Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
este perfil es muy tonto

Einstein

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny czerwony link ;) A co Ty o tym sądzisz - tak na początek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no czytam i te zarzuty są słabo uzasadnioną teorią spikową jak dla mnie i sklejaniem faktów tak by pasowały do tezy-ale mimo to i tak nie jestem pewien bo się po prostu na fizyce znam jak kura na pieprzu

 

"W tym przypadku Eddington był wyraźnie na bakier z podstawowymi założeniami nauki. Jego zadaniem było zbieranie danych a nie weryfikowanie teorii Einsteina."yyy to autor chyba o falsyfikacjonizmie nie słyszał

 

PS:gdzie zniknęła opcja edycji własnego postu?bo tego postu powyżej edytować nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja działa do 10 minut po napisaniu postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, a za twórcę radia wciąż powszechnie uważa się Marconiego. Pogląd, że na siłę zrobiono z Einsteina "superbohatera" jest dla mnie mocno naciągany. Akurat fizyka nie cierpiała raczej nigdy na brak czołowych naukowców. W dodatku jeśli miałby być zamierzonym produktem, to nonsensowne wydawałyby się pretensje o pierwszeństwo. Einstein miał ten bonus od życia, że najprawdopodobniej cierpiał na szczególny rodzaj autyzmu - zespół Aspergera i wynikający z tego sawantyzm. Fakt, mógł zaczerpnąć od innych sposób na przekształcenia matematyczne czy ideę konwersji, ale to właśnie on to opublikował w zwięzły sposób. a domniemana choroba pozwoliła mu na połączenie rozproszonej wiedzy. Pointcare - fakt, był prekursorem STW, ale to nie on nadał jej finalny kształt. Zresztą nie jest to STW Einsteina, tylko STW i już. Ogólnie śmieszny artykuł. Bo idąc tym tropem, to sumerowie powinni być równie dobrze uważani za prekursorów wszelakich teoretycznych odkryć, z uwagi na wynalezienie systemu pozycyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:'( jaka głupia i przeszkadzająca jest ta opcja z edycją postu do 10 minut :'( to służy głównie walce z waldim?czy pomaga zachować ciągłość dyskusji?z jednej strony walka z trollowaniem i odpowiedzialność za słowo,jednak w zwykłym użyciu przeszkadza-jak coś mi się przypomni nie mogę dopowiedzieć tylko sprostowania i nowe posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego ja osobiście wolę, żeby to ograniczenie pozostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...