Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
k0mandos

Morza i oceany

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie!

Dlaczego poziom zasolenia mórz i oceanów jest stały ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowym słowem wydaje się być "DLACZEGO".

Wikipedia w tej sprawie "milczy".

Jest z pewnością mnóstwo hipotez, roboczą jest taka oto: widocznie tak jest O`K. z punktu widzenia ekosystemu tzn. "Ziemi się tak podoba".

Jest też gdzieś stara bajka o młynku z którego wysypywała się sól, zaś ów młynek wypadł kiedyś gdzieś komuś za burtę łodzi i utonął nie przestając mleć (popytaj w przedszkolu) ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto właściwie powiedział, że jest stały? Badania lodów arktycznych pokazują coś zupełnie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tymeknafali

Czyli poprawna odpowiedź brzmi: "Nie wiadomo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikroosie, te zmiany są albo czasowe, albo małe. Weźmy pod uwagę to, że oceany istnieją już bardzo długo.

Pytanie zadał mi nauczyciel fizyki, przypominając o ciągle spływającej wodzie z solami i o stałej ilości wody na Ziemi. I dodał, że zna odpowiedź ;D Dodam, że nie chodzi tu na pewno o jakieś reakcje zobojętniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem po cóż nas frapować swoim pytaniem?

Spytaj nauczyciela..chyba, że znasz już odpowiedź i próbujesz podpuszczać do stawiania hipotez. Rozpatrując zagadnienie w aspekcie monoorganicznym (planeta wszakże jest takowym): np.poziom osocza we krwi pojedynczego (dowolnego) organizmu ludzkiego też jest w miarę "stały". Z całą pewnością są odpowiednie mechanizmy regulujące stan rzeczy i na pewno gdzieś istnieją naukowcy, którzy ciężko pracują "nad tym", aby osiągnąć w miarę obiektywne wytłumaczenie mechanizmu działania tych zjawisk a przy okazji osiągnąć prestiż.

Moja odpowiedź na pytanie "Dlaczego": dlatego, że dla żyjących w owych morzach i oceanach stworzeń tak jest optymalnie. Morza i oceany pełne są odchodów (mocz jest słony)[ i jak obserwuje się na ogół wszyscy wszystko olewają] ;) (n.p.!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było pytanie osobiste, a ja postanowiłem się nim podzielić. Być może odpowiedź jest właśnie tak prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikroosie, te zmiany są albo czasowe, albo małe. Weźmy pod uwagę to, że oceany istnieją już bardzo długo.

Pytanie zadał mi nauczyciel fizyki, przypominając o ciągle spływającej wodzie z solami i o stałej ilości wody na Ziemi. I dodał, że zna odpowiedź ;D Dodam, że nie chodzi tu na pewno o jakieś reakcje zobojętniania.

A może zaskocz człowieka i przedstaw alternatywną wersję? Wielu nauczycieli docenia dociekliwość uczniów. Czasem warto być niepokornym :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...