Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

faramir

Users
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by faramir

 1. Gdy byłem mały (może z 20 lat temu) to myślałem o tym, że byłoby super, gdyby motor działał na wodę - dolać wodę i jechać...
 2. Ciekawe czy te "ciche łaty" będą powodowały problemy z szybkim startem Firefoksa, jak to ma miejsce teraz, gdy są instalowane... i czy będą wymagały restartu.
 3. Prawie cały rok stali na dachu? 2 stycznia poprosili o podwyżkę, zrezygnowali z pracy, nie dostali odprawy a 3 grudnia byli na dachu?
 4. Ciekawe przez jaki czas reklamy będą się pojawiać. Jeśli "do końca życia", to nie wiem czy nie warto jednak zapłacić o te $25 więcej. Oczywiście później mogą wprowadzić wersję do usuwania reklam po wpłaceniu $3 na miesiąc. Będzie to takie miłe, stałe źródło dochodów....
 5. A dlaczego w tych badaniach (lub artykule na temat tych badań) nie ma Opery? Za mały procent, czy niewygodna przeglądarka? A Opera Mobile lub Opera Mini? iOS używany a te dwie aplikacje to już nie?
 6. 12 minut, ale z przeskakiwaniem i niezabijaniem wszystkich wrogów.
 7. W pewien sposób wzorowanie jest też na Operze, ale to dobrze.. Tylko szkoda, że nikt o tym nie wspomina. W końcu pasek kart na górze to pomysł jaki pierwszy widziałem w Operze. W tej wersji menu można do buttona schować, który będzie znajdować się koło nagłówków kart.
 8. Na forum tekst artykułu nie jest pełny... Ale do rzeczy: szukałem na stronie http://www.transfer.edu.pl/ tego podręcznika opisanego w artykule (Komercjalizacja wyników badań naukowych - krok po kroku.), ale nigdzie nie znalazłem. Czy mógłby ktoś podać link do niego? Ciekawy jestem co jest w środku zapisane ;>
 9. Nic szczególnego. Coś podobnego (nawet takiego samego) już było opisywane m.in. tu http://theinvisiblethings.blogspot.com/2009/10/evil-maid-goes-after-truecrypt.html przez Joannę Rutkowską z The Invisible Things Lab...
 10. Wodów, wodorem, ale jakie duże są złoża/jak się otrzymuje borazan? Czy zamiast problemów z ropą będą problemy z takimi związkami?
 11. Jeśli e-maile będą pochodzić z komputera, który nie odpowiada na żądanie przez jakiś czas i jest niezaufana domena, to dany list klasyfikowany będzie jako spam (chyba takie coś jest wprowadzone w wielu dużych systemach pocztowych). Ale wysyłanie e-maili za centa bardzo się nie opłaca yahoo - w końcu kto by chciał płacić za wysłanie e-maila, skoro może korzystać z bezpłatnego konta na innym serwerze. Gdyby wszyscy najwięksi gracze takie coś wprowadzili, to mogłoby to coś pomóc - ogólna liczba e-maili zmniejszyła się, zapewne na rzecz innego sposobu komunikowania się.
 12. Może i news nie reklamowy, ale po przeczytaniu aż zachciałem mieć taki samochód... szkoda, że mnie nie stać
 13. Menadżer pakietów nie byłby dobry, bo ktoś musiałby zarządzać nim i byłyby problemy co umieścić a co nie, i na jakich serwerach itp... Ale z drugiej strony - pomysł wydaje się być ciekawy i niezależni deweloperzy mogliby stworzyć takie coś... Jeśli instalki byłyby rozprowadzane za pomocą formatu .msi, to chyba nie byłoby problemu - tylko zarządzanie serwerem i pakietami ktoś by musiał robić.
 14. Czy przypadkiem nie mówisz, że gdy otworzę plik .odt i wybiorę Zapisz (CTRL+S), to wtedy utworzy nowy plik .docx zamiast zapisać w formacie aktualnie otwartym? Chodzi raczej o tworzenie nowych plików, które domyślnie przy zapisie mają wybrany format .docx. Nie tylko problem z OOo, ale też ze starszymi, nieobsługującymi .docx-a, Office'ami jest problem. Parafrazując Ciebie - jeśli ktoś ma dużo do czynienia z plikami .doc to przy zapisie nowo tworzonego pliku zawsze musi zmieniać z .docx na .doc, co może być uciążliwe.
 15. Jakby to powiedzieć: tak też myślałem . Taki pomysł na jaki ja wpadłem oni też wymyślili - super ... a może czytają kopalniewiedzy?
 16. Dzięki! Tab Mix Plus wydaje mi się ciekawy, ale niestety Dodatek dla starszych wersji Firefoksa .
 17. Dzięki! Zrobiłem co mówiłeś i pozbyłem się złych wtyczek (tych, co nie dało się odinstalować) no i całej reszty. Musiałem doinstalowywać osobno wszystko i okazało się, że te wtyczki, które miałem (SwitchProxy) jednak nie działają (przynajmniej nie ma buttona) w FF3.5 - musiałem zainstalować większy FoxyProxy :/. Dodatkowo FoxyProxy ma problem i w menu nazwa wyjeżdża na miejsce z ikoną.. Tworzenie nowego profilu to jednak więcej problemów niż początkowo myślałem. Dodatkowo Firefox teraz uruchamia się i tak z 13 sekund (średnio), a mam same potrzebne rozszerzenia: Adblock Plus (+ Filder Uploader), Better YouTube, Download Manager Tweak, Firebug(!), FoxyProxy(!), Live HTTP headers(!), Web Developer(!)... no i dwa, które same się doinstalowały (nie mam pojęcia kiedy): Microsoft .NET Framework Assistant oraz ThinkVantage Password Manager (niekompatybilny z FF3.5). Dodatkowe pytanie: czy jest jeszcze jakieś ciekawe rozszerzenie, które mogłoby mnie interesować? Przeszukując polecane, najczęściej pobierane i tematy niby nic nie znalazłem, ale kto wie...
 18. Wygląda na to, że nawet nie trzeba płacić za dostęp do treści - super ... Chociaż ciężko dla mnie cokolwiek zrozumieć .
 19. Zastanawia mnie, po co dodali tego Ogg Theora.. według mnie kłóci się to z ich pomysłem, by wszystko poza zwykłe przeglądanie stron było obsługiwane za pomocą pluginów (rozszerzeń). Chyba, że jest to taka wtyczka typu jvm, wmv lub flashplayer - wtedy to rozumiem . Co do szybkości, to nie wiem - kilka razy zrestartowałem Firefoksa i za każdym razem start trwał blisko pół minuty. Nie jest to jakaś nadzwyczajna szybkość, jeśli wziąć pod uwagę, że nic więcej od przeglądarki nie wymagałem. Mam co prawda trochę wtyczek (i część z nich jest nieobsługiwana w nowej wersji (niektórych nawet nie mogę odinstalować)), ale to chyba nie powinno być problemem, by za drugim razem już ich ładować nie próbował, tylko na rządanie użytkownika. Ostatnia sprawa to uaktualnianie przeglądarki i pluginów - czasem gdy chciałbym szybko zobaczyć jakąś stronę w Firefoksie to on instaluje swoją nową wersję zamiast zaczekać, aż mu powiem, żeby to zrobił... Podobnie z wtyczkami - jest nowa wersja, chcesz ją zainstalować czy nie? - a gdzie jest przypomnij mi później?... Nie żebym nie lubił FF - firebug, webdeveloper toolbar, live http header to kilka rzeczy, które bardzo w nim lubię .
 20. Racja swiftgeek, te obrazki całkiem przyjemnie przemawiają, że bezpieczeństwo jest lepiej zachowane - dzięki.
 21. Gdyby nie integrowali Outlooka z Windows Desktop Search, to by nie było problemów
 22. Ciekawe jak bezpieczeństwo takich samochodów, a w zasadzie bezpieczeństwo tych pojemników z wodorem. Nie chciałbym, by przez stłuczkę samochód mi się spalił .
×
×
 • Create New...