Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

"Śnieżna Pantera" wystartuje w slalomie

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy w historii Ghana będzie miała przedstawiciela na... zimowej olimpiadzie. Na igrzyska został zaklasyfikowany 33-letni Kwame Nkrumah-Acheampong, który pierwszy raz zobaczył śnieg przed pięciu laty.

Kwame urodził się w Glasgow, gdzie jego ojciec studiował na lokalnej uczelni. Większość życia spędził jednak w Ghanie. W 2002 roku mężczyzna przyjechał do Wielkiej Brytanii na studia. Znalazł pracę w kurorcie narciarskim w Milton Keynes. Tam zaczął naukę jazdy na nartach. Wszystko, co wiedziałem o narciarstwie pochodziło z filmu z Jamesem Bondem - mówi reprezentant Ghany. Instruktorzy stwierdzili, że mam naturalny talent, a jazda nigdy nie sprawiała mi kłopotów - dodaje.

"Śnieżna Pantera", bo taki przydomek nosi zawodnik, wystartuje w slalomie i slalomie-gigancie. Wie, że jest to jego pierwsza i ostatnia szansa startu w Igrzyskach, dlatego ma nadzieję, że przetrze drogę innym narciarzom z Czarnego Lądu.

Fotografię "Śnieżnej Pantery" można obejrzeć w Sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu można by sądzić, że będzie reprezentował Szkocję :)

Ale zdjęcie faktycznie robi wrażenie - zabawny widok i jaki podnoszący na duchu, że gdzieś tam... są ludzie pozytywnie zakręceni i realizujący swoje marzenia.

 

PS. Ostatnio zaprzyjaźniony Australijczyk dawał mi lekcję jazdy na nartach, chociaż powinno być na odwrót. Ja umiem już troszkę skręcać, a on pewnie potrafi robić fikołki na nartach już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos realizowania marzeń (i a propos Szkotów też :P ) - polecam film "The flying Scotsman" ;) Świetna, oparta na faktach i oddana ze sporym realizmem historia faceta, który postanowił pobić rekord świata w jeździe godzinnej rowerem. Tak naprawdę "elementu rowerowego" w filmie nie ma zbyt wiele, więc powinien się spodobać każdemu. Naprawdę polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś i mogę polecić każdemu kto ma pralkę na zbyciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...