Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
natifreediver

Relacje rodzinne - praca magisterska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem studentką ostatniego roku psychologii, na etapie pisania pracy magisterskiej o komunikacji miedzy rodzicami a dziećmi. Poszukuje chętnych do udziału w badaniu dotyczącym powyższego tematu. Ankieta jest niestety dość długa (20-25 min) ale nie mogę jej skrócić gdyż zaburzyłoby to wyniki, więc proszę o wytrwałość..

Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy i dziękuję za poświęcony czas:)

 

http://www.ebadania.pl/0c708667a098dee3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

jak wypełnię - czy wyświetli się diagnoza? lub będziesz mogła mi coś powiedzieć/napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Czemu pytania się powtarzają?

Chyba lepsza byłaby stymulowana ocena opisowa, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jak tylko skończę badanie mogę przesłać wyniki chętnym osobom. Jednak żadna diagnoza się nie wyświetli:) To badanie nie jest badaniem diagnostycznym i ma na celu wykazać zależności między pewnymi grupami osób oraz przetestować moje hipotezy, które chętnie ujawnię po zakończeniu badania:)

 

pytania powtarzają się specjalnie:) Ta część badania nie jest moim oryginalnym tworem i została mi udostępniona przez promotorkę mojej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

1a)Czasami brakuje mi: "w ogóle nie dochodzi do takich sytuacji" - przez to wynik mojego klikania może być mylący. Bo czasem to pytanie zakłada, że coś JEST i wystarczy powiedzieć jakie to jest - ale to nie ma sensu, za mało opcji

(opcji : nie dochodziło do takich sytuacji, albo, że nie poruszam takich tematów - odpowiedz nigdy nie oddaje czy takie rozmowy zachodziły lub nie)

1b)Czasem zakres odpowiedzi nie pasuje do charakteru pytania.

2)Teraz jest inna pora dnia - inny stan emocjonalny, na jedno pytanie odpowiedziałem już inaczej niż rano(rano nie dokończyłem/wyłączyłem) -- czy to ok, że przez pryzmat trochę innych emocji odpowiadam inaczej(mam lekko zmieniony sposób interpretacji i inny zakres dostępności pamięci)

3)Nie rozumiem systemu powtarzania pytań przez użycie innych słów - zmusza mnie to wtedy do zachowania się zgodnie z poprzednią odp, ale mam ochotę kliknąć inaczej(zazwyczaj troszkę inaczej - albo np. łatwiej widzę smutek niż radość)  ???

4)Przy tym: "Nie można było jej ufać nawet w małych rzeczach."

zakres odp: a-nigdy, b-rzadko, c-nie jestem w stanie jednoznacznie określić, d-często, e-zawsze. Ze względu na ułomność j.polskiego dla myśli:"nie można jej ufać", zgodnie z tą myślą mogę odp.: "nigdy" i "zawsze" i to będzie oznaczało właśnie "nie można jej ufać".

W moim przypadku : Zawsze można ufać. Tylko zgłaszam Ci błąd metody: na pytanie:

"Nie masz gumy?" można odp.:

Nie

Tak

i obu przypadkach może to oznaczać: "Nie mam gumy." (dla nieścisłego umysłu).

Pytania w trybie zaprzeczenia są ZUE.

o, i juz chyba spieprzyłem:

"31.Nie można było wierzyć jej obietnicom. " znów ten sam problem - nie wiem jak odczytać intuicję pytającego.(co do pytań przez zaprzeczenie - shit happened, czasem umiem odp, czasem się borykam - :P ) Ale odpowiadam umysłem ścisłym.

...chyba znowu sobie zaprzeczyłem, ale co tam ;D

To jest głupie pytanie: "39.Miała trudności z ukryciem złego nastroju." , wróć do 1a

To ostatnie mocno zniechęciło mnie do wypełniania ankiety, już mi się nie chcę - nie znoszę naukowych niespójności, w emocjach mogą być - ale literki nie maja tonu głosu :-\

 

Wolałby po prostu RAZ A DOBRZE odpowiedzieć : nie była dwulicowa. Jest ok. Ufam jej. Tu może zajść efekt ankieterski, miśku :) U mnie ten efekt to znużenie, a jestm dopiero w 7/25ych całości

 

Zrezygnowałem. Ale masz zestaw odczuć mojego efektu ankieterskiego. Trochę mi przykro, że zacząłem, obiecałem. Wygrało moje poczucie zapotrzebowania na życiowy cel i sens.

Życzę Ci, żeby Twoja praca mgr była DOBRA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...