Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

matips

Users
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

matips last won the day on October 26 2011

matips had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About matips

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Jeśli chodzi o samochody elektryczne, to chyba lepszym pomysłem niż akumulatory są ogniwa przepływowe. Znacznie szybsze w ładowaniu i bez większego problemu można przerobić/wykorzystać już istniejącą infrastrukturę. No, chyba, że uda się opracować akumulatory o mocy ładowania np. 10MW. Moim zdaniem ta technologia niczego nie ułatwi: ładowanie na stacji można taniej, wydajniej i bez strat na przesyle zrealizować przy użyciu najzwyklejszego kabla. Zamontowanie tego w autostradzie zapewne jest droższe niż sama droga (defacto trzeba by pod nią położyć gigantyczną cewkę z masakryczną ilością elektroniki do kontrolowania kto i ile czerpie. Próba postawienia tego w mieście (pomijając problematykę remontów i cen) spotka się z protestami ekoterrorystów i strachem ludzi. To w wersji optymistycznej, bo w najgorszym przypadku można zakłócić transmisję bezprzewodową (sieci komórkowe, radiowe, telewizyjne, wi-fi, etc.) lub nawet spalić jakąś elektronikę.
 2. Główne niebezpieczeństwo polega na możliwości zepsucia się urządzenia wartego wiele milionów euro. LHC było budowane z części, a połączenia między nimi nie były niestety idealne. Dotyczy to głównie połączenia nadprzewodników, w przypadku których nawet małą niedoskonałość może spowodować powstanie mikroskopijnego oporu. Przy proądach jakie tam biegną jest to dość by wytworzyć ciepło i wyprowadzić cały fragment przewodu z nadprzewodnictwa. A to oznacza, że wydzieli się dość ciepłą by odparować spory fragment urządzenia. Taki incydent się zresztą już zdarzył. Powolne uruchamianie LHC na na celu zmniejszenie tego ryzyka. Połączenia "zwiększają swoją jakość" podczas działania, co powoduje, że można przepuścić większe prądy i tak w kółko, aż do pewnego etapu. Potem i tak będzie trzeba urządzenie wyłączyć, a wszystkie połączenia poprawić (zostało to podobno zrobione nierzetelnie przy budowie, ale nie znam szczegółów).
 3. Mylisz się. Sieć TOR, poza maskowaniem źródła (czyli przez TOR do reszty internetu) pozwala na tworzenie usług działających wewnątrz sieci. Pozwala to wyeliminować problem przechwycenia lub analizowania transmisji przez wyjściowy węzeł. Odsyłam do Wikipedii.
 4. Pogratulować dbania o bezpieczeństwo danych - jak można tworzyć serwis w sieci Tor i nie zadbać o tak podstawowe rzeczy jak SQL-inject. Zresztą - co ciekawego może zawierać ta baza danych: loginy i hasła? Posty? Przecież nie imiona, nazwiska, PESELE i IP (które są ukryte)/
 5. Zwracam waszą uwagę na fragment: List został napisany bowiem już po tym, jak Oracle zgłosiło do Google'a pretensje i zagroził pozwem sądowym
 6. Bzdura. To znaczy pozew, nie notka . Jak rozumiem, producenci filmowi nie mają pojęcia ile lat ma aktorka, którą chcą zatrudnić? USA ma trochę inny system prawny niż Europa, więc kobieta pewnie ma szanse na wygranie, co jednak nie zmienia faktu, że problem jest strasznie wydumany i nastawiony na wyciągnięcie kasy.
 7. Pamiętam taką książkę z dzieciństwa - Artemis Fowl. Jednym z bohaterów był krasnolud (?), który połykał ziemię przed sobą i "wyrzucał" ją odbytem. A kretoszczur kojarzy mi się z Gothickiem. Tak więc można powiedzieć, że stwór jest fantastyczny.
 8. Przez bardzo długo uważano, że sprawdzanie legalności jest parodią, bo M$ na nim nie zależy. Niektóre gry łamano dłużej niż M$ systemy. Nie oszukujmy się - największa korporacja produkująca oprogramowanie może zrobić skuteczniejsze zabezpieczenia. Jakby nie patrzeć łatwość w złamaniu Windowsa była jedną z przyczyn dla których stał się niezwykle popularny. Oczywiście może zmienić strategię, ale śmiejąc się z ich zabezpieczeń trzeba pamiętać, że nie brakowało im nigdy środków na lepsze zabezpieczania.
 9. Co to za argument? Wybaczcie, ale uzasadnianie tak zmiany w prawie to czysty populizm. Przecież przedstawiciele prawie wszystkich pozostałych zawodów nie mają dochodu jeśli nie pracują. 50-letni okres ochronny to już zbyt długi czas, przez który albo utwór zarobił fortunę i dał "chleb" artyście (a w zasadzie koncernowi), albo został zapomniany 40 lat temu. Prawo autorskie jest potrzebne by dać twórcom (nie tylko muzyki - ci sobie poradzą koncertami) zarabiać. Jednak gdy czytam takie "wiadomości" cieszę się z istnienia gigantycznej sieci dzielenia się wszelką, nawet zabronioną, informacją.
 10. Więc czemu nie mogli już wydać tych łat? Są jeszcze nie przetestowane czy jak?
 11. Najgorszym i najgłupszym sposobem przekazania swojej filozofii jest zaszyfrowanie jej tak, by szyfr został złamany po 2,4 tys lat przez profesora pragnącego udowodnić, że jednak wykonuje jakąś pracę. Dlatego wydaje mi się, że jeden z największych filozofów starożytności zaszyfrował "wiadomości" , bo zastosowany sposób zwyczajnie wprowadza w błąd jego "uczniów".
 12. E tam, żadna "romantyczna fantastyka". Chodzi pewnie o wielką unifikację lub "teorię wszystkiego" czyli znalezienie praw pozwalających opisać wszystkie obserwowane zjawiska.
 13. Ależ tu właśnie chodzi o zastąpienie ludzi i umożliwieniu im zajęcia się czym innym. Zawsze taka idea przyświecała budowie i konstruowaniu wszystkich maszyn - odciążyć ludzi. Dzięki temu ci pracownicy mogą zająć się czymś innym - budowaniem domów, samochodów lub nawet tworzeniem sztuki i nauką. Po drugie, ktoś te milion robotów musi zbudować. Tym samym pracę będą mieli programiści, inżynierowie oraz dostawcy materiałów i technologii. Rosnąca płaca świadczy o tym, że robotnicy będą konsumować coraz więcej, co oznacza, że ta sama ilość ludzi musi wyprodukować więcej dóbr.
 14. Zamiast programu "matura to bzdura", powinien powstać program "patenty w IT to bzdura". Zastanawiam się, czy te firmy celowo naruszają te patenty, czy prawo jest tak skomplikowane (a raczej nie prawo tylko ilość zarejestrowanych patentów jest tak duża), że nikt, nawet studia programistyczne i kancelarie prawnicze nie są w stanie się w tym połapać?
×
×
 • Create New...