Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Pakarakan

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Pakarakan

 • Rank
  Fuks
 1. Witam, Nie wiem, czy tylko ja tak mam na Firefox 19.0.2, ale od kilku dni RSS wcale się nie ładuje. Pzd
 2. "Mimo pomyślnie przeprowadzonych testów mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni nieprędko zobaczą na drogach samochody ciężarowe bez pojazdów." Hmm... albo bez kierowców? To chyba i tak bardziej prawdopodobne
 3. Chłopaki muszą mieć niebagatelny rachunek za prąd.
 4. "HMI wykorzystuje 16-megapikselową precyzyjnie mierzącą ruch materii na powierzchni Słońca." Zabrakło słowa 'kamery'?
 5. Ciekawa koncepcja. Twierdzisz, że astronomowie szacujący masę galaktyk nie brali pod uwagę tego, ile mogą ważyć planetoidy i planety krążące wokół gwiazd (i te nie związane z gwiazdami)? Możesz podać jakiś rząd wielkości, o który te dane należałoby doszacować? Cała zawartość Ukłądu Słonecznego to pewnie mniej niż 1/1000 masy Słońca. Są jakieś podstawy, żeby twierdzić, że gdzie indziej jest to np. 1/100 w stosunku do masy gwiazdy? Komety też nie powalają łączną masą i nie da się tu za wiele niedoszacować w stosunku do masy gwiazd. Nie wiem, czy jest ciemna materia, ale wydaje mi się, że za szybko nie ma co wierzyć tym, którzy badając gwiazdy stwierdzają, że jest jej dość. Szacowanie ilości ciemnej materii i ciemnej energii uwzględnia głównie masę i ruchy galaktyk oraz gromad, a nie pojedynczych gwiazd.
 6. W jaki sposób może ją napotkać, skoro poruszają się z tą samą prędkością i w tym samym kierunku?
×
×
 • Create New...