Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

informaty

Users
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About informaty

 • Rank
  Fuks
 1. Przepraszam Brazyliczyków <> Brytyjczyków - chyba za bardzo zmęczony byłem i już literki mi się zlewały :-D
 2. Wielka Brytania ma 66 milionów populacji. Czy baza zawiera dane wszystkich żyjących Brytyjczyków oraz 26 milionów już nieżyjących? Raczej podejrzewam, że chodzi o 92 miliony rekordów, przy czym może być wiele rekordów dla jednej osoby.
 3. To 11 razy wyżej niż lata ISS. Chyba miało być metrów.
 4. The number of UK units of alcohol in a drink can be determined by multiplying the volume of the drink (in millilitres) by its percentage ABV, and dividing by 1000. For example, one imperial pint (568 ml) of beer at 4% alcohol by volume (ABV) contains 2.3 units
 5. Nie śledziłem wątku od początku, więc się zapytam. Czy już naszemu "wynalazcy perpetuum mobile" (czytaj wolnej energii) wyjaśniono, że para nie unosi się dzięki polu grawitacyjnemu tylko dzięki energii potencjalnej gęstszego powietrza (zimniejszego)?
 6. Wg mnie da się pogodzić i Einteina i splątanie. Nic nie może poruszać się szybciej od światła w naszych trzech wymiarach, a spłątanie może być tylko widoczne w tych wymiarach a przekazywany w innym (piątym?).
 7. 14,6 mld lat świetnych jako granica wyliczyłem ze stałej Habble czyli 67,15 (km/s)/Mpc, czyli odległość gdzie dwa punkty oddają się od siebie z prędkością światła. I oczywiście dwa punkty mogą oddalać się od siebie z prędkością większą od prędkości światła, gdzie samemu nie przekraczając tej prędkości. Wynika to z tego, że to nie obiekty się poruszają tylko sama przestrzeń się rozszerza.
 8. Dwie ciekawostki. Dla fotonu czas nie istnieje. Foton się nie starzeje, jest wieczny. Obiekty oddalone od nas o więcej niż ~14,6 mld lat świetlnych oddalają się od nas (zgodnie z prawem Habble'a) z prędkością większą od prędkości światła, więc ich światło nie ma szans do nas dotrzeć. Co do eksperymentu z gumką to obydwaj macie racje, bo macie inne założenia. 1) Porównanie czasu podróży, gdy gumka się rozciąga do rozciągniętej 2) Porównanie czasu podróży, gdy gumka się rozciąga do nierozciągniętej ad 1. Czas podróży będzie krótszy ad 2. Czas podróży będzie dłuższy
 9. A co z użytkownikami, którzy płacą od ilości przesłanych danych? Takie obligatoryjny nakaz udostępniania swojego łącza musiałby iść w parze ze zniesieniem płatności za dane - obecnie w większości tak mamy w "Mobilnym Internecie".
 10. czyli kilka razy tyle ile istnieje wszechświat - 14 miliardów lat
 11. Rozumiem idęę katalogawania obiektów groźnych, ale nie jest możliwe wykrycie ich wszytkich. Lepszym pomysłem jest chyba system, który działałby w czasie rzeczywistym, skanując przestrzeń wokół ziemi. Jasne jest też, że takie zagrożenie trzeba wykryć wystarczająco wcześnie, aby był czas na reakcję, więc przy obecnym poziomie zaawansowania technicznego możemy tylko mięć nadzieję, że nie będziemy mieli pecha i nie trafimy na te kilka procent nie wykrytych.
 12. Czy "przeskakiwanie" z jednego miejsca czasoprzestrzeni w drugie nie jest definicją piątego wymiaru?
×
×
 • Create New...