Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
thibris

Z życia wzięte

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji niewystarczającej i często niezbyt (dla mnie) wyszukanych tekstów pojawiających się na bashu, pomyślałem że można by jakimiś historyjkami śmiesznymi dzielić się we własnym gronie.

Proszę teksty wyróżniać pogrubieniem.

 

 

Żeby nie być gołosłownym to zacznę osobiście:

 

Moja babcia trafiła do szpitala, więc poszedłem sprawdzić jak dziadek daje sobie radę i jak tam moje kotki żyją. Dziadek faktycznie sobie radę dawał, nie ma się co obawiać, ale z kotami już gorzej. Najwidoczniej dla dziadka nie ma zbyt wielkiej różnicy co do którego pojemnika sypać, więc jeśli tylko znalazł worek z czymś dla kota to nasypał im do miski. Szkoda że koty nie zrozumiały dowcipu i jakoś żwirku z misek nie chcą jeść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałam ubaw kiedy zaczynałam studia i większość ludzi była kiepsko obeznana w terenie. To było w pierwszym tygodniu, skończyliśmy zajęcia i rozchodziliśmy się do domów. Rozmowa

przebiegała mniej więcej tak :

 

ja: To, w którą stronę  jedziecie, bo może razem pojedziemy.

kumpela: Nie wiem, w którą stronę, ale muszę dojechać do Ronda Capoeira (czyt. kapłejra)

ja: A może na Rondo Kaponiera? !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiej się! Ja sam się długo zastanawiałem, kto to był ten Kaponier, że nazwali rondo jego imieniem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na serio to jest Rondo im. Mikołaja Kopernika, ale pomimo tego, że jestem "rdzenną" poznanianką  ;) nie wiem do tej pory dlaczego przyjęło się Kaponiera  :-[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi w internacie mieli następującą sytuację. Jedli pizzę, wszyscy porozsiadali się po całym pokoju (a że dwuosobowy, to miejsca wiele nie było). Jeden z nich nie znalazł sobie miejsca, więc zaczął wcinać na glebie. Nastała cisza i on właśnie wtedy stwierdził: "Z kamerą wśród zwierząt" - obserwując jak wszyscy łapczywie pochłaniają swoje kawałki pizzy. Wtedy ktoś go zripostował: "Tylko Ty siedzisz na ziemi". ;)

P.S. Nie wiem czy w formie tekstu jest na tyle śmieszne, jak na żywo tudzież z bezpośredniej relacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu robiłem spory remont w rowerze, sporo kasy na to poszło. Kumpel - konserwatywny szosowiec, raczej mało zafascynowany nowinkami technicznymi - pyta mnie, jak się jeździ. No to ja mu opowiadam, że rewelacja, że płynnie, że lekko, że bez porównania i w ogóle ach, och. A on do mnie: "czyli co, ciśniesz na pedały i wtedy koła się kręcą?" ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kamery wśród zwierząt to mocno za to kiedyś miałem u pewnej nauczycielki biologi jak ją kumpel kręcił kamerą w telefonie w czasie lekci i się spytała gdzie to wyśle,a ja na to "z kamerą wśród zwierząt".kurcze gdybym spisywał wszystkie życiowe dowcipasy to niezły zbiór by powstał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad rowerowy. Wyjazd z Poznania, pomyliłem zjazdy z szosy (jak zawsze w tym miejscu!! >;)). Jadę dalej tą "pomyloną" trasą, wjeżdżam do Swarzędza, a tam wita mnie tablica promocyjna miasta: "Swarzędz. Dobrze trafiłeś."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jakiś czas temu odwiedziłem lodówkę, poszperałem troszkę i znalazłem sobie rarytaska na popołudnie: "Mus z trufi" - który żona dostała w paczce świątecznej z firmy. Jakie było moje zdziwienie, gdy po otworzeniu znalazłem w środku pleśń. Pierwszy tekst jaki wypaliłem do żony: "według daty produkcji zmartwychwstanie nastąpiło po czterech miesiącach od śmierci

- Jezus się może schować" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu w moim życiu...

[klasa na lekcji techniki]

Nauczycielka (starsza Pani), opowiada o czymś tam...

Ktoś się pyta: Proszę Pani, a ile ma Pani lat?

Nauczycielka: Mam tyle lat, na ile wyglądam!

Ja: Ludzie tyle nie żyją!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byłam świadkiem kłótni. Dwóch nastolatków rzucało do siebie na zmianę dość obraźliwymi tekstami. Gdy na końcu padły te słowa, wszyscy w autobusie zaczęli się śmiać:

 

- Jesteś rowerem bez pedałów.

- Jesteś pedałem z rowerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szedłem z kolegą - zapalonym rowerzystą - do sklepu. Kolega z jakimś wybajerzonym rowerem idzie. Nie takim, że alufelgi, ale sporo kasy w niego włożył i cuda takie, że nawet nie wiem o co konkretnie chodzi ;) Mija nas jakiś koleś na rowerze ze złotą ramą, zatrzymuje się i mówi do kolegi że fajnie by było razem potrenować/pojeździć/popedałować? czasem :) Wymienili się telefonami i koleś pojechał. My posiedzieliśmy na oranżadzie jakieś pół godziny i akurat wracaliśmy gdy wracał ten sam biedny chłopek. Z lekko poturbowanym rowerem, poobdrapywanym całym ciałem i zwieszoną głową... Mina kolegi - bezcenna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie sobie facet, który nic nie je i mówi, że delfin to ryba :)

Po tej kilkutygodniowej przerwie dalej mnie to niszczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna kupił pudełko 24 bardzo rzadkich i bardzo drogich cygar. Ubezpieczył je przed pożarem i innymi rzeczami. W przeciągu miesiąca wypalił wszystkie cygara i zażądał od firmy ubezpieczeniowej odszkodowania. W żądaniu mężczyzna stwierdził że cygara zostały stracone „w serii małych pożarów.” Firma ubezpieczeniowa odmówiła zapłaty, cytując że mężczyzna skonsumował cygara w normalnym stylu. Mężczyzna wniósł sprawę do sądu i wygrał. Sędzia aczkolwiek powiedział że żądanie mężczyzny jest lekkomyślne ale to firma ubezpieczeniowa umożliwiła ubezpieczenie cygar od pożaru i nie zdefiniowała dokładnie jaki rodzaj pożaru jest nie akceptowalny. Zamiast długiego i kosztownego procesu, firma ubezpieczeniowa zgodziła się wypłacić mężczyźnie odszkodowanie 15000$ za cygara, które zostały stracone „w pożarach”. Po tym jak mężczyzna zrealizował czek, firma ubezpieczeniowa oskarzyla go za 24 „podpalenia” (podłożenia ognia). Dowody z poprzedniej sprawy gdzie żądał odszkodowania zostały użyte przeciwko niemu i został on osądzony winnym umyślnego spalenia własnej ubezpieczonej własności i skazanym na 24 miesiące więzienia i grzywny w wysokości 24000$.

Cytuję to, co przeczytałem na jednym z for ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna historia  ;)

ale jak to się mówi, kto mieczem wojuje, od miecza ginie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomyślałem że można by jakimiś historyjkami śmiesznymi dzielić się we własnym gronie.

Proszę teksty wyróżniać pogrubieniem

 

A czy to nie jest już kradzież intelektualna? Czy autor wypowiedzi może wystąpić o roszczenia mając LOGi i screenshoot'a? Kopiowanie tekstów z książek jest równe powielaniu i rozpowszechnianiu cytatów (intelektuaknego potencjału osób prywatnych?. Bo to już nie jest chamski/głupi/bezsensowny kawał tylko wyrywek doświadczeń i przezyć autora.

Poważnie pytam i jak odnosi się do tego prawo?  8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystąpić do sądu można z absolutnie wszystkim ;) Pytanie, czy się wygra. W przypadku cytatu, absolutnie nie, chyba, że sam podpisałbyś się pod tekstem autorstwa innej osoby jako autor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który sąd podejmie się takiej sprawy? ;) Chociaż z drugiej strony w Polsce to chyba wszystko jest możliwe, ostatnio słyszałem, że ileś lat trwa sprawa o to, że chora babcia ukradła kostkę masła za 3 zł. A na samo postępowanie poszły już spore wielokrotności tej służby (badania, obrona, akta bla bla bla). Oczywiście wszystko zaczęło się od wybitnie inteligentnych funkcjonariuszy policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że historia sprzed dwóch miesięcy urosła nagle do wieloletniej batalii sądowej ;D Prawda jest taka, że sprawę dawno umorzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Przecież samo podjęcie tej sprawy świadczy o tym, jak działa instytucja sądu. Dziwić się potem, że sprawy ciągną się latami, jak co druga dotyczy kradzionej bułki, albo pijanego rowerzysty na działkach. Zauważyłem, że nie jesteś obiektywny ;) Skąpisz wspólnych pieniędzy na turbany z kewlaru, ale już na proces o kostkę masła nie. No chyba że się mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja jedynie śmieję się z tego, do jakich rozmiarów urosła plotka na temat tej sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wychodzę z domu, uszedłem do ulicy, coś przykuło moją uwagę... idziesz trzech gości z kałachami, a jak groźnie wyglądają, każdy 70 cm wzrostu, może 8 letnie dzieci się bawią zabawkami ;) Moja myśl: Al Kaida werbuje żołnierzy już w Polsce ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat (5-7) Uczyłem się czytać . Sklep elektroniczny .

Pudełko z firmy"Osram" . Czytam ... I na cały sklep : OSRAM !!! xD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u dentysty. Dostałam znieczulenie i nagle zrobiło mi się słabo. Alarmuje panią stomatolog co się dzieje, a ona mi na to :

"Słabo ci, bo zapomniałaś oddychać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...