Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

polapol

Users
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About polapol

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Kobieta
 1. Wydaje mi się, że jest to naturalną cechą - nie tylko neurotyków. Wyobraźcie sobie sytuację, w której szef Wam obiecuje podwyżkę w jakiejś wysokości, po czym faktycznie otrzymujecie połowę z tego. Poza tym doktor Eugenio mógły się wcześniej zapoznać z dwuczynnikową teorią Herzberga (z 1957 r.), w którym wynagrodzenie jest tzw. "czynnikiem higieny" (nie prowadzą do budowania satysfakcji, a wpływają na poziom niezadowolenia).
 2. Dziwne spostrzeżenie "Europejskie zanieczyszczenia najmniej przyczyniają się do marnotrawienia plonów". Trudno, żeby Europa zajmująca niecałe 8% powierzchni lądowej miała odczuwalne zanieczyszczenia. Poza tym chyba tylko my na świecie utrudniamy sobie życie i mamy milion pięćset przepisów dotyczących ochrony środowiska i opłat ekologicznych. Skoro w Europie trzeba słono płacić za zanieczyszczanie środowiska, to przenosimy produkcję do części świata, w których nie jest to problemem (Chiny, Brazylia, Indie itp.). Tak jakby inne kontynenty na nas nie oddziaływały... Ehe, bo wokół Europy jest kurtyna ekologiczna, która nie przepuszcza zanieczyszczeń... Szkoda gadać... Czysta hipokryzja... A potem czytam niezwykle zaskakujący artykuł o tym, jak to przez USA i Kanadę tracimy plony.
 3. Witam, w artykule "Rodzinna historia, alkohol a choroby piersi u dziewcząt i młodych kobiet" http://kopalniawiedzy.pl/alkohol-nowotwor-choroby-piersi-dziewczeta-14286.html jest literówka: w trzecim akapicie od dołu jest: "pytano i wiek" powinno być :"pytano o wiek" Pozdrawiam, pp
 4. Chodzi o muzykę, czy o słuchawki? A może chodzi o pozytywne emocje ogólem, a nie o muzykę. Czy słuchając np. audiobooka albo reportażu w radio przez słuchawki - również pozwolimy na skrócenie dystansu interpersonalnego? Jakieś takie to badanie niekompletne.
 5. Nie podważam ani metody badawczej ani źródła danych. Natomiast weryfikacja zman nastrojów na podstawie spontanicznych wypowiedzi - i wyciągnięte z nich wnioski, to jakoś dla mnie oczywista oczywistość. Przecież na codzień autoobserwacja oraz rozmawiamy z ludźmi wskazują, że mamy obniżone samopoczucie jak jest mało słońca (którkie lub deszczowe dni), że rano wszyscy jesteśmy w miarę dobrych humorach, a potem jak spadają na nas coraz to nowe rzeczy - nastrój się pogarsza, a wieczorem - po wszystkim znou łatwiej jakoś nabrac dystansu do życia. Wszyscy cieszymy się na weekendy, bo nie trzeba iść do pracy/szkoły (bynajmniej nie dlatego, że dni te nazywają się sobota i niedziela) i wszyscy pozwalamy sobie wtedy dłużej pospać. Potwierdzenie tego poprzez zebranie wypowiedzi z Twittera - w żaden sposób nie wyjaśnia zjawiska. Jakoś w tym artykule nie było dla mnie nic odkrywczego. Nie widzę sensu wydawania pieniędzy publicznych na takie badania. Jedynie, co mnie pociesza, to fakt, że to podatki Amerykanów.
 6. Czy ja dobrze rozumiem, że przebadano zaledwie 22 osoby, które podzielono na 4 grupy? I na podstawie analizy zachowań 5-osobowej grupy ktoś wyciąga wnioski na temat całej populacji?
 7. Jak dla mnie te badania (i ich zaskakujące wyniki) kwalifikują się do ig Nobla
 8. Ale po co komu zdolność do elektrorecepcji? Chociaż obecnie nam by się chyba bardziej przydała niż rybom...
 9. Iiiiiiii tam - popisywali się przed sobą. Najpierw jedna grupa zrobiła coś małego, potem kolejna coś większego i poszło - na zasadzie domina. A po 200 latach już sami nie wiedzieli, dlaczego i po co to robią.
 10. Jadł ktoś z Was ziemniaki, które nie zostały posolone w trakcie gotowania? Próba dosolenia ich na talerzu przynosi marne efekty. Są pewne dania, gdzie sól - lub jej brak - w trakcie przygotowywania całkowice zmienia walory smakowe potrawy. Ot i kolejna próba "leczenia" objawów zamiast likwidacji przyczyny.
 11. Moim zdaniem chodzi o odsunięcie trudniejszego zadania w czasie. Znam wiele osób, które wiedząc, że powinny się przygotowywać do egzaminu brało się za gruntowne porządki w domu...
×
×
 • Create New...