Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

kretyn

Users
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

kretyn last won the day on July 24 2012

kretyn had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About kretyn

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Ten artykuł został wyśmiany przez wielu statystyków, z Andrew Gelman na czele: http://andrewgelman.com/2015/09/03/name-this-blog-post-a-contest/
 2. Coś w temacie, a było niedawno: https://www.youtube.com/watch?v=gwpaAXGwBFA John Oliver, dla programu Last Week Tonight, opowiada dość angażująco o problemie wspomnianym w notce. Polecam bardzo!
 3. We Warszawie działa firma Top Gan produkująca doskonałej jakości azotki galu. Byłem tam ponad 5 lat temu i mieli wielkie plany. Trzymam kciuki za wielki sukces!
 4. Będę pedantyczny. Nie można "oscylować wokół dolnej granicy". Oscylacja oznacza okresowy ruch - czasem się przekroczy punkt, czasem się będzie trochę przed, ale punkt 'średni' jest zachowany. Jeżeli oscylujemy wokół granicy, to znaczy, że czasem przekraczamy tę granicę, co oznacza, że ta granica nie jest ... granicą. A bynajmniej nie w słownikowym znaczeniu. Zdecydowanie lepszym (wg mnie) słowem było by "zbliżają się do", czyli: "Badania na temat bakterii wielkością zbliżających się do dolnej granicy życia". Przepraszam, ale ruchy okresowe są w ramach moich badań i ciężko mi nie zauważyć 'błędu'.
 5. Dość nie rozumiem rozgłosu tego badania. Oczywiście, coś "nowego" do często powtarzanej reguły (,,ruch to zdrowie''), a nikogo nie porusza ta sama wiadomość. Oraz, oczywiście daje to dodatkową wymówkę, żeby się nie ruszać, a ludzie baaardzoo baarrdzzoo lubią wymówki... ! Słuchałem wywiadu z autorką studium. Z pośród 40 osób (?!) deklarujących samodzielnie (!) nadużywanie nóg w szybkiej lokomocji umarły ... 2 osoby. W ciągu 12 lat. Autorka sama stwierdziła, że to nic nie znaczy, bo nie mieli żadnego wglądu w przyczynę śmierci. Jedyne wnioski z tego badania to: 1) brak ruchu jest zły; 2) ruch jest dobry. Co już wiedzieliśmy... Naprawdę mnie irytuję ile serwisów informuje o tej "wiadomości", która jest błędna i wprowadza ludzi w błąd, i prawdopodobnie będzie rozgłaszana jako miejska legenda.
 6. A może po prostu to "drzewo" wydawało się bardzo nie naturalnie i wolały węże nie ryzykować? Jestem ciekaw jak wyglądał instrument pomiarowy i jaką miał reakcję na działającą siłę.
 7. Nie rozumiem "Naukowcy stwierdzili, że u wszystkich poziom tetrahydrokannabinolu wzrósł po treningu, a u niektórych okazał się na tyle wysoki, że nie przeszliby oni testu na obecność narkotyków". Skoro jest wysoki to tym bardziej powinien przejść test, prawda?
 8. A z innego artykułu pamiętam, że wrażliwość na ostre potrawy się różni bardzo.
 9. Liczba literówek ostatnio się bardzo zwiększyła. Praktycznie w każdym artykule widzę co najmniej jedną. Czy to jest jakaś metoda by sprawdzać, czy ludzie czytają? ("konumentom")
 10. Możliwe, że jedna osoba chciała zjeść/zjadła i cała wioska zostaje naznaczona. Zawsze się znajdzie ktoś kto spieprzy za wszystkich.
 11. W tym rzecz, że uważamy, że są dokładnie tym samym poza znakiem ładunku. Gdyby się jednak okazało inaczej, tj. że są jakieś dodatkowe różnice, to trzeba by było aktualizować teorię. Nikt nie wyklucza istnienia równoległych "światów" materii i antymaterii. Po prostu, jeszcze ich nie zaobserwowaliśmy. Aktualnie uważa się, że jednak w początkowych stadiach była lekka przewaga materii nad antymaterią przez co, zdecydowana większość obserwowanego wszechświata jest materią. Ze stwierdzeniem "gdy materia i antymateria zaczęła się anihilować" jest głębokie pytanie fizyczno-filozoficzne: dlaczego tylko część uległa anihilacji? Fizycy lubią ładne i okrągłe rzeczy, np. symetria obrotu. Niby dlaczego któryś z kierunków miałby być wyróżniony i na nim miałaby zajść anihilacja 'wcześniej'? Może Wielki Wybuch nie był punktowy, a był kulą (raczej elipsoidą, skoro jest asymetria)? I tak dalej, i tak dalej...
 12. Dobre chociaż jest to, że ostatecznie deweloperzy dowiadują się o tych dziurach. Oglądałem "niedawno" dokument o czarnym rynku luk. Najwyraźniej bardziej finansowo opłaca się sprzedać info o bug'u na czarnym runku, gdzie trafi do jakiejś mafii, bo zapłacą oni kilkakrotnie więcej niż sami deweloperzy. Organizowanie co miesiąc? Hm, ciekawe czy by pomogło
 13. Liczby pierwsze są bardzo ważne w kryptografii, polecam wpisać w google 'kryptografia liczby pierwsze'. Od razu wyskoczy algorytm RSA - http://pl.wikipedia.org/wiki/RSA_%28kryptografia%29 . Mnie najbardziej zastanawia jak oni zapisują te liczby w komputerze. Taka wielka precyzja wymaga opracowania całej nowej architektury i logiki liczbowej. Wszystkie operacje będą trwać zdecydowanie dłużej niż to się robi z 'naszymi' liczbami - pojedyncza lub podwójna precyzja.
×
×
 • Create New...