fred Onizuka

Users
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Fred Onizuka last won the day on December 22 2016

Fred Onizuka had the most liked content!

Community Reputation

8 Promising

About Fred Onizuka

 • Rank
  Fuks
 • Birthday 01/11/1976

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  informatyka, nauki ścisłe, język francuski
 1. Cyt. "Na przełomie 1983 i 1984 Glenn był kandydatem na prezydenta, jednak wycofał się z powodu zbyt małego". Rozumiem, że to mogło być dla niego przykre, ale żeby się z takiego powodu wycofywać z kandydowania ?
 2. Z tego, co zauważyłem, to ilość liczb pierwszych w danym przedziale zmniejsza się wraz z wielkością liczb (załączony screen). W załączniku jest mój program, którym screen został wygenerowany, liczący liczby pierwsze "zwykłym" sposobem (sprawdzając podzielność od 2 do sqrt), w blokach po 1mln (większych nie miało sensu - u mnie to szło za wolno - mam 12 letni laptop ). Są tam też statystyki: llość liczb (też w %), czas, szybkość. Pominąłem pierwszy blok (od 2 do 1mln). liczby_pierwsze_co_1mln.zip
 3. Aktualnie, można już kupić telewizory z technologią OLED w Polsce. Dla przykładu, cena za 55 calowy telewizor (LG 55EC930V), to niecałe 9000zł.
 4. Cyt. "obie czarne dziury połączą się za 10 000 lat." Biorąc pod uwagę dzielącą je od nas odległość, to one się już dawno ze sobą połączyły
 5. Masz charakterystyczny styl pisania (i nie tylko), więc niezależnie od tego, ile razy zmienisz nick, to i tak zostaniesz rozpoznany
 6. Cyt: "The researchers took advantage of this by creating an artificial material in which the wavelength of light is much larger than in a vacuum, which allows light waves to resonate more powerfully." http://www.engr.wisc.edu/news/archive/2015/july10.html
 7. To, raczej, nie jest dobre kryterium oceny. To jaką trudność, w wymowie, sprawia dany dźwięk, zależy od budowy "aparatu mowy", a to kształtuje się pod wpływem jezyka ojczystego. Np. polak łatwo wymawia literę "h", a francuz nie jest w stanie jej wymówić. Wydaje mi się, że można określić "trudność" danego języka. Ale będzie to ocena ogólna (nie uwzględniająca umiejętności uczącego się). W praktyce, zależy to od tego, kto się danego języka uczy (np. dla włocha francuski jest dużo łatwiejszy niż dla polaka). Na przykład, liczba dźwięków, występujących w danym języku może świadczyć o jego trudności, np. w francuskim jest znacznie więcej samogłosek niż w polskim i są one "bliżej" siebie, co wymaga większej precyzji podczas wymowy i trudniej je od siebie odróżnić, podczas słuchania. Stopień złożoności zasad wymowy też może świadczyć o trudności danego języka, np. w polskim, jeśli napotkamy kombinację znaków "rz", to (poza nielicznymi wyjatkami, np: marznąć), jest to jednoznaczna wskazówka, jak ją wymówić. W francuskim wymowa zależy od bardzo wielu czynników i nawet ten sam wyraz (przy identycznym zapisie) może być, w zależności od sytuacji, wymawiany na kilka sposobów. Również każdy dodatkowy element wystepujący w danym języku (np. łączenie międzywyrazowe, iloczas) świadczy o jego złożoności.
 8. To ja też może (na minutę przed północą) dołączę się do życzeń. Szczęśliwego Nowego Roku
 9. Ten przykład nie odnosił się do tematyki artykułu, lecz tego, że rozwiązania nie dzielą się tylko na "dobre" i "złe". Naukowcem nie jestem. Od rozważań czysto teoretycznych, typu: "Ile diabłów się mieści na szpilce i czy szpilka na pewno istnieje" (chociaż to, co podałem, to raczej domena filozofii/teologii), wolę rozwiązania praktyczne - jestem empirykiem (taka praca). Moje wpisy nie pretendują do bycia jakimiś wzorcami naukowej poprawności - to tylko forum, a nie sympozjum naukowe (Politechnika Śląska, dzienne, lata 90'te). A więc zamiast "prąd ładunku elektrycznego" LEPSZE byłoby "szybkość przepływu ładunku elektrycznego" . Wiedząc (na podstawie Twoich wpisów), jaką wagę przywiązujesz do precyzji definicji/wypowiedzi, dziwię się, że nie użyłeś tego sformułowania od razu.
 10. Teraz ja się przyczepię . Co oznacza sformułowanie "prąd ładunku elektrycznego"? Szczególnie "dręczy" mnie słowo "prąd" (w tym kontekście).
 11. To był, jak zaznaczyłem, przykład. Przykłady mają to do siebie, że nie muszą bezpośrednio nawiązywać do tematu (stanowią tylko analogię). Oczywiście, że nie musi - dlatego użyłem słowa "może" . Można też rozpatywać wiele innych znaczeń tego słowa, ale zawęziłem je tylko do pasujących do tematu artykułu.
 12. Mój poprzednik użył sformułowania "Jestem elektronikiem". Nie odniosłem wrażenia, że się tym chwali, lecz chodzi o to, że formy "napięcie prądu" nie spotyka w swojej "branży" (nie było sprecyzowane, czy chodzi o hobby, czy o zawód, ale założyłem to drugie). Moja wypowiedź (że również byłem elektronikiem - też się nie chwaliłem ), miała sugerować, że również "siedzę w temacie" i też nie spotkałem się z takim określeniem (wśród osób zajmujących się elektroniką). Samych nawiasów używam (przynajmniej ja), do określenia fragmentów mniej ważnych, zwykle jako rozwinięcie/doprecyzowanie głównej tresci.
 13. Świat nie jest czarno-biały. Nie istnieją tylko dobre i złe rozwiązania/sformułowania itd. To, że coś nie jest idealne (a może być lepsze), nie oznacza, że jest złe. Może prosty (i dziwny) przykład: można z Krakowa do Warszawy jechać przez Gdańsk. Nie jest to trasa "dobra" (jest kiepska, wręcz fatalna), ale nie można jej nazwać całkowicie błędną - da się dojechać . Wyjaśnienie (dla sformułowania "napięcie prądu") jest dość proste. Samo słowo "prąd" może oznaczać zarówno samą obecność napięcia jak i przepływ (natężenie przepływu) prądu (mówię o języku potocznym). Dodanie słowa "napięcie", wskazuje jednoznacznie, że chodzi o ten pierwszy przypadek (tylko "obecność napięcia").
 14. Jeśli się dokładnie wczytasz w treść tamtego postu, to raczej zauważysz, że nie użyłem tego jako argumentu, lecz było to nawiązanie do treści wypowiedzi, którą komentowałem, dodatkowo, umieściłem to w nawiasie. A co do "pseudoargumentów" - wydaje mi się, że np. studia " elektroniczne" (jak, w moim przypadku), mogą sugerować, posiadanie jakiejś wiedzy w temacie - ale jeszcze raz tu zaznaczę, nie użyłem tego, jako argumentu.
 15. Nie jestem, do końca, przekonany, że to sformułowanie jest błędne - na pewno jest niepoprawne. Nie wprowadza jednak błąd, tylko precyzuje, o co chodzi, w bardzo uproszczony sposób.Osobom orientującym się w temacie, wydaje się to rażące, ale dla laika (portal prezentuje informacje z różnych, czasem, bardzo odległych od siebie dziedzin - a trudno znać się na wszystkim), takie sformułowanie, może być pomocne w zrozumieniu.
×
×
 • Create New...