Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość tymeknafali

Jak ludzie z Telewizji N oszukują i manipulują ludzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tymeknafali

Ponieważ obleciałem, ale bardzo długo się zbierałem do przepisania tego tekstu na komputer.

jakieś półtora miesiąca temu moja dziewczyna dostała propozycję pracy w firmie działającej dla nowej telewizji N. Okazało się że praca to zwykły akwizytoring i to w dodatku takie bagno i nabijanie ludzi w butelkę, że od razu zrezygnował po pierwszym dniu. Dostała materiały szkoleniowe, o które firma już się nie upomniała. Mam te materiały na kartce, i specjalnie przepisałem je na wersje multimedialną, poświęcając kilka godzin, byście mogli je przeczytać i tu je opublikuje. Nim jednak je wkleję chciałem dodać kilka informacji, którymi podzieliła się ze mną ma ukochana. Podczas prezentacji akwizytorzy mają w nawyku (specjalnie) nie mówić o pewnych koszach, które generuje zakładanie tej TV, ale o tym dopiero dowiaduje się człowiek jak przyjdą zakładać. Np. o tym że będzie płacił więcej za abonament, albo założenie. Najlepszym chyba działem całego szkolenia jest "Zamkniecie".

Mam do was prośbę specjalną, powielcie to co tu jest napisane do jak największej liczby osób, na wszystkich forach gdzie się udzielacie, by do jak największej ilości ludzi dotarł ten tekst, by jak najwięcej ludzi mogło się uchronić przed oszustami.

Treść szkolenia:

 

PREZENTACJA

PRZYWITANIE – WPROWADZENIE

1.Dzień Dobry, TV TVN się kłania, przychodzę do Państwa z taką krótką informacją na temat TV, jaką będziemy u państwa na osiedlu podłączać. Zajmę 5 min, i wszystko wytłumaczę, jak to wygląda od strony technicznej i programowej. Można?!?

2.Dzień dobry, moja godność ………….. Z racji tego, że u państwa na osiedlu niema TV kablowej TV TVN podłącza Państwa osiedle pod TV cyfrową. I właśnie ja jestem od tego, żeby wszystko wytłumaczyć, jak to będzie wyglądać od strony technicznej i programowej. Można?!?

3.Witam, czy mam przyjemność rozmawiać z właścicielem tej posesji. Mam takie pytanie, czy dotarły do Pana informacje na temat TV jaką podłączamy u Was w miejscowości „nie” to zajmę 5 min, i powiem jak to wszystko wygląda. Można ?!?

4.Dzień Dobry, moje nazwisko …………. Od razu chcę przeprosić, bo powinienem być u Państwa wczoraj, ale zabrakło nam zamówień na TV jaką wam podłączamy, zajmę 5 min i wszystko powiem. Można ?!?

5.Dzień Dobry, moje nazwisko ………… czy taka ulotka jest pani znana (pokazuję ulotkę) nie, to bardzo proszę, ta ulotka jest dla pani. Ja potrzebuję kawałek stolika i wszystko wytłumaczę. Można ?!?

 

Po wejściu do domu zadaję klientowi pytania które pomogą mi w prezentacji i będę wiedział z czym będę walczyć.

 

1.Z jakiej pan/pani korzysta TV?

2.Ile się płaci miesięcznie ?

3.Co się ogląda najczęściej?/Co ogląda rodzina?

4.Co by zmienili w TV?

5.Czy są zadowoleni?

6.Czy nie przeszkadzają im częste przerwy, podwyżki, zakłócenia w odbiorze?

 

Pytania się jeszcze będą nasuwać podczas prezentacji, pamiętaj trzeba być elastycznym i kreatywnym oraz dopasować się do klienta. Nie możemy pokazywać, że nam zależy na tym, aby mu to sprzedać.

 

Pamiętaj ty tylko udzielasz informacji na temat TV a nie sprzedajesz!!!!!!!!

 

Proszę mi powiedzieć z jakiej pan korzysta obecnie TV?

- z cyfry+

To gratuluje panu super TV tylko droga, prawda?

- no tak mogłoby być coś taniej, ale mam wszystko i jestem zadowolony.

A co pan ogląda ?

- wie pan ja tak naprawdę to nie mam czasu na oglądanie TV, ale jak mam czas to oglądam dobre filmy.

Co jeszcze?

- no kanały przyrodnicze, trochę sportu, no i dzieciaki to oglądają muzykę.

A ile pan płaci jeżeli nie jest tajemnicą.

- nie, gdzieś ok. 150 zł

To strasznie dużo! U Nas za to samo i w dodatku jeszcze więcej możliwości będzie Pan płacił o wiele mniej.

- a ile mniej?

A słyszał pan jakie ma możliwości TV N?

- coś tam słyszałem.

 

Proszę Pana, TV n jak wiadomo to TV nowej generacji wiąże się to z tym, że ma Pan wpływ na telewizje i ogląda pan to co chce i płaci za to, co Pan chce nie będzie pan płacił za to, czego Pan i Pana rodzina nie ogląda, fajnie prawda!

- no tak, a co tam macie?

Teraz otwieram prezenter i pokazuje to o czym mówię(klient jest wzrokowcem wiec pokazuj to na prezenterze, po to jest to tak zrobione, że przyciąga wzrok)

Proszę Pana, w TV n ma pan 7 pakietów do wyboru, z czego jeden informacja i rozrywka otrzymuje pan od nas zawsze gratis. Do tego pakietu dobiera Pan sobie min 3. Tak jak Pan mówił, lubi pan oglądać filmy.

Jakie filmy pan ogląda?

- no wie Pan, dobre kino mam te HBO o wie Pan tam zawsze coś znajdę i Canal + gdzie oglądam jakiś sport.

Proszę Pana, u Nas ma Pan taki pakiet jak hity filmowe 11 kanałów filmowych, gdzie znajdzie Pan filmy najnowsze jak i klasykę filmową z całego świata. (opowiadam teraz o filmach jakie są u nas dostępne i o tych które dojdą)

MGM w HD, WOJNA I POKÓJ, COMEDI CENTRAL, 3 AXN, MUVIS24, UNIVERSAL, SCJFI, KINO POLSKA, TCM jaki i taki kanały, które dojdą NON STOP KINO, KINOHD i FILMBOX no i proszę Pana 3 kanały HBO.

(pamiętaj nie wszyscy znają te programy)

Jeżeli chodzi o sport to mamy 8 kanałów sport i motoryzacja, gdzie może Pan zobaczyć najważniejsze wydarzenia sportowe i jedyny w Polsce kanał sportowy w HD jest to kanał NSPORT, jak i wiele innych kanałów takich jak (opowiadam o programach i co tam można zobaczyć) EUROSPORT, EUROSPORT2, NASN, TVP SPORT, SPORTCLUB, SPORTCLUB + i program motoryzacyjny TVN TURBO.

 

Pamiętaj, nie wszyscy znają te kanały więc, opowiadaj je tak, żeby klient mógł sobie je wyobrazić !!!

 

Wspomniał Pan, że lubi pan oglądać jeszcze programy przyrodnicze mamy proszę Pana jeszcze taki pakiet jak: kultura nauka i świat (opowiadam o programach) TVN LINGUA, DISCOVERY HD, DISCOVERY CHANEL, DISCOVERY SCIENCE, DISCOVERY CIVILIZATION, ANIMAL PLANET i TVP KULTURA.

 

Pamiętaj, nie wszyscy znają te kanały więc, opowiadaj je tak, żeby klient mógł sobie je wyobrazić !!!

 

A co lubi Pana rodzina, pewnie muzykę proszę Pana w naszej TV znajdzie Pan wszystkie kanały muzyczne, które oglądają dzieci od MTV do VIVY.

Proszę Pana, ale TV N to nie tylko programy, co również telewizja, na którą ma Pan wpływ i na to co Pan ogląda.

 

Mam takie pytanie często pan chodzi do kina z rodziną?

- rzadko, bo nie mam czasu.

A kiedy był pan ostatnio?

- powiem Panu, że już nie pamiętam.

A wypożycza Pan filmy w wypożyczalni?

- czasami

A ile Pan tak średnio płaci z film?

- ok. 10 zł

I co trzeba tam jechać i po obejrzeniu, odwieść a jak się zapomni to jeszcze karę trzeba płacić!

- no tak

A słyszał Pan o takiej usłudze jak VOD??

- coś tam słyszałem

Proszę Pana, dzięki tej usłudze ma pan ponad 40 filmów i programów na życzenie ogląda pan to kiedy Pan chce i ile razy Pan chce. Co miesiąc te filmy się zmieniają płaci Pan za to usługę 40 zł miesięcznie czyli nie całą zł za film, prawda ze fajnie!!

-no tak czyli ile bym płacił miesięcznie za to wszystko

Proszę Pana, łatwo to policzyć 4 pakiety po 16 zł to jest 62 zł plus 40 to płacić będzie Pan co miesiąc ok. 50 zł mniej czyli 112 zł taniej, prawda, jeszcze co Pan zyskuje. Proszę Pana, ale to jeszcze nie koniec co pan zyskuje, ponieważ nasz dekoder Recorder ma wbudowany twardy dysk o pojemności 250 GB czyli może Pan nagrać na dekoder ok. 300 godz. W normalnej jakości i ok. 100 w jakości HD dzięki czemu, ma pan taką usługę jak PVR. Pan sobie wyobrazi ogląda Pan sobie jakiś film i w pewnym momencie przerywa Pan oglądanie, bo dzwoni do Pana telefon rozmawia Pan przez 15 min wraca Pan do oglądanie filmu i nie Wien Pan co się wydarzyło wcześniej, stracił Pan wątek i w tym momencie może Pan sobie cofnąć o czas, który Panu uciekł i oglądać od momentu, w którym Pan przerwał oglądanie prawda ze fajne. Ale to nie jest jeszcze koniec proszę Pana, niech Pan sobie wyobrazi taką samą sytuacje tylko teraz ogląda Pan tvn24 i wie Pan co może Pan jeszcze zrobić zatrzymać sobie program i po powrocie tylko naciska pan play i dalej Pan ogląda prawda ze fajne. Proszę Pana to jeszcze nie koniec tak jak Pan powiedział, że lubi oglądać filmy, a dzieciaki muzykę i w tym momencie jest w domu kłótnia, jak w tym samym czasie kilka osób chce oglądać coś innego i wie Pan jakie mamy rozwiązanie na ten problem Pan ogląda sobie film lub rodzina a drugi program nagrywamy na dekoder w tym samym czasie. Pewnie nie spodziewał się Pan, aż takich możliwości, ale wie Pan, mamy coś jeszcze dla Pana taką usługę jak EPG elektroniczny przewodnik po programach na 7 dni do przodu. Gdzieś Pan wyjeżdża może Pan sobie zaznaczyć programy, które Pan by chciał obejrzeć ale z przyczyn osobistych nie może Pan, dekoder sam zapamięta godzinę rozpoczęcia i zakończenia programu czyli nic się nie nagra, poza tym co Pan chce prawda ze fajnie. Proszę Pana, TV N to również pierwsza TV, która wprowadziła system HD do polski i na dzień dzisiejszy mamy już 5 kanałów w HD i dźwięk DOLBY DIGITAL.

-ok. ale ile to wszystko kosztuje (jeżeli klient zada nam takie pytanie czyli oznacza to, chęć posiadania i dobrze zrobionej prezentacji)

 

 

ZAMKNIĘCIE

 

Proszę Pana, jeżeli chodzi o koszt podłączenia to w skład tego wszystkiego wchodzi: antena satelitarna 80 cm konwerter twin najnowszej generacji, aktywacja, dekoder, osprzęt do instalacji, dojazd technika, instalacja tego wszystkiego.

- ale ja mam antenę

No dobrze ma Pan, ale 60 cm, gdzie zgodzi Pan się ze mną,że występują zakłócenia atmosferyczne.

- czasami

No widzi Pan, po to montujemy większe anteny, żeby tego uniknąć. Koszt tego wszystkiego normalnie wynosi 1200 zł nam kiedy Pan by znalazł taką gotówkę?

- no co Pan tyle pieniędzy?

Czyli rozumiem że nie prędko.

- no tak kto by wam tyle zapłacił?

Proszę Pana i z racji tego, że jak powiedziałem na początku podłączam Wam tutaj grupowo. Ten koszt wynosi jedyne 550 i teraz takie pytanie, na kiedy mam pana zapisać?

Pan pracuje w jakich godzinach?

- no wie Pan, do 17, ale wie Pan ja muszę się jeszcze zastanowić, pomyśleć czy mi się to opłaca czy nie?

Jak to pomyśleć, czy mi się to opłaca, przecież będzie Pan oszczędzał prawie 50 zł miesięcznie czyli 600 zł.

- no tak, ale ja mam jeszcze cyfrę + mam tam 3 miesiące wypowiedzenia.

No widzi pan, a my w tym momencie załatwimy to za Pana!

- w jaki sposób?

Mamy gotowe podanie do nich Pan tylko to wysyła, a my zajmujemy się resztą i przez ten okres wypowiedzenia nie będzie pan płacił 150 tylko 28 zł.

-a dlaczego?

Zmienimy pakiet na najniższy.

- no dobrze, ale wie Pan co ja sam nie mogę podjąć decyzji muszę jeszcze porozmawiać z rodziną.

Proszę Pana nad czym Pan jeszcze chce się zastanawiać nad tym, czy mieć wpływ na telewizję nad tym, żeby oszczędzać i żeby był w domu święty spokój.

- nie nad wydatkiem 550 zł akurat przed świętami

Wie Pan co z racji tego, że fajnie mi się z Panem rozmawia dam panu jeszcze jeden rabat tylko pod jednym warunkiem, że montujemy Panu to w przeciągu 4 dni i za to wszystko nie zapłaci pan 550 tylko 450 to kiedy mamy być?

Pan PESEL ma w głowie, czy będzie potrzebny dowód?

-no znam

W takim razie moja godność ……… Pana godność………….

- wie Pan co, a możemy to zrobić pod koniec tygodnia ?

No możemy tylko po co czekać?

Wie pan co, montujemy to jutro lub po jutrze dam prezent w postaci 3 miesięcy gratis prawda, że fajnie to ja poproszę 2 dokumenty.

 

Jeżeli by się dalej zastanawiał, narzekał, że jest drogo i nie jest w stanie zapłacić jednorazowo, zadaje klientowi pytanie, czy na dzień instalacji znajdzie się ok. 150 zł. Jak tak to proszę o dwa dokumenty, zaczynam wypisywać i przy wypisywaniu już rat tłumaczę na ile miesięcy mam to zrobić.

 

 

WYKOŃCZENIE

 

Po podpisaniu zamówienia nie uciekaj szybko od klienta. Porozmawiaj sobie o wszystkim tylko nie o TV chowasz zamówienie zamykasz prezenter. PAMIĘTAJ klient musi ci zaufać nie może cię zapamiętać tak jak tylko osobę, która coś mu sprzedała tylko jako osobę, która mu doradziła i porozmawiał z nim o wszystkim. Przed samym wyjściem zadaj klientowi pytanie: czy wszystko jasne, czy wszystko zrozumiał, żeby w dniu instalacji nie było niedomówień.

 

 

JAKIM TRZEBA BYĆ PODCZAS PREZENTACJI

Podczas pracy w terenie nie możemy przestać myśleć o tym po co my tak naprawdę chodzimy w teren, co nam daje i co da nam to w przyszłości. Trzeba podchodzić do klienta indywidualnie musimy być Non Stop pozytywnie nastawieni, mieć entuzjazm i nie tracić wiary w to co robimy. PAMIĘTEJ to ty jesteś kowalem swojego losu, to ty masz wpływ na to co będziesz robić za kilka lat. Każda prezentacja musi wyglądać tak samo tylko zmienia się klient i jego potrzeby i to co on będzie oglądać a cały schemat jest taki sam musimy robić wszystko po kolej.

 

5 STOPNI SPRZEDAŻY

 

1 PRZYWITANIE

2 WPROWADZENIE

3 PREZENTACJA

4 ZAMKNIĘCIE

5 WYKOŃCZENIE

 

Są to punkty, które pozwalają robić wyniki i nie zapomnieć o żadnym z nich, bo nic nam nie wyjdzie. Te 5 STOPNI SPRZEDAŻY są nie zbędne.

 

CO POMAGA NAM W PRACY

 

Tępo pracy!

Nie analizowanie!

Entuzjazm!

Wiara!

Zaangażowanie!

Kontrola sytuacji!

Uśmiech!

Walka do końca!

Dobrze opracowany teren gdzie się pracuje!

Znajomość produktu!

Znajomość konkurencji!

Mieć cel!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wszyscy przedstawiciele handlowi tak działają, a nawet taktyki ich działań są jeszcze bardziej wyrafinowane.

 

Podstawą jest dokładne przeanalizowanie wszystkiego co się podpisuje. Jeśli w podpisywanym dokumencie jest odniesienie np do regulaminu itp należy ten regulamin skrupulatnie przeczytać. Nie ma znaczenia co mówi przedstawiciel handlowy, może nam obiecywać przysłowiowe góry złota, znaczenie ma tylko treść podpisywanego dokumentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Jawnie pozwala mu się na oszukiwanie ludzi... widzisz umieszczając ten artykuł chciałem ostrzec, jak działa tego typu przedstawiciel. Osoby które to przeczytały już się pewnie nie dadzą mając wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z N tv i przy większej antenie (zalecanej) przy dużym wietrze i deszczowej pogodzie trochę się ścina, co do pakietów używam: HBO, kanały informacyjne, muzyka - płacę 49 zł/m - generalnie jestem zadowolony , to co wpiep...a to opłata za ponowne włączenie i dekoder mógłby mieć twardy dysk.. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

pracowałam przez miesiac w cyfrze+. taktyka dokladnie ta sama tylko koszty mniejsze.

nazywalismy sie JUICE-menami

Join

Us

In

Create

Entusiasm.

czy jakos tak. atmosfera w firmie byla cudna i chetnie bym tam zostala tylko pracowalo sie od 8.00 d0 20.00 a ja mam dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

A powiedz mi jak z zarobkami proszę?

Powiem ci że pomimo tego nie podoba mi się taka manipulacja, bo uczucia są wymuszane a nie prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uczucia są wymuszane a nie prawdziwe.

To dość typowe. W najlepszym wypadku będziesz musiał udawać uczucie zadowolenia z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Powiem ci że pomimo tego nie podoba mi się taka manipulacja, bo uczucia są wymuszane a nie prawdziwe.

W zasadzie: tak jest na co dzień i cały czas.

Prawie każdy z nas rzadko wie czego na prawdę chce. I na prawdę to kocha.

Jak ma się Mega_Satysfakcję - po jakimś czasie to się dezaktualizuje.

 

Nie wiem czy warto podążać za drobnymi przyjemnościami czy zająć się czymś co ciągle mnie na owo określa. Tylko.. jak to drugie znaleźć? Inaczej : W co warto się zaangażować?

Nawet jak dowiem się "co" - bez spójnej argumentacji odrzucę tego "cosia" tak jak wszystko co mijam. No kurde.. fajnie. Poczytam coś związanego z moimi egzaminami za 3mce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Uczucia z czasem się zacierają, to znaczy te: "W tym momencie" Są to przecież chwilowe uczucia i pomyśl co się dzieje z twoją głową, gdy wymuszasz na sobie inne emocje. Czujesz się tragicznie, ale przywdziewasz uśmiech na twarz i odgrywasz scenkę człowieka szczęśliwego.

To co opisujesz macintoshu jest niestabilnością emocjonalną i psychiczną, a to już zupełnie inna bajka. Prawdziwych emocji nie da się udawać, bo są w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

To co opisujesz macintoshu jest niestabilnością emocjonalną i psychiczną, a to już zupełnie inna bajka. Prawdziwych emocji nie da się udawać, bo są w środku.

Jest jeszcze jedna możliwość: nie obchodzi mnie co się dzieje. Odgrywam scenkę, ale nie liczę na nic zwrotnego. A jak się wydarzy to musiałbym trochę pogadać z rozmówcą, żeby uzgodnić co mi się tylko wydaje, a co jest. Co sie wydaje rozmówcy, a co jest. Nie mam do tego talentu, przestało mi się chcieć. Sprzedaję bullshit, za bardzo nie dbam o to co mówię - jestem poprawny. I dziwę się jak ludziom pojawiają się szybkie emocje - uczucia to raczej nie są. Mam zbyt różny styl życia, żeby mnie to dość obchodziło - więc moja wyobraźnia błądzi gdzieś indziej. Nie wkładam w to wysiłku, bo nikt nie włoży w zrozumienie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kiedyś przyszli, Pan i Pani od Cyfry, Pan zauważył, iż mam psa, który przybiegł, nawet odgadł rasę. Wręcz chciał być tak miły, że poinformował mnie, iż foksteriery używa się do polowań na dziki. A je wredny mu powiedziałem, że faktycznie, polują, taktycznie chwytają ofiarę za jądra i nie puszczają. Poszli sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

bo o to chodzi zeby sie zaprzyjaznic  z potencjalnym klientem na cokolwiek.

A powiedz mi jak z zarobkami proszę?

zarobki- praiwie 100 za jednego klienta im wiecej zdobedziesz tym wiecej masz. czasem 5 w ciagu dnia a czasami nic przez tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Nędza i to straszna.

Powiedz mi, nie dręczyło cię sumienie że kłamiesz ludziom w oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

nie. ja tam  nie pracowalam z ta mysla. leczylam sie zdepresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Sugerujesz że atmosfera tam panująca leczyła cię z depresji? Czy może sam fakt pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

atmosfera zdecydowanie i walka z włsanymi słabosciami. miesiac pracy tam dał mi wiecej niz tygodnie terapii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Nie męczyło cię to że tak naprawdę oszukujesz ludzi do których idziesz w teren?

Tak samo jak fakt że pracujesz dla molocha, co nie tyle dba o ciebie, a chce mieć z ciebie niewolnika?

Swoją drogą cwanie zrobiłaś pracując tam, zakładam że poszłaś po darmową terapię i poprawę swoich umiejętności, a nie do pracy. Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cogito

poszlam do pracy bo mialam kryzys osobowosci i depresje depresji. po pierwszym dniu zobaczylam poprawe w swoim stanie psychicznym i zostalam.

 

a jesli chodzi o molocha to teraz tez pracuje dla podobnego a nawet wiekszego tyle ze nie wciskam nic ludziom a pomagam im znalezc jak najkozystniejsze rozwiazanie. zdaza sie ze z niekozyscia dla siebie ale mam satysfakcje ze robie to dobrze i uczciwie i wiem ze ludzie sa szczesliwi po spotkaniu ze mna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak fakt że pracujesz dla molocha, co nie tyle dba o ciebie, a chce mieć z ciebie niewolnika?

A kto dzisiaj pracuje inaczej ? W większości zakładów pracy jest tak samo. Niby się troszczą o pracownika, ale i tak chodzi im tylko o to by jak najmniejszym kosztem zarobić jak najwięcej dla siebie/zakładu pracy. Czy ktoś z was ma inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Ja mam inaczej, ale to jest niestety tylko praca sezonowa, na projekty rożnego rodzaju. Pracuję w Fundacji Ekologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej jest się uczyć ;) Ja kiedyś na wakacjach pisałem newsy w 3 serwisach, bardzo mi się to podobało, zajmowało mi to max 30 minut dziennie, a zgarniałem 350 zł za miesiąc (a zdarzało mi się wyrobić i w 15 minut). Ale ponieważ jestem człowiekiem strasznie niekonsekwentnym i zmieniam bardzo często zdanie, szybko pożegnałem się z tą pracą (i nawet dobrze, bo szkoła się zaczęła, trzeba było do książek przysiąść).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...