Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Dobry start

Rekomendowane odpowiedzi

Mozilla Firefox 2.0 była w ciągu pierwszych 24 godzin zaistnienia w Internecie jednym z najczęściej pobieranych programów.

W ciągu pierwszego dnia przeglądarka zanotowała dwa miliony pobrań. Jest to najlepszy wynik Firefoksa od wersji 1.5.

Edycja 1.0 w ciągu pierwszych 24 godzin pobrana została milion razy, a wersja 1,5 - 1,5-miliona razy. Ciekawe, czy wersja 3.0 Firefoksa zostanie pobrana trzy miliona razy w ciągu pierwszego dnia?

Na rosnący wynik popularności oprogramowania ze stajni Mozilli ma wpływ coraz lepsze wsparcie. Pracujący nad oprogramowaniem muszą teraz dopracować zgodność dodatków - sporo z nich nie działa bowiem z najnowszym Firefoksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Mozilla opublikowała łaty dla ośmiu dziur znalezionych w przeglądarce Firefox 2.0. Pięć ze wspomnianych luk oceniono jako krytyczne.
      Firefox 2.0.0.1 łata luki dotyczące zarządzania pamięcią, obsługi kanałów RSS, kodu JavaScript i CSS. Co ciekawe, podobne dziury zostały były już poprawiane w wersji 1.5 popularnej przeglądarki.
      Jedna z krytycznych dziur występuje tylko w wersji Firefoksa przeznaczonej dla Windows.
      Spośród pozostałych trzech luk dwie oceniono jako "ważne", jedną uznano za mało niebezpieczną.
      Mozilla za krytyczne uznaje te dziury, które pozwalają na uruchomienie i zainstalowanie szkodliwego kodu bez żadnej interakcji ze strony użytkownika komputera. Z kolei luki "ważne” to takie, które pozwalają na kradzież danych lub na wstawienie przez cyberprzestępców własnych danych.
       
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W pewnych okolicznościach Firefox przekazuje na serwery Google’a i Yahoo informacje dotyczące użytkownika przeglądarki, który pobiera nagłówki za pomocą czytników RSS lub Atom. Do transferu danych dochodzi nawet wtedy, gdy internauta nie korzysta z serwisu Google’a.
      W wersji 2.0 Firefoksa użytkownik może wybrać program lub serwis, który będzie wykorzystywał do pobierania nagłówków wiadomości. Do wyboru są programy zainstalowane na komputerze użytkownika oraz online’owe czytniki oferowane przez Google’a, Yahoo i Bloglines.
      Firefox wyświetla nazwę serwisu oraz niewielką grafikę (tzw. favicon). Okazuje się jednak, że grafika Googla’a czy Yahoo nie jest pobierana z cache’u przeglądarki czy z katalogu programu, ale za każdym razem Firefox odwołuje się do serwerów tych firm. Ma to miejsce nawet, gdy użytkownik nie korzysta ani z Google’a, ani z Yahoo.
      Przy każdej wizycie serwery usiłują pozostawić cookie na komputerze użytkownika. Dzięki temu mogą zebrać informacje na temat adresu odwiedzonej strony, adresu IP użytkownika oraz jego przeglądarki. Jeśli użytkownik włączył obsługę cookie, Google zidentyfikuje go podczas kolejnych wizyt.
      Specjaliści zauważają, że nie istnieje żadne techniczne uzasadnienie, by przeglądarka każdorazowo kontaktowała się z serwerami Google’a.
       
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W Sieci dostępna jest już najnowsza wersja przeglądarki Mozilli – Firefox 2.0. Zadebiutowała ona kilka dni po premierze swojego największego konkurenta – Internet Explorera 7.
      W nowym Firefoksie wprowadzono kilka usprawnień, pomocnych podczas pracy w Internecie.
      Na kartach pojawiły się przyciski do ich zamykania, producent wbudował w Firefoksa mechanizm odzyskiwania sesji. Dzięki temu, jeśli użytkownik sobie tego zażyczy, przy ponownym uruchomieniu przeglądarka otworzy te same okna, które były otwarte podczas jej zamykania.
      Firefox 2.0 przechowuje w historii listę zamkniętych okien i pozwala na ich ponowne otwarcie.
      Mozilla zastosowała też filtr antyphishingowy. Przeglądarka porównuje otwieraną witrynę z własną „czarną listą” niebezpiecznych stron i ostrzega przed jej wyświetleniem.
      Przydatny może okazać się również moduł sprawdzania pisowni czy poprawiony mechanizm wyszukiwania.
      W chwili premiery Firefox 2.0 został udostępniony aż w 36 językach. Przeglądarkę można pobrać z witryny Mozilli.
       
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...