Zaloguj się, aby obserwować tę zawartość
Obserwujący
0
Arabowie rzucają wyzwanie Intelowi i TSMC
dodany przez
KopalniaWiedzy.pl, w Technologia
-
Podobna zawartość
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Globalfoundries odłożyło planowaną budowę fabryki w Abu Zabi. Przyczyną podjęcia takiej decyzji jest niepewny klimat gospodarczy.
W maju bieżącego roku poinformowano, że w roku 2012 rozpocznie budować w Abu Zabi nową fabrykę. Koncern chciał wydać na ten cel 6-8 miliardów dolarów. Zakład miał rozpocząć pracę w 2015 roku.
Wciąż trwający kryzys gospodarczy zmusił też Globalfoundries do wstrzymania prac nad budowaną fabryką w Malcie w stanie Nowy Jork. W przyszłym roku firma dokona ponownej oceny sytuacji i zdecyduje, czy budowa będzie kontynuowana.
W związku z wciąż płynną sytuacją w gospodarce światowej zarząd podjął decyzję, że nie powinniśmy obecnie budować nowych fabryk. Przed końcem 2012 roku dokonamy jeszcze raz oceny sytuacji i zobaczymy, jaki będzie ona miała wpływ na naszą strategię - powiedział Ibrahim Ajami, szef Advanced Technology Investment Company (ATIC). To fundusz inwestycyjny, którego właścicielem jest Emirat Abu Zabi, a który posiada 91% udziałów w Globalfoundries.
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Globalfoundries zamierza w ciągu najbliższych kilku lat wydać 3 miliardy dolarów na zwiększenie swoich możliwości produkcyjnych. Doinwestowana zostanie Fab 1 w Dreźnie, Fab 8 w Nowym Jorku, a w Abu Zabi powstanie "zaawansowany klaster technologiczny".
Globalfoundries chce, by w Dreźnie stanęły linie produkcyjne zdolne do tworzenia układów scalonych w technologiach 45, 40 i 28 nanometrów o wydajności 80 000 plastrów na miesiąc. W zakładzie tym ma powstać olbrzymi clean room o powierzchni ponad 10 000 metrów kwadratowych.
Z kolei w Fab 8 ma pracować w technologiach 28, 22 i 20 nanometrów o wydajności 60 000 plastrów miesięcznie.
-
przez KopalniaWiedzy.pl
Międzynarodowy konkurs piękności wielbłądów zgromadziaż 10 tysięcy zwierząt. Jedna z największych tego typu imprezorganizowana jest w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi.Wygrać można jeden ze stu samochodów oraz nagrody pieniężne o łącznejwartości ponad 9 mln dolarów.
Konkurs zgromadzi wielbłądy z krajów arabskich: Bahrajnu, Kuwejtu, Omanu, Kataru i Arabii Saudyjskiej. W ten sposób organizatorzy chcą przypomnieć swoim rodakom tradycyjne wartości życia na pustyni. Wybory najpiękniejszych zwierząt stanowią część rozpoczynającego się dzisiaj (2 kwietnia) festiwalu Mazayin Dhafra. Sponsorem przedsięwzięcia jest szejk Khalifa bin Zayed.
Zespół ekspertów ma wybierać najlepsze zwierzęta w różnych grupach wiekowych. Wstęp wolny, trzeba tylko umieć wykazać, że przyprowadzony przez nas wielbłąd jest rodowodowy, nie cierpi na żadną chorobę zakaźną i ogólnie cieszy się dobrym stanem zdrowia.
Pierwszy konkurs piękności wielbłądów odbył się w Emiratach przed 6 laty. Popularnym sportem są też wyścigi tych zwierząt, a kwoty stawiane w zakładach bywają naprawdę astronomiczne.
Dla Beduinów wielbłądy, konie i sokoły od zawsze były symbolami bogactwa.
-
-
Ostatnio przeglądający 0 użytkowników
Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.