Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

MikiWay

Users
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MikiWay last won the day on November 26 2011

MikiWay had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

About MikiWay

 • Rank
  Górnik
 • Birthday 02/13/1960

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Mam od ponad roku Hondę Isight - w tym przypadku tam nie ma alumulatorów tylko coś w rodzaju 100V kondensatora który się praktycznie nie zużywa przynajmniej nie tak prędko jak akumulatory. Cała sprawa z oszczędnością polega na odzyskiwaniu energii kinetycznej z hamowania ładując szybko lecz na krótko kondensator, który potem ją oddaje w postaci energi elektrycznej napędzając silnik elektryczny, który tylko wspomaga silnik spalinowy przy dodawaniu gazu.
 2. Pragnę zauważyć, że chodzi tu wyłącznie o kolor biały jaki daje ZnO
 3. Super pomysł idąc dalej można by stworzyć gigantyczną dętkę jak do motocykla czy roweru i w próżni wprawić ją w ruch obrotowy i namy stację kosmiczną z grawitacją. Można by ją zbudować wysyłąjąc - po części - takie "rękawy" kawałki i póżniej je połączyć!
 4. trzynastka to moja szczęśliwa liczba... całej redakcji życzę wszystkiego najlepszego w tym nowym wyjątkowym roku, możliwe że przełomowym w nauce, sztuce i w całym wszechświecie. Mam nadzieję i tego życzę wam i sobie, że w tym nadchodzącym nowym roku nie zabraknie wyjątkowych i niesamowitych tematów które znajdą się na stronie Kopalni. Do Siego Roku!
 5. Kiedyś mieszkałem w San Francisco 5 lat i wiem, że zawsze tam był niedobór wody. Deszcze padają tam rzadko i tylko w miesiącach: styczniu i lutym a i to czasem nie bardzo – co w sumie jest bardzo przyjemne bo ponad 300 dni w roku jest słonecznych nie ma zimy mrozu ani śniegu. Do not flush after you pee, takie było też ogólne zalecenie aby oszczędzać wodę. Oprócz tego marnotrawstwo wody było karane wysokimi grzywnami. Więc pewnie będzie sprzeciw.
 6. English breakfast: jajka na bekonie - conajmniej 2, podsmażane ziemniaczki (mogą być frytki), kiełbaski - też podsmażane conajmniej 2 i ketchup. Uff...
 7. LOL to absolutny absurd przy obecnym stanie techniki jaką dysponuje ludzkość, niektórzy naukowcy albo są pokręceni albo jest to sposób na wyłudzanie pieniędzy na badania „z kosmosu”. Człowiek ledwie może oderwać się od ziemi a oni chcą przestawiać 32 km asteroidę, która jakby walnęła w Ziemię to po nas.
 8. Zamiast alg proponuję drożdże
 9. To jest dosyć duży błąd merytoryczny w tym artykule aż trudno uwierzyć, że jest od NASA (doba księżycowa jest równa jego obrotowi wokół ziemi)
 10. Tak może być: super coronal mass ejection
 11. Sto osiem jest świętą liczbą buddyjską...
 12. w tej sytuacji radary czy fotoradary wydają się obsoletą A tak poza tym to wydaje mi się nierealne montowanie tego w "starych" samochodach - łatwo można by było takie urządzenie wyłączyć. Coś takiego musiało by być w aucie zabezpieczone tak jak "czarna skrzynka" w samolocie przez producenta samochodu - chociaż, jak potrafią przekręcać liczniki to i do takiego urządzenia też się dobiorą. No właśnie, a co jak ktoś będzie przy tym manipulował lub np. jak takie urządzenie się zepsuje i wyśle fałszywy alarm? Siedzimy sobie nad rzeczką odpoczywamy obok naszego pojazdu a tu nagle na sygnale straż, policja i pogotowie...(niestety europosłowie już nieraz okazali się niepoprawnymi romantykami)
 13. Dlaczego wszystko musi być sprowadzone do kwadracików lub sześcianików. Jest tylko pięć wielościanów foremnych (tzw. Figury platońskie) w wśród nich tylko 3 które szczelnie wypełniają trójwymiarową przestrzeń to: czworościan foremny, sześcian i ośmiościan foremny. Czy nie lepszy w tym przypadku byłby czworościan, już z natury jest mniejszy i prostszy w swojej budowie. Poza tym forma czworościanu umożliwia budowanie kształtów o bardziej płynnych powierzchniach zewnętrznych przy założeniu, że w środku forma będzie miała pustą przestrzeń
 14. Nie dawno czytałem o elastycznych przewodach elektrycznych wynalezionych przez Japończyków, teraz to, Wkrótce rzeczywiście będzie możliwe zbudowanie androida
 15. Zdaję się że powstaje nowa dziedzina nauki: "Postarcheologia", której zadaniem będzie poszukiwanie rzeczy zapomnianych a już przez wcześniejsze pokolenia archeologów znalezionych i wciśniętych gdzieś na półki w zakamarkach magazynów różnych muzeów świata.
×
×
 • Create New...