Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Nofimk

Co nowego z "igłą komara"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie pozyskałem skierowanie na obszerną morfologię. Już się boję, bo dużo krwi pewnie potrzeba. Ale muszę się upewnić, że wszystko u mnie ok :P Na szczęście mam zaprzyjaźnione pielęgniarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, więcej jak 5-10 ml nie pobiorą :P Na pewno będzie tylko jedno wkłucie :D

 

A ja się zaczynam cieszyć, że kolejny termin oddawania krwi mam dopiero po górskich szaleństwach na rowerze ;D Poziom hemoglobiny będę miał pewnie rekordowo wysoki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostałeś wcześniej odpowiedź, po co pytasz znowu o to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zaczynam cieszyć, że kolejny termin oddawania krwi mam dopiero po górskich szaleństwach na rowerze ;D Poziom hemoglobiny będę miał pewnie rekordowo wysoki ;)

Choć to trochę samolubne - nie będzie ci szkoda tej krwi, w końcu w pewnym sensie zmniejszasz skuteczność treningowego szaleństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rzeczy ważne i ważniejsze. Ciężko byłoby mi patrzeć na siebie w lustrze, gdybym spełniał własne ambicje kosztem czyjegoś życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rzeczy ważne i ważniejsze. Ciężko byłoby mi patrzeć na siebie w lustrze, gdybym spełniał własne ambicje kosztem czyjegoś życia.

Ależ nie sugerowałem absolutnego zaprzestania oddawania krwi, a jedynie możliwości rozważenia lepszego momentu do oddania, np. przed wyjazdem treningowym, bądź miesiąc po powrocie, gdy hemoglobina już nie jest taka "wyczynowa". Mi też zdarzyło się już po obozie treningowym oddawać krew, tyle że u mnie (na zawodach) wysiłek miał charakter przeważająco anaerobowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... biorąc pod uwagę, że w mojej obecnej sytuacji powienienem skupić się głównie na sile (z wytrzymałością jest u mnie lepiej, ale siłę dopiero rozwijam), wysoka Hb jest akurat bardzo korzystna. Im więcej tlenu dostaje się do mięśni, tym większy wysiłek, do którego mogę je zmusić, więc trening jest bardziej efektywny. Chociaż generalnie masz rację - gdybyśmy mówili o treningu ogólnorozwojowym, wtedy faktycznie nieco niższa hemoglobina zmuszałaby układ krążenia do wydajniejszej pracy, co pozwoliłoby na podniesienie VO2max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna igła komara nie wystarczy ale przecież urządzenie może zawierać wiele igieł. Po kilka w jednym miejscu. I wydajność wzrasta. Do wielu testów staje się wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...