Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

explorator

Users
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About explorator

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Skoro możliwe jest splątanie fotonów podczerwonych z fotonami światła widzialnego czyż nie można splątać fotonów zwyczajnej wiązki światła z wiązką laserową i dzięki temu zwyczajna wiązka światła tnie np stal jak masło. Podobnie można by uczynić z napędem fotonowym .Główny element takiego napędu znajdowałby się na Ziemi a dzięki splątaniu fotonami wyrzucanymi z pojazdu kosmicznego skutek miałby miejsce w przestrzeni kosmicznej.
 2. Już na poziomie molekularnym widać nierówność między organizmami. Jedne mają lepsze {z mniejszą ilością uszkodzeń} białka inne gorsze.Nawet na tak fundamentalnym poziomie jedne organizmy są dyskryminowane przez Matkę? {może Macochę?} Naturę.
 3. Może z tego wynikać, że oddziaływanie na przeszłość jest możliwe.Prawdopodobnie zjawisko splątania ma związek z wymiarami z poza naszej czasoprzestrzeni dlatego tak trudno jest zrozumieć nam jego istotę.
 4. Jeszcze jedno ciekawe zastosowanie laserów. A może by tak chłodzenie ludzkiego ciała przy pomocy tej techniki? Laserowa hibernacja rannych mogłaby być przełomem medycznym. Tym bardziej, że bardzo poszukuje się technik dostarczania rannych bądź poszkodowanych w możliwe najlepszym stanie do szpitali.
 5. A może samobójstwo z powodu nieszczęśliwej,prehistorycznej miłości? On starszy ze zobowiązaniami małżeńskimi,ona młoda mocno kochająca.Nie życie to śmierć ich połączyła.Prehistoryczni Romeo i Julia?
 6. Ostatnimi czasy fizyka kwantowa i szerg najnowszych osiągnięć jest w kopalni wiedzy jest niezroumiale dyskryminowana.A sporo ciekawego się niej dzieje,chociażby dokonania Ephraima Steinberga z Kanady nad pomiarami cząstek bez naruszania zasady Heisenberga.Zmieni się coś w tej kwestii?
 7. Za umowną wprawdzie ale jednak granicę nanocząstek przyjęto rozmiar 100 nanometrów.w artykule mamy zaś mowę o cząstkach wielkości anwet 400 nano.
 8. Ciekawa sprawa z tym obwodem nienawiści-wyłącza go depresja.Może są też farmakologiczne sposoby na wyłączenie tego obwodu?
 9. A cóż reklamowanie aptek,które prowadzą nielegalne działania ma wspólnego z technologią poza tym,że odbywa się w sieci komputerowej?
 10. Bardzo ciekawe jest zastosowanie metod matematyki do typowo socjologicznego problemu.W dobie szerzenia się różnego rodzaju fanatyzmów takie badania mają niebagatelne znaczenie.Może na naszych ozcach tworzy się nowa gałąź nauki-socjomatematyka?
 11. Na dole tekstu moim skromnym zdaniem winno być "by osiągnąć materiał zdolny do przechowywania dużej ilości WODORU nie wapnia.
 12. Skoro już jesteśmy w temacie poprawności tekstu to na początku napisane jest profesor Agarwal a w dalszej części tekstu Agarawal.Tak szybko zmienia nazwisko?
 13. Szykuje się niezwykle ciekawa przyszłość.Może by tak teleportować energię np.elektryczną do akumulatorów łazika marsjańskiego? Następnie zmieniać koherencję stanów kwantowych obiektów makroskopowych.I tą drogą generować np nowe stany materii.
 14. Szykuje się niezwykle ciekawa przyszłość.Może by tak teleportowanie energii np elektrycznej do akumulatorów pojazdu kosmicznego.Tak mógłby być zasilany marsjański łazik.A następnie zmienianie stanów kwantowych obiektów makroskopowych.
×
×
 • Create New...