Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

knezmej

Users
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About knezmej

 • Rank
  Fuks
 1. Chcą na nowo odkryć efekt Roseto. Jeżeli kogoś interesuje polecam
 2. "Traktowałbym to w kategorii zbrodni - mówi Mundie" - straszne
 3. Czy na pewno chodzi o ścianę komórkową? a nie aby błonę komórkową! Jeżeli jednak, to nie ma to znaczenia dla odżywiania i leczemia ludzi (przynajmniej tych przeciętnych), ale zawsze jest to dobra wiadomość dla roślin, grzybów i bakterii ;-)
 4. Większość palaczy, z moich obserwacji, "rzuca" od kiedy pierwszy raz poczuło przymus uzależnienia, bez specjalnej dodatkowej zachęty, wystarcza im poczucie utraty suwerenności nad sobą. Najkorzystniejszym działaniem jest zniechęcanie niepalących do zaczęcia palenia; większości ćpunów, którzy przez głupotę zlekceważyli dotychczasowe formy ostrzeżeń ten dotakowy sposób niewiele pomoże. Problem tkwi w postawie moralnej i intelektualnej, rozsądku jeszcze niepalących.
 5. CIekawe jaki ma to wpływ na stresowe reakcje - alergie? Najlepiej, tłumaczyłoby to, moim zdaniem, rozłożenie alergii w populacji np. wzmożenie w podpopulacjach miast.
 6. Czy straty na transformatorach, zużywaniu się elektrolitów, wewnętrznych struktur akumulatorów itd. nie przewyższą strat przesyłowych trakcji trolejbusowych?
 7. Wspaniała wiadomość i świetny artykuł. Winszuję badaczom i odkrywcy badania, wdzięczny, że raczył poinformować.
 8. @Flaku: "oficjalna nazwa potoczna" Też mnie rozbawiło ;-) ale akwarystyka przyzwyczaiła mnie do o wiele większej rozmaitości nazewniczej.
 9. Ciekawią implikacje rozwiązania na ludzkie sumienie. Wydaje się, że desynchronizacja wydania polecenia strzału i momentu jego dokonania zmniejszy wrażenie odpowiedzialności i ułatwi decyzję.
 10. @Flaku: Wydaje mi się, że oprócz zbudowania prototypów, sprawdzą ich wydajność, trwałość itd. w rzeczywistych warunkach oraz koszty technologiczne i legislacyjne wdrożenia. Na pilotarzowej instalacji nie można przetestować i przewidzieć wszystkich możliwych czynników (efekt skali może np. dotyczyć dostępności ekonomiczno-politycznej dużych ilości środka przeciwko zamarzaniu, wpływ wahań pogody, opłacalność przebudowy istniejących instalacji, zerwania istniejących umów z dotychczasowymi dystrybutorami naśników energi ...)
 11. Nie nazwałbym tych kultur wyraźnie różnymi, ze względu chociażby na przeszłość San Francisco. Ciekawe byłyby dopiero badania porównawcze z możliwie odizolowanymi i tradycjonalistycznymi grupami etnicznymi z Azji, Polinezji, Afryki. Meksyk i Ameryka są w równym stopniu posteuropejskie. Ze swojej europejskiej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej pamiętam zaś ćwiczenia uczące takich skojarzeń (konieczne do właściwej interpretacji znaków, oznaczeń informacyjnych i ostrzegawczych).
 12. Przeraża mnie "odkrywczość" tych spostrzeżeń. Powątpiewam zaś w dokładność i racjonalność szacowań. Ciężko liczyć by woda z mas powietrznych znad oceanu zdołała lepiej zasilić wylesione dorzecza tak rozległego kraju położonego między Andami a Atlantykiem.
 13. Nie wiem dlaczego wyniki nie miałyby świadczyć, że: szczurom przyzwyczajonym/zmuszonym do nadruchliwości trudniej było dłużej wstrzymać się od ruchu; mniej żwawe, mniej zasobożerne nie miały większej potrzeby, skłonności do ruchu i spokojnie wolały dodatkowo jeszcze doczekać. Powinni zbadać poziom hormonów stresu. W ogóle mogli wykorzystać choćby nawet studentów (pomimo oporów do wyników na próbach studentów, którzy są przecież określonymi branżami z różnymi dla każdej charakterystycznymi cechami, nadreprezentacjami).
×
×
 • Create New...