Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
Gość Guardian

Komputer bogotański

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Guardian

Czy ktoś posiada jakieś informacje (usłyszane, przeczytane, cokolwiek) na temat watykańskiej bazy danych zlokalizowanej w Bogocie, spotkałem się z nazwą komputer bogotański. Czy wciąż istnieje, czy dalej finansuje go Watykan i organizacje fundamentalistyczne etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Czy ktoś posiada jakieś informacje (usłyszane, przeczytane, cokolwiek) na temat watykańskiej bazy danych zlokalizowanej w Bogocie, spotkałem się z nazwą komputer bogotański. Czy wciąż istnieje, czy dalej finansuje go Watykan i organizacje fundamentalistyczne etc.

Fundamentalizm jest bliżej Radio Maryja. Z dala od Watykanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Fundamentalizm Radia Maryja jest znikomy w porównaniu np. z takimi ruchami jak Opus Dei czy Comunione e Liberazione. A kwestia o która pytam jest z tym powiązana (swoją drogą bardzo interesujący temat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Comunione e Liberazione

Z tym to Ci się trochę popieprzyło. Nie ma w nich takich rzeczy, są otwarci na dyskusję - choć nie aż tak jak chciałem. Byłem na spotkaniu wrocławskim. Fajni ludzie. Nie stanowią zagrożenia. Zainspirowali mnie co nieco. Oni szukają swojego sposobu na życie -nie organizują się w zbrojne grupy itp.

Oni tylko: Chcą, żeby ich emocje, dotyczące Boga, mogły się lepiej rozwijać w nich samych..

.. a nie w ludziach dookoła.

 

Jak dla mnie : Przesadziłeś. Znajdź ich sobie tam gdzie mieszkasz i pogadaj. A potem mi przyargumentuj. Pojedynek na argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Nie chcę o tym dyskutować, bo nie tego chciałem się dowiedzieć :) O Comunione tylko słyszałem, nie mam żadnych argumentów ani doświadczeń. Więcej wiem na temat Opus Dei, ale jest to temat drażliwy, którego nie chcę poruszać publicznie. Będzie spotkanie, to pogadamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Ale, to, zapamiętaj:

Oni .. : Chcą, żeby ich emocje, dotyczące Boga, mogły się lepiej rozwijać w nich samych..

 

Jestem niewierzący, chciałem zobaczyć jak to jest u nich z "sensem tego wszystkiego".

Jestem niewierzący, czyli obiektywny. Chodziłem na spotkania jakieś 3 mce(dodatkowa obiektywność ;) ).

Nie powtarzaj po ludziach, których nie potrafisz zautentyfikować ani nie masz podstaw im zaufać - plotka.

 

Peace :)

 

 

Trochę złośliwie, zacytuję: o fundamentalizmie(z Wikipedii)

Zarzut fundamentalizmu często wykorzystywany jest w mowie nienawiści w celu zdyskredytowania oponenta. Określenie kogoś mianem fundamentalisty w społeczeństwie nastawionym na otwartość wobec różnych poglądów ma zwykle na celu przeniesienie sporu z płaszczyzny rzeczowej na emocjonalną, z jednoczesnym poniżeniem przeciwnika przez skojarzenie z nim odczuć negatywnych i tym samym ustawienie się po stronie przeważającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Zgadzam się z tym powyżej, aczkolwiek niektóre działania takich ruchów, tak jak np. popieranie/współfinansowanie komputera bogotańskiego mają silne podłoże fundamentalistyczne. Więc zarzucając im fundamentalizm, nie mam na myśli poczynań pojedynczych członków, tym bardziej w Polsce i tym bardziej jeżeli chodzi o Comunione e Liberazione.

A żeby nie pozostawić Twojej złośliwości bez odpowiedzi ;D Każdy ruch fundamentalistyczny broni się przed tym zarzutem w takim sam sposób, jak zacytowałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macintosh

Ale, nie ja, się bronię.

 

 

                      :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada jakieś informacje (usłyszane, przeczytane, cokolwiek) na temat watykańskiej bazy danych zlokalizowanej w Bogocie, spotkałem się z nazwą komputer bogotański. Czy wciąż istnieje, czy dalej finansuje go Watykan i organizacje fundamentalistyczne etc.

 

Nie mam pewności, ale być może będzie coś w książce Mettnera "Katolicka mafia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardian

Tą już przeczytałem i informacje są wyjątkowo jałowe :-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś mi się widzi, że to jedyne źródło... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...