Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

absens

Users
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

absens last won the day on October 22 2012

absens had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About absens

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Przydatna byłaby informacja o tym, jakiej wielkości jest jedna porcja.
 2. Chyba powstawało... 12,8 miliarda lat temu .
 3. To ja też się podepnę, bo jedna rzecz jest dla mnie dziwna i dość irytująca. Chodzi mianowicie o formę "ładnych" linków do artykułów. Są one tworzone na podstawie słów kluczowych/tagów podpiętych pod artykuły. Przykładowo: Artykuł o tytule "Obiecująca metoda produkcji wodoru" ma podpięte tagi "wodór · ksyloza · źródła odnawialne · biopaliwo". URL artykułu to http://kopalniawiedzy.pl/'>http://kopalniawiedzy.pl/wodor-ksyloza-zrodla-odnawialne-biopaliwo,17845 Zakładając, że wysłałbym komuś ten link, odbiorca może jedynie zgadywać, co się pod nim kryje. Czy nie lepiej byłoby, gdyby URL-e były tworzone na podstawie tytułów, co znacząco ułatwiłoby wstępną ocenę przydatności treści, np. http://kopalniawiedzy.pl/obiecujaca-metoda-produkcji-wodoru,17845 ?
 4. Ja wyliczyłem 0,012903606 kg/m3 Rzeczywiście śmiesznie to wygląda w porównaniu do gęstości powietrza... za Wikipedią: "W standardowych warunkach przyjmowanych w aerostatyce i aerodynamice (25 °C i 100 kPa), suche powietrze ma gęstość ρSATP = 1,168 kg/m3."
 5. Nie dali im śniadania, a się dziwią, że zjedli więcej na lunch .
 6. Idiotyzm kompletny... Czy ktoś karze producentów samochodów za to, że w kabinach umieszczają produkowane przez siebie fotele?
 7. Różnego rodzaju PayPass-y są moim zdaniem dużo mniej bezpieczne, a właściwie w ogóle niezabezpieczone. Tutaj przynajmniej jest jakieś hasło.
 8. 80 cali, czyli przekątna dwa metry, dotykowy - więc stoi się około pół metra od urządzenia... Przy takiej odległości patrzącego od ekranu powinna być być spora rozdzielczość. Przy zwykłym HD moim zdaniem nie byłoby to zbyt komfortowe.
 9. Nie zostało jednoznacznie napisane w artykule, za co Jonathan Ive zostanie odznaczony, więc przeprowadziłem krótkie "śledztwo". Otóż zostanie on odznaczony za wkład w sferę designu.
 10. Ja tu czegoś nie rozumiem... Co to za moda nastała, że notebooki, nawet jeśli mają matową matrycę, to muszą mieć świecącą ramkę wokół. Gdzie tu użyteczność?
 11. Ja tu widzę w szczególności duży zysk dla branży markegingowej. Zapewne już niedługo pojawią się nowe banery reklamowe bardziej zapadające w pamięć .
 12. Ciekawe, jaki wynalazek będzie takim przełomem po komputerach. Według mnie może to być związane z LHC.
×
×
 • Create New...