-
Liczba zawartości
27 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0 NeutralnaO Kuru
-
Tytuł
Fuks
-
Przyzwyczaiłem się do reklam nad artykułem, po prawej i nad panelem komentarzy. Teraz i treść zawiera (lub jest) reklamą.
-
Skype Translator trafi do rąk użytkowników
Kuru odpowiedział KopalniaWiedzy.pl na temat w dziale Technologia
Natomiast tłumaczenia na MSDN ciągle są... niedość zręczne. -
Pomimo, że te języki nie będą w użytku, to ciągle nie wyginą. Tak długo jak istnieją archiwa tego języka, źródła pisane, zapisy leksykalne i gramatyczne język nie może zostać nazwany martwym. Ciągle można się go nauczyć i posługiwać. Nie będzie idealnie taki sam, ale który język się nie zmienia? Trzeba więc dbać o to, żeby język został zarchiwizowany, a nie zmuszać ludzi, żeby się nim posługiwali. Poza tym: "Do zagłady języka, o ile nie zostanie on zapisany, wystarczy, by przestało z niego korzystać jedno pokolenie." No właśnie. Język hebrajski nie był używany przez całkiem spory okres, ale był zapisany i żyje.
-
A co wyeliminuje wilgoć z wychłodzonych pomieszczeń?
-
Xiaomi cenniejsza niż Nokia czy Sony
Kuru odpowiedział KopalniaWiedzy.pl na temat w dziale Technologia
Natomiast wycena Sony dotyczy zapewne samego działu telefonów, a nie całej firmy. -
Mimo wszystko uważam, że mniejsza śmiertelność wśród dzieci spowoduje spadek przyrostu naturalnego. Już w wielu przypadkach zauważono to zjawisko. Poza tym podniesie do poziom życia mieszkańców krajów narażonych na malarię, to poprawi edukacje, a to przyczyni się do dalszego spadku przyrostu naturalnego. Korelacja nie jest oczywista, ale zaobserwowana w wielu krajach.
-
Mi to wygląda na co najmniej znaczącą różnicę. Szczególnie jeśli chodzi o koncentrację. Nawet nie chcę myśleć jakie straty i obniżenie jakości życia ma takie 7% w skali kraju czy świata.
-
Wydruk z kasy + krem = wysoki poziom bisfenolu A we krwi
Kuru odpowiedział KopalniaWiedzy.pl na temat w dziale Zdrowie i uroda
Skoro takie ilości jakie znajdują się na tych wydrukach są uznawane za groźne, to jak powinniśmy się czuć mając wypełnienia dentystyczne, które zawierają o wiele więcej tej substancji i wydzielają ją z czasem? Swoją drogą alternatywą jest w sumie jedynie amalgamat, który z kolei uwalnia jeszcze ciekawszą substancję: rtęć. Z jednej strony mamy informacje: http://www.bisphenol-a.org/about/bpa-info/bpa-dentalsealants.html A z drugiej: http://www.cbsnews.com/news/bpa-in-tooth-fillings-may-boost-kids-behavioral-problems/ I komu wierzyć? -
Apple i U2 zapowiadają nowy format multimedialny
Kuru odpowiedział KopalniaWiedzy.pl na temat w dziale Technologia
Ciekawe jak wygląda ta współpraca. Nie sądziłem, że panowie z U2 to genialni algorytmicy. -
IE - częściej łatany i częściej atakowany
Kuru odpowiedział KopalniaWiedzy.pl na temat w dziale Bezpieczeństwo IT
IE raczej nie jest produktem, z którego Microsoft jest najbardziej dumny. Nowa wersja w prawdzie ma całkiem przyzwoicie dziający silnik, ale jego bezpieczeństwo i zgodność ze standardami raczej odstają od konkurencji. Mały przykład tutaj: http://kangax.github.io/compat-table/es6/ -
Żeby jeszcze za Service Pack trzeba było płacić... Microsoft nie do końca chyba pamięta, jak powinno się zarabiać pieniądze.
-
Wymuszony ruch także chroni przez lękiem i depresją
Kuru odpowiedział KopalniaWiedzy.pl na temat w dziale Zdrowie i uroda
Czy akurat tego badania nie mogli przeprowadzić na ludziach? Nie brzmi jakoś skrajnie niehumanitarnie, a wyniki byłyby chyba wartościowsze. -
ASML zapowiada kolejną generację urządzeń
Kuru odpowiedział KopalniaWiedzy.pl na temat w dziale Technologia
Szczerze mówiąc nie miałem pojęcia, że tego typu sprzęt wytwarza się w Europie. Szkoda, że nie mamy żadnego liczącego się producenta gotowych układów. -
Aż trudno uwierzyć w tak optymistyczne wyliczenia. Jestem fanem energii odnawialnej, ale z jednym na pewno się nie zgodzę: koszt zwrotu tej inwestycji nigdy nie będzie tak krótki jak 17 lat. A to z prostego powodu, że takich pieniędzy po prostu w stanie nie ma i trzeba byłoby wziąć obrzydliwy kredyt prawdopodobnie na paskudne oprocentowanie. Zmiany muszą być stopniowe. Chociaż z drugiej strony w Kalifornii może dałoby radę to zrobić.
-
Pierwsze co pomyślałem, to analogia to teorii rozbitej szyby. Co ciekawe podobna zależność działa w wielu różnych dziedzinach życia.