Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

MikiWay

Users
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by MikiWay

 1. Mam od ponad roku Hondę Isight - w tym przypadku tam nie ma alumulatorów tylko coś w rodzaju 100V kondensatora który się praktycznie nie zużywa przynajmniej nie tak prędko jak akumulatory. Cała sprawa z oszczędnością polega na odzyskiwaniu energii kinetycznej z hamowania ładując szybko lecz na krótko kondensator, który potem ją oddaje w postaci energi elektrycznej napędzając silnik elektryczny, który tylko wspomaga silnik spalinowy przy dodawaniu gazu.
 2. Pragnę zauważyć, że chodzi tu wyłącznie o kolor biały jaki daje ZnO
 3. Super pomysł idąc dalej można by stworzyć gigantyczną dętkę jak do motocykla czy roweru i w próżni wprawić ją w ruch obrotowy i namy stację kosmiczną z grawitacją. Można by ją zbudować wysyłąjąc - po części - takie "rękawy" kawałki i póżniej je połączyć!
 4. trzynastka to moja szczęśliwa liczba... całej redakcji życzę wszystkiego najlepszego w tym nowym wyjątkowym roku, możliwe że przełomowym w nauce, sztuce i w całym wszechświecie. Mam nadzieję i tego życzę wam i sobie, że w tym nadchodzącym nowym roku nie zabraknie wyjątkowych i niesamowitych tematów które znajdą się na stronie Kopalni. Do Siego Roku!
 5. Kiedyś mieszkałem w San Francisco 5 lat i wiem, że zawsze tam był niedobór wody. Deszcze padają tam rzadko i tylko w miesiącach: styczniu i lutym a i to czasem nie bardzo – co w sumie jest bardzo przyjemne bo ponad 300 dni w roku jest słonecznych nie ma zimy mrozu ani śniegu. Do not flush after you pee, takie było też ogólne zalecenie aby oszczędzać wodę. Oprócz tego marnotrawstwo wody było karane wysokimi grzywnami. Więc pewnie będzie sprzeciw.
 6. English breakfast: jajka na bekonie - conajmniej 2, podsmażane ziemniaczki (mogą być frytki), kiełbaski - też podsmażane conajmniej 2 i ketchup. Uff...
 7. LOL to absolutny absurd przy obecnym stanie techniki jaką dysponuje ludzkość, niektórzy naukowcy albo są pokręceni albo jest to sposób na wyłudzanie pieniędzy na badania „z kosmosu”. Człowiek ledwie może oderwać się od ziemi a oni chcą przestawiać 32 km asteroidę, która jakby walnęła w Ziemię to po nas.
 8. Zamiast alg proponuję drożdże
 9. To jest dosyć duży błąd merytoryczny w tym artykule aż trudno uwierzyć, że jest od NASA (doba księżycowa jest równa jego obrotowi wokół ziemi)
 10. Tak może być: super coronal mass ejection
 11. Sto osiem jest świętą liczbą buddyjską...
 12. w tej sytuacji radary czy fotoradary wydają się obsoletą A tak poza tym to wydaje mi się nierealne montowanie tego w "starych" samochodach - łatwo można by było takie urządzenie wyłączyć. Coś takiego musiało by być w aucie zabezpieczone tak jak "czarna skrzynka" w samolocie przez producenta samochodu - chociaż, jak potrafią przekręcać liczniki to i do takiego urządzenia też się dobiorą. No właśnie, a co jak ktoś będzie przy tym manipulował lub np. jak takie urządzenie się zepsuje i wyśle fałszywy alarm? Siedzimy sobie nad rzeczką odpoczywamy obok naszego pojazdu a tu nagle na sygnale straż, policja i pogotowie...(niestety europosłowie już nieraz okazali się niepoprawnymi romantykami)
 13. Dlaczego wszystko musi być sprowadzone do kwadracików lub sześcianików. Jest tylko pięć wielościanów foremnych (tzw. Figury platońskie) w wśród nich tylko 3 które szczelnie wypełniają trójwymiarową przestrzeń to: czworościan foremny, sześcian i ośmiościan foremny. Czy nie lepszy w tym przypadku byłby czworościan, już z natury jest mniejszy i prostszy w swojej budowie. Poza tym forma czworościanu umożliwia budowanie kształtów o bardziej płynnych powierzchniach zewnętrznych przy założeniu, że w środku forma będzie miała pustą przestrzeń
 14. Nie dawno czytałem o elastycznych przewodach elektrycznych wynalezionych przez Japończyków, teraz to, Wkrótce rzeczywiście będzie możliwe zbudowanie androida
 15. Zdaję się że powstaje nowa dziedzina nauki: "Postarcheologia", której zadaniem będzie poszukiwanie rzeczy zapomnianych a już przez wcześniejsze pokolenia archeologów znalezionych i wciśniętych gdzieś na półki w zakamarkach magazynów różnych muzeów świata.
 16. Dziwne bo w tamtych czasach działa były odlewane z brązu a nie z żelaza. Brąz jak wiadomo to stop gównie miedzi (80-90%) z dodatkiem cyny (?)
 17. @Piotrek:"W tej chwili istnieją dwa poglądy: - Bóg stworzył wszechświat - Wielki wybuch" Można by dodać jeszcze jeden pogląd taki trochę abstrakcyjny: nasze pojęcie świata i kosmosu opiera się na poczuciu czasu oraz przeświadczeniu że czas i materia są czymś nierozłącznym. Wyobraźmy sobie zatem że czasu nie ma, w tym momencie materia znika. Nie ma czasu i nie ma materii – a więc nie ma pojęcia początku i końca. Oczywiście to i tak niczego nie wyjaśnia tak jak i dwa powyższe poglądy.
 18. Bardziej mi przypomina konia. Posadzić na tym uzbrojonego po zęby żołnierza i mamy prawdziwego "jeźdźca armagedonu"
 19. mikróos, rozumiem tok twojego rozumowania, ale można by to rozegrać w ten sposób, że szkoła kupuje podręczniki dala swoich uczniów u wydawcy jak firma która musi mieć legalne oprogramowanie do swoich komputerów, następnie każdy z rodziców musi za to zapłacić, nie zależnie czy ma taki podręcznik wcześniej "spiracony"
 20. Poza tym, można zapakować podręczniki od zerówki do 3 liceum które w sumie ważą chyb z tonę - jak ktoś ma dziecko chodzące do szkoły to wie ile waży tornister z książkami które dziecko dźwiga codziennie do szkoły, Poza tym, możliwość połączenia z bibliotekami np szkolną przez wi fi i wiele innych możliwości Poza tym, komplet podręczników kosztuje na jeden rok 400 - 500 zł. czyli +-150$ (...) Prędzej czy później - pewnie później - tablety "wejdą do szkoły" szkoda tylko, że moje dziecko będzie pewnie już po maturze
 21. No właśnie, trzeba lecieć ze stałym przyspieszeniem 1G do mniej więcej połowy drogi a potem zrobić rewers i wyhamowywać czyli lecieć ze stałym opóźnianiem 1G aż do celu
 22. Krokodyle są nieśmiertelne, nie starzeją się tylko rosną. Teraz w tych warunkach trzeba tylko dawać mu coraz więcej do jedzenia, dziś jeden bawół jutro dwa, potem trzy, itd. zobaczymy jak bardzo urośnie...
 23. hmm... pierścienie to może być wskazówka jak można by sobie poradzić z tym problemem - nie tyle posprzątać co poukładać
 24. Wygląda na to że wizje Stanisława Lema stają się rzeczywiste, jak w jego -pełnej humoru- książce pt. "Cyberiada"
×
×
 • Create New...