Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Google News po polsku

Recommended Posts

Google uruchomiło polską wersję popularnego serwisu Google News. Obecnie możemy w nim zapoznać się z informacjami z ponad 300 źródeł. To sporo mniej niż 4500 źródeł, jakie mamy do dyspozycji w wersji anglojęzycznej, jednak możemy się spodziewać, że szybko będą dodawane nowe źródła.

Serwis automatycznie zbiera i szereguje najnowsze informacje. Jako, że jest odświeżany co 15 minut możemy być pewni, że wraz z każdą wizytą znajdziemy coś nowego.

Jak czytamy na stronach Google'a Google News wyróżnia się tym, że serwis wiadomości kompilowany jest wyłącznie przy użyciu algorytmów komputerowych, bez interwencji ludzkiej. Dzięki temu zapatrywania polityczne czy ideologiczne nie mają żadnego wpływu na dobór źródeł wiadomości, a użytkownicy mogą zapoznać się z punktem widzenia różnych organizacji dziennikarskich na to samo wydarzenie. Taka różnorodność podejść i punktów widzenia jest wyjątkowa wśród internetowych serwisów wiadomości i uważamy ją za nieodzowny element rzetelnego informowania użytkowników o istotnych dla nich sprawach.

Twórcy serwisu zapewniają, że będą go ulepszali i dodawali nowe źródła wiadomości. Proszą też internautów o wysyłanie swoich pomysłów i propozycji. Niestety, w tej chwili nie jest możliwe to w języku polskim.

Obecnie w Google News znajdziemy 7 działów: najważniejsze artykuły, świat, Polska, gospodarka, nauka/technika, sport, rozrywka. Serwis daje nam też możliwość personalizacji oglądanej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...