Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Recommended Posts

Polski zespół Team Pentagram zdobył Mistrzostwo Świata podczas finałów World Cyber Games odbywających się we włoskim mieście Monza.

Po długiej walce Team Pentagram w składzie: Łukasz Wnęk, Filip Kubski, Wiktor Wojtas, Jakub Gurczyński oraz Mariusz Cybulski, pokonał szwedzką drużynę „NIP" 2:1 i zdobył Mistrzostwo Świata w grze Counter-Strike.

To pierwszy w historii tak duży sukces Polaków podczas imprezy tej rangi. Team Pentagram jest tegorocznym Wicemistrzem Europy, a w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Europy w Samsung Europe World Cyber Games w Hanowerze.

Zespół od lat regularnie wygrywa krajowe eliminacje igrzysk gier komputerowych. Być może Mistrzostwo Świata przywiezione z Włoch przez Team Pentagram przyczyni się do przychylnego rozpatrzenia przez ministra sportu petycji złożonej przez organizatorów WCG o dodanie e-gamingu do oficjalnej listy sportów w Polsce.

The World Cyber Games jest światowym festiwalem gier komputerowych, który powstał w 2000 roku, aby promować kontakty międzykulturowe poprzez gry. Impreza ma charakter cykliczny (obecnie odbywa się siódma światowa edycja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By KopalniaWiedzy.pl
   Gabe Newell, szef firmy Valve Software, twórcy gier Half Life i Counter Strike, stwierdził, że konsola PlayStation 3 to "totalna porażka”. Jego zdaniem walkę na rynku konsoli najnowszej generacji wygra... Nintendo Wii.
   PS3 to totalna porażka pod wieloma względami. Sony nie potrafi dostarczyć ani klientom, ani deweloperom tego, co potrzebują. Powinni zaprojektować konsolę na nowo – stwierdził Newell. Dodał, że jego firma zaprzestaje prac nad grami dla PlayStation 3.
   Valve Software już w ubiegłym roku oświadczyło, że będzie produkowało gry dla Xboksa 360 i PS3. Wówczas nie wspominało nic o Wii. Obecnie Newell bardzo chwali konsolę Nintendo i uważa, że do końca bieżącego roku będzie miała więcej klientów niż Xbox.
   Pytany o produkt Microsoftu stwierdził, że koncern powinien skupić się na systemie Windows Vista. Lepiej, żeby skupili się na czymś, wykorzystywanym przez setki milionów ludzi na pecetach, niż na konsoli, z której korzysta sześć milionów osób – powiedział Newell.
   Valve to już kolejny znany deweloper, który wyraża się krytycznie o najnowszym produkcie Sony. To bardzo zła wiadomość dla japońskiej firmy. O sukcesie konsoli decydują bowiem atrakcyjne gry. Jeśli deweloperzy nie będą chcieli tworzyć dobrych tytułów dla PS3, może ona przegrać walkę z konkurencją.
   Scenariusz taki jest tym bardziej prawdopodobny, że nie słychać podobnych głosów pod adresem Xboksa 360. Wręcz przeciwnie. Niedawno John Carmack, sławny deweloper, który stworzył takie tytuły jak Doom czy Quake, oświadczył, że ma zamiar skupić się wyłącznie na grach dla Xboksa i stwierdził, że środowisko programistyczne tej konsoli jest prawdopodobnie najlepszym, z jakim zdarzyło mu się pracować.
×
×
 • Create New...