Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

W ofercie OCZ Technology znalazły się układy pamięci PC2-9000 Ti Alpha VX2 DFI Special Edition, które zostały zoptymalizowane pod kątem współpracy z płytą główną DFI LANParty UT NF590 SLI-M2R.

Moduły należą do linii OCZ Voltage eXtreme, a więc dostosowane są do pracy z wyższym napięciem. Układy taktowane są zegarem o częstotliwości 1120 MHz. Producent zapewnia, że przy napięciu 2,4 V timingi nowych kości wynosza 5-5-5, a PC2-9000 Ti Alpha VX2 DFI Special Edition pracują stabilnie.

Wszystkie moduły są ręcznie testowane, a producent objął je dożywotnią gwarancją.

Kości sprzedawane będą osobno lub w zestawach 2x1024 MB. Producent nie podał cen układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Niedawno informowaliśmy o tanim SSD firmy OCZ. Tymczasem Intel, uznany za najlepszego producenta tego typu urządzeń, zaoferował niedrogi 40-gigabajtowy dysk SSD. Urządzenie X25-V Value SATA SSD kosztuje w hurcie (po 1000 sztuk) 125 dolarów. Jest ono przeznaczone dla netbooków lub pecetów, w których SSD pełni rolę dysku rozruchowego, a właściwym magazynem danych jest tradycyjny HDD.
      Urządzenie Intela jest o 10-20 procent tańsze od rozwiązań konkurencji.
      Czterdziestogigabajtowy dysk wystarczy do zainstalowania systemu operacyjnego, pakietu biurowego i kilku aplikacji.
      X25-V pojawiły się już w sprzedaży detalicznej. Na Amazon.com można je kupić w cenie 126,45 USD.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Dyski SSD Intela zdobyły największe uznanie firmy analitycznej DRAMeXchange Technology. Jej specjaliści sprawdzili szeroką gamę dostępnych na rynku produktów. Podczas badań zauważono olbrzymie "nierówności" wśród SSD. Kolosalne różnice, wpływające na ocenę całego urządzenia, były obserwowane w jakości kontrolerów, pamięci flash i wbudowanego oprogramowania (firmware'u).
      Już wcześniej specjaliści, jak na przykład Tom Coughlin z firmy konsultingowej Coughlin Associates, zauważając różnice w jakości SSD zalecali swoim klientom, by raczej kupowali urządzenia dużych, znanych firm. Badania DRAMeXchange potwierdzają, że było to słuszne zalecenie.
      Wykazały one, że najlepsze kontrolery produkują Intel i Samsung, jeśli zaś chodzi o firmy projektujące układy scalone, to zaufać można amerykańskiej SandForce, południowokoreańskiej Indilinx oraz tajwańskiej JMicron Technology.
      DRAMeXchange przetestowało 40 różnych SSD, skupiając się głównie na modelach korzystających z tańszych układów MLC (multi-level cell) NAND. Technologia MLC oferuje wyższą gęstość zapisu i pozwala na produkcję tańszych układów. Z kolei zalety SLC to większa wytrzymałość układów. większy zakres temperatur, w których mogą pracować, niższy pobór mocy oraz szybszy odczyt i kasowanie danych.
      Badane SSD podzielono na dwie grupy. W pierwszej znalazły się urządzenia o pojemności od 100 do 160 gigabajtów. Ten ranking wyglądał następująco:
      1. Intel X25-M SSDSA2M160G2GC (160 GB)
      2. OCZ Vertex PRO (120GB)
      3. A-Data SSD S599 (100 GB)
      4. G.SKILL Phoenix (100 GB)
      5. MX-Technology MXSSD2MDS (100 GB)
      6. Micron REALSSD C300 (128 GB)
      7. Starex (128 GB)
      8. Apogee Mars FlashSSD (128 GB)
      9. Corsair CMFSSD-128GD1 X128 (128 GB)
      10. Super SSpeed SSD (128 GB)
      Do drugiej kategorii zaliczono urządzenia o pojemności od 60 do 80 GB, jednak szczególnie skupiono się na urządzeniach 64-gigabajtowych, gdyż ich cena najbardziej odpowiada klientom.
      1. Intel X25-M SSDSAM080G2GC (80 GB)
      2. OCZ Agility EX (60 GB)
      3. KingFast KF251MCI (64 GB)
      4. A-Data SSD S592 (64 GB)
      5. Starex (64 GB)
      6. Gingle V3 (64 GB)
      7. PQI SSD S528 (64 GB)
      8. Corsair CMFSSD-64GBG2D P64 (64 GB)
      9. RiData X-series NSSD-X25-64-C07M-PN (64 GB)
      10. RunCore RCP-IV-S2564-C (64 GB).
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej powstał materiał, który umożliwi przechowywanie informacji z 20 płyt HD DVD na powierzchni około 1 cm2. Nowy materiał jest dziełem zespołu pracującego pod kierunkiem doktora Jagdisha Naryana i profesora Johna C. C. Fana.
      Naukowcy wykorzystali technologię domieszkowania, podczas której do materiału dodaje się obce jony lub atomy, zmieniając właściwości materiału.
      Amerykańscy uczeni dodali do tlenku magnezu metaliczny nikiel. Uzyskany w ten sposób materiał zawierał klastry atomów niklu, których rozmiary nie przekraczały 10 nanometrów kwadratowych. To 10-krotnie mniej, niż można uzyskać przy obecnie wykorzystywanych technikach. W ten sposób możliwe będzie 50-krotne zwiększenie pojemności układów scalonych. W układzie, który dotychczas mieścił 20 gigabajtów danych, będzie możliwe zapisanie terabajta informacji.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Firma OCZ potwierdziła, że w sierpniu zaoferuje 3,5-calowy dysk SSD o pojemności 1 terabajta. Urządzenie 1TB Colossus SSD będzie kosztowało 2200 dolarów.
      Dysk korzysta z interfejsu SATA II, szybkość zapisu danych wynosi 220 MB/s, a odczytu - 250 MB/s.
      To już drugi terabajtowy SSD w ofercie OCZ. Poprzedni zadebiutował w kwietniu, charakteryzował się lepszymi czasami odczytu oraz zapisu i kosztował 3000 USD.
      Firma oferuje też dyski o mniejszej pojemności. Za urządzenie zdolne pomieścić 120 GB zapłacimy 300 dolarów, z kolei model 250-gigabajtowy kosztuje 650 USD, a 500-gigabajtowy wyceniono na 1200 dolarów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Kingston zaprezentował pierwszy zestaw układów pamięci o pojemności 12 gigabajtów stworzony z myślą o współpracy z intelowskimi procesorami z rodziny Core i7. Zestaw składa się z trzech 4-gigabajtowych kości taktowanych zegarem 1600 MHz. Ich timingi wynoszą 9-9-9-27. Urządzenia z serii HyperX pracują przy napięciu 1,65V.
      Trzykanałowe układy tworzą najbardziej pojemny zestaw z rodziny HyperX. Są jednocześnie najdroższym spośród dostępnych na rynku pakietem pamięci. Trzeba za nie zapłacić 1400 dolarów.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...