Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Hyta

Users
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hyta

 1. Dobrze że są jeszcze ludzie którzy nie boją się ryzykować życie żeby zdemaskować zbrodniarzy.
 2. "Nowy sposób"?? To już od dziesiątek lat się robi! http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sterile_insect_technique_trials
 3. Jaki rekord? http://en.wikipedia.org/wiki/Bathyscaphe_Trieste
 4. To jedna z najlepszych usług Google - można sprawdzić adres i wygląd otoczenia szybko i łatwo. Natomiast ziemia 3D sprawdzałaby się lepiej gdyby zamiast wolontariuszy dodających modele budynków były one tworzone automatycznie z danych zgromadzonych w StreetView. To jednak będzie możliwe dopiero za kilka lat, ponieważ nie mamy jeszcze algorytmów realizujących to, co mózg ludzki robi bezwiednie - przekształcania obrazu z dwóch kamer na bryłę 3D.
 5. "Nikt się nie spodziewał"?? A u nas dr. Jan Kwaśniewski (ten od żywienia optymalnego) już wiele lat temu opisał jak ważna jest wątroba dla odżywania mózgu. Vide: "Tłuste Życie"
 6. Ludzie nie powinni kierować pojazdami - powinni tylko wyznaczać cel podróży. Ludzie nie powinni pisać programów - powinni tylko określać wynik programowania. Ludzie nie powinni produkować - powinni tylko określać wynik produkcji.
 7. Zawsze miałem przeświadczenie że jedna usterka wystarczy aby zatrzymać samolot...
 8. Niedługo i tak wszystkie telefony będą z GPS.
 9. Poszczególne firmy nie, ale wysiłek społeczeństwa jako całości jest wtedy skierowany suboptymalnie.
 10. Nie widzę problemu w upłynnieniu udziałów. Codziennie wielomilionowe transakcje nawet na naszej małej giełdzie warszawskiej przechodzą. Rynek by ledwo zauważył takie wyprzedanie akcji w ciągu kilku sesji.
 11. Takie rozdawanie miliardów może mieć nawet negatywny efekt. Jeśli te pieniądze są w firmach to są inwestowane nie tylko wydajnie, ale w rzeczy najpotrzebniejsze społeczeństwu (bo te przynoszą największe zyski). Natomiast jeżeli je rozdamy w jakiejś postaci to część zmarnujemy (zawsze tak jest przy rozdawaniu) a część może np. zmniejszyć motywację ludzi do pracy albo wytworzyć w nich jakieś szkodliwe przekonanie typu że im się "należy".
 12. Gdzie te czasy kiedy tapeta była ciągiem bajtów opisujących kolory pikseli?
 13. Pamiętam że gdzieś kiedyś słyszałem o jeszcze lepszym sposobie. Napromieniowuje się samce komarów i wypuszcza na tereny lęgowe. Z jaj przez nie "zapłodnionych" oczywiście nic się nie wykluwa, no i nie ma chemii przy tym.
 14. Czyli już wiemy jak zorganizują rząd światowy - poprzez wywołanie bezprecedensowego kryzysu. Tylko będą musieli coś dobrego wymyśleć na te państwa, które nie mają wysokiego długu publicznego.
 15. Nowy sprzęt musi zapewniać wysokie zyski, inaczej nie opłacał by się R&D.
 16. Zapewniam że ludzie nigdy się nie zmienią. Problem piractwa mogą rozwiązać wbudowane do mózgu pamięci dzięki którym człowiek będzie w stanie zapamiętać np. film. Chyba pozwolą zapamiętywać swoje dzieła?
 17. Coś tu jest nie tak. Badania wydają się być bardzo spóźnione. btw, będzie problem z dobraniem grupy kontrolnej
 18. W tej skali nie strzela się fochów. Najwyżej jak już wojna się zacznie to mogą być problemy, ale wtedy takie szczegóły nie będą miały większego znaczenia.
×
×
 • Create New...