Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

LG pokazało urządzenie Solar Cell e-Book, czyli zasilany energią słoneczną czytnik książek elektronicznych. Wystarczy na 4-5 godzin wystawić go na działanie promieni słonecznych, by zyskać energię potrzebną na kolejny dzień pracy. To pozwala na dłuższe używanie urządzenia na otwartej przestrzeni i daje gwarancję, że nagłe wyczerpanie się energii nie zaskoczy nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Ogniwa mają grubość zaledwie 0,7 milimetra i ważą 20 gramów. Baterię wyprodukowano za pomocą standardowych metod tworzenia wyświetlaczy TFT LCD, dzięki czemu jest ona lżejsza niż tradycyjne ogniwa korzystające z krzemu. Jej wymiary idealnie pasują do "okładek" e-książek produkowanych obecnie przez LG Display. Ponadto, jako że technologia TFT LCD jest bardzo dobrze znana, produkcja samego ogniwa jest bardzo tania i prosta.

Obecnie wydajność baterii wynosi 9,6%. W przyszłym roku ma być zwiększona do 12%, a w 2012 roku ma sięgnąć 14%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      LG zaprezentowało pierwsze monitory ciekłokrystaliczne Nano IPS, których czas reakcji wynosi 1 milisekundę. W przyszłym miesiącu firma rozpocznie sprzedaż dwóch modeli nowatorskich urządzeń.
      Monitor 27GL850 to 27-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560x1440, jasności 350 nitów i częstotliwości odświeżania 144Hz. Urządzenie obsługujące HDR10 i posiadające status NVIDIA G-SYNC Compatible zostało wyposażone w dwa porty HDM, jeden DisplayPort oraz w USB 3.0.
      Drugi z monitorów oznaczono symbolem 38GL950G. Przekątna wyświetlacza wynosi w tym przypadku 37,5 cala, jego rozdzielczość to 3840x1600, a jasność wynosi 450 nitów. Częstotliwość odświeżania zaś podniesiono do 175 Hz. Wyższy model wyposażono w VESA DisplayHDR 400, obsługuje ono też technologię NVIDIA G-SYNC. Jego zastaw portów to 1xHDMI, 1xDisplayPort, hub USB 3.0 oraz Sphere Lighting 2.0.
      Monitory powstały przede wszystkim z myślą o graczach. Mieszkańcy USA będą mogli składać zamówienia na niższy model już 1 lipca. Na głównych rynkach europejskich nowe urządzenia zagoszczą w trzecim kwartale bieżącego roku.

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Sąd w Hadze wydał zakaz importu Playstation 3 do Europy. Zakaz będzie obowiązywał przez co najmniej 10 dni. Jego wydanie to wynik sporu patentowego pomiędzy LG a Sony. LG oskarża Sony o naruszenie patentów wykorzystywanych w technologii Blu-ray. Sąd wstępnie zgodził się z argumentami LG, stąd tymczasowy zakaz. Firma ma teraz 10 dni na wystąpienie z wnioskiem o przedłużenie zakazu. Sony może natomiast starać się o zniesienie zakazu. Mocno uderza on w firmę, która tygodniowo eksportuje na Stary Kontytnent 100 000 konsoli.
      Producenci konsoli starają się, by w magazynach znajdowały się taka liczba urządzeń, która zapewni niezakłóconą sprzedaż przez 2-3 tygodnie. Ewentualne przedłużenie zakazu będzie oznaczało, że PS3 zniknie z europejskich sklepów.
      LG twierdzi, że urządzenie narusza liczne patenty należące do tej firmy. W ubiegłym miesiącu firma złożyła skargę do amerykańskiej komisji handlu zagranicznego i stara się o wydanie zakazu importu PlayStation 3 do USA.
      Jeśli Sony zostanie uznana winną naruszenia praw LG, będzie musiała zapłacić odszkodowanie za każdą sprzedaną konsolę.
      Po wydaniu zakazu europejskie służby celne zatrzymały w składach celnych wszystkie znajdujące się tam konsole.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Podczas konferencji SID Display Week 2009 firma LG Display pokazała 15-calowy wyświetlacz OLED, który wytrzymuje... liczne uderzenia młotkiem. Urządzenie o grubości 0,85 mm i rozdzielczości 1366 x 768 charakteryzuje się jasnością rzędu 200 kandeli na metr kwadratowy, kontrastem 100 000:1 i jest odświeżane z częstotliwością 120 herców. Jednak publiczność najbardziej zdziwiło wideo, na którym pokazano, jak wielokrotnie uderzony młotkiem wyświetlacz pozostał nienaruszony.
      LG wyjaśnia, że szklane podłoże wyświetlacza wzmocniono z tyłu stalą, a z przodu zastosowano warstwę ochronną z żywicy.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Pod koniec ubiegłego roku na rynku LCD wybuchł skandal, gdy okazało się, że niektórzy producenci paneli spiskowali w celu ustalania cen. W listopadzie menedżerowie z Sharpa, Chunghwa Picture Tubes i LG przyznali się do nielegalnych działań. Na firmy nałożono grzywny. Najwięcej do zapłacenia ma LG - 400 milionów USD, a najmniej Sharp - 85 miionów.
      Obecnie wydano wyroki w sprawach indywidualnych. Były przewodniczący rady nadzorczej i prezes Chunghwa, Chien-Hon Lin ma zapłacić 50 000 dolarów grzywny i pójdzie do więzienia na 9 miesięcy. Pozostali menedżerowie zostali skazani w USA na kary więzienia od 6 do 9 miesięcy.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Podczas targów IFA, które odbędą się w Berlinie pomiędzy 31 sierpnia a 5 września, będzie można zobaczyć najnowsze dziecko LG, nagrywarkę GGW-H20N. To pierwsze urządzenie zdolne do zapisywania płyt Blu-ray z sześciokrotną prędkością.
      Na szybkim nagrywaniu Blu-ray możliwości GGW-H20N się jednak nie kończą. Potrafi ona również odczytywać płyty HD DVD (prędkość x3), zapisywać DVD+/-R (x16) oraz CD-R (x40). Urządzenie jest również w stanie wypalać dane na dwuwarstwowych płytach BD. Wówczas prędkość jego pracy wynosi 4x, co oznacza, że 46 gigabajtów informacji nagra ono w czasie krótszym niż 50 minut.
      GGW-H20N trafi na rynek w trzecim kwartale bieżącego roku. Urządzenie będzie prawdopodobnie kosztowało około 400 euro.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...