Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

mjmartino

Users
 • Content Count

  202
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mjmartino

 1. Oczywiście że tym sposobem to i nawet Alexa mogła korzystać z silnika Alibaby. Google speech recognition jest dostępne na każda platformę jak wykorzystasz API https://cloud.google.com/speech/ Więc do dzieła Alexa po polsku
 2. No właśnie tutaj się mylisz że to tylko ciąg znaków bo to nie jest ciąg znaków. Język polski jest językiem trudnym do poznawania zarówno AMAZON jak i MS tego nie robi bo jesteśmy za małym krajem i nie mają tylu danych aby to zaczęło poprawnie rozpoznawać to co mówimy. MS pracuję nad polskim językiem, ale z tego co wiem nie jest to w priorytetach. Jakby to było takie proste to Amazon Lex (usługa chmurowa, na której bazuje Alexa) nie rozpoznawały tylko języka US. Google ma ta przewagę bo ma androida i asystent jest od lat, pod tym względem google przoduje. W PL są rozwiązania zmiany np mowy na tekst w medycynie czy prawie.
 3. To prawda AI jest bardzo prężnie rozwijającą się gałęzią w IT Bardzo pesymistyczny scenariusz, ale spokojnie zamin te miliony stracą pracę jeszcze trochę potrwa Ale to nie koniec świata bo powstaną nowe zawody, w około AI i nie tylko. Wszystko co jest powtarzalne da się zautomatyzować nie potrzeba do tego AI. To się dzieje cały czas od ery przemysłowej. 5 lat dołóż ma nasz do czego. Problemów z implementacją jest wiele nikt nie pstryknie palcami za 5 lat i zwolni wszystkich. To tak nie zadziała. Tu też trochę się mylisz to nie kwestia postawienia serwera, zwykły serwer jest za słaby, potrzebna jest farma ale tu przychodzi Cloud computing (AWS,AZURE,GCC i inni) na pomoc Język to też nie takie hop siup to że coś działa w języku EN nie znaczy że działa w języku PL. Przykład Cortana od MS czy Siri od Apple. Kolejny problem to problem danych każdy model potrzebuje danych aby się nauczyć pewnych zachowań czy rozpoznawać pewne rzeczy, a na tym polu jest deficyt danych. Polecam wam podcast Vladimira w tym temacie sztucznej inteligencji "Biznes Myśli" (jest po PL) Posłuchajcie naprawdę dużo wartościowych rzeczy się dowiecie i nie trzeba nawet siedzieć w tym biznesie http://biznesmysli.pl Żyjemy w ciekawych czasach gdzie SF staje się często rzeczywistością. Pozdrawiam wszystkich
 4. Kolejny bastion zdobyty przez AI Ostatnio nawet z relacji z CES 2018 ktoś wspomniał o tym fakcie, że obecnie AI jest na tyle rozwinięta że nie trzeba jej wprost zadawać poleceń a może je wywnioskować z kontekstu zadanego pytania.
 5. Mogę powiedzieć na sobie .. że wyłączenie mleka czy nabiału nie obniża znacznie LDL spadek jest bardzo bardzo powolny. Brakuje w tym artykule stwierdzenia że przyspiesza obniżanie złego LDL wówczas ma to sens.
 6. Problem w tym że te reklamy z boku po prawej czy lewej w zależności od budowy strony są o połowę mniej klikane. Największą skuteczność bo o aż 50% mają reklamy w treści artykułu, czyli: Treść treść treść Treść treść treść Treść treść treść // // blok reklamowy // Treść treść treść Treść treść treść Treść treść treść // //blok reklamowy // Treść treść treść Treść treść treść Treść treść treść // //blok reklamowy // Ma to swoje plusy bo reklamy od googla wówczas zwyczajnie podpowiadają produkty związane z treścią artykuły/preferencjami zebranymi przez google co ostatnio wyszukiwaliśmy. Jeśli adblokery będą 100% skuteczne wówczas na wielu blogach / stronach trzeba będzie zapłacić za content. Dostaniemy kawałek tekstu i LOCKED zarejestruj się i zapłać abonament aby uzyskać dostęp do treści.
 7. Ciekawe czy ma system wykrywania kolizji jak jest w uśpieniu oraz czy potrafi samodzielnie zareagować aby ominąć przeszkodę.
 8. Z tego co się orientuje to niezbyt dobrze jest traktować powierzchnie dotykowe czystym spirytusem.
 9. Dobra to kto mi teraz wytłumaczy czemu 30% a nie 10% lub 90% ; >
 10. Potwierdzi się na pewno jedno czy czarne dziury parują przy małych energiach. Jeśli nie cóż.. zrobienie sobie czarnej dziury na podwórku którą nie wyparuje będzie raczej problemem Ps. w sumie można by na podstawie takiego scenariusza zrobić całkiem niezły film sf
 11. Ojjj co za głupoty... Nic nie zniknie po prostu nie będziesz miał możliwości wrzucania czegoś nowego A dwa oferta była ograniczona do pierwszych 10K userów
 12. Pierwsza o której za pewne wiemy A takich osób może być przecież więcej.
 13. Kurdę tak sobie sprawdziłem z ciekawości i 11km to średnie moje tempo ... ale to nie jest wcale szybko
 14. Pytanie zasadnicze czy AI rozwinie się sama czy przy pomocy nas. (i to my jej wpoimy pewne zasady.) Tworząc AI będziemy dla niej "bóstwem" Więc jak by mogła zgładzić swoich "rodziców" czy "bogów" : D Jest dużo dylematów Na pewno będzie dużo rodzajów AI np te do zadań specjalnych będą pozbawione emocji i zimno kalkulowały. (takie być może nam by zagrażały) W końcu szybciej jest unicestwić parę mld. ludzi niż ich żywić, problem głodu rozwiązany. Obecnie AI jest na etapie 2-3latka który umie rozpoznać otoczenie i wyczytać emocje z ludzkiej twarzy oraz sam potrafi jakieś podstawowe wyrazić (a może bardziej naśladować).
 15. Tylko pewnie ceny .. będą odpowiednio wysokie.. bo zapotrzebowanie na procesory wcale nie maleje.
 16. To jest postrzeganie w kategoriach naszych ludzkich. Wiadomo że jeśli by była druga rasa ludzi która się rozwija o wiele szybciej by nas wyparła lub.. no właśnie należało by sobie zadać pytanie. Czy wyższy poziom rozwoju, musi być zły, może w tym wypadku dało by to nam korzyść i owa sztuczna IQ pomogła by nam się rozwinąć szybciej niż robimy to teraz.
 17. Nadal wątpię po protestach.. że wejdzie w załagodzonej formie. Rząd pod presją ludzi się ugnie. Protesty
 18. Niema co się jarać tym podatkiem bo wątpię aby wszedł w życie.
 19. Zbudowanie statku ze sztuczną grawitacją nie było by problemem przy dostępie dzisiejszej technologi. 1) Taki statek musiał by być zbudowany w większej części w doku orbitalnym ze względu na rozmiary (obecnie nie dysponujemy takim) 2) Koszty budowy takiego statku byłby za pewne ogromne. 3) Cywilizacja niedorosła do wydawania takich kwot na eksploracje kosmosu / naukę. Wolimy się zbroić i wojny toczyć... o ropę czy religie... ehh smutne ale prawdziwe. Wprowadzenie w hibernacje czy torpor z punktu ekonomicznego jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Póki nie nauczymy się poruszać w przestrzeni układu znacznie szybciej niż teraz to czynimy. Ps. Zawsze mnie zastanawiało czemu nie można wykorzystać elektromagnesów aby za symulować sztuczną grawitacje lub odpowiednio przez kombinezon czy inny ubiór obciążać mięśnie i zmuszać do zwyciężonej pracy.
 20. To co w takim razie zagina światło ; > jak niema czarnych dziur
×
×
 • Create New...