Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Gdzie szukać najtańszego oc w 2022 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowe i musi je opłacić każdy właściciel samochodu. Dzięki niemu mamy pewność, że w przypadku spowodowania kolizji, nie będziemy musieli ponosić kosztów naprawy poszkodowanego pojazdu. OC nie jest ubezpieczeniem ze stałą stawką i zależy od wielu czynników. Przed zakupem warto sprawdzić przynajmniej kilka ofert, by wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza. Co zrobić, by uzyskać jak najniższą stawkę za OC? Przekonaj się o tym, czytając dzisiejszy artykuł.

OC w 2022 roku znowu będzie wyższe?

Ostatnie lata to dość duża stabilizacja na rynku ubezpieczeń OC. Po dużych wzrostach, które obserwowaliśmy na przełomie roku 2016 i 2017 ostatni czas zapewnił kierowcom odrobinę wytchnienia od podwyżek. Nie znaczy to wcale, że składki zaczęły tanień. Patrząc na obecną sytuację na rynku, wydaje się, że powoli będziemy wchodzić w czas podwyżek. Niezależnie od tego, jak będą kształtować się stawki w bieżącym roku, przed wyborem konkretnego ubezpieczyciela, warto porównać przynajmniej kilka ofert. Zdarza się, że na rynku pojawiają się fajne promocje i dają nam możliwość zaoszczędzenia kilkudziesięciu, czasem nawet kilkuset złotych.

Pamiętajmy, że w żaden sposób nie jesteśmy związani z danym towarzystwem ubezpieczeniowym, jeśli nasza polisa wygasa i znajdziemy tańszą ofertę, to wystarczy wypowiedzieć w odpowiednim terminie stare ubezpieczenie, by móc skorzystać z lepszej oferty. Jeśli chcesz wykupić najtańsze OC w 2022 roku (sprawdź na: najtaniejuagenta.pl). Ten portal jest miejscem, gdzie znajdziemy najlepsze oferty w danym okresie. Zamiast wypełniać kolejne formularze lub umawiać się na wizyty w towarzystwach ubezpieczeniowych, możesz mieć dostęp do najlepszych ofert w jednym miejscu.

Bez wątpienia takie rozwiązania ułatwiają nam życie i umożliwiają porównanie wielu ofert w jednym momencie. Dzięki nim jesteśmy w stanie dopasować ofertę do naszych preferencji i kupić ubezpieczenie, które będzie nam odpowiadać.

Jak i kiedy wypowiedzieć polisę OC?

Zakup nowej polisy wiąże się z wypowiedzeniem ubezpieczenia opłaconego rok wcześniej. Należy o tym pamiętać, bo niedotrzymanie terminu skutkuje automatycznym przedłużeniem starej polisy. Wiąże się to z powstaniem dość problematycznej sytuacji, której można uniknąć, dopełniając wszelkich formalności. Prezentują się one następująco:

•    Artykuł 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych wyraźnie mówi nam, że polisę OC musimy wypowiedzieć nie później jak jeden dzień przed końcem ochrony.
•    Wyjątkiem jest sytuacja, gdy kupujemy pojazd używany posiadający aktualne ubezpieczenie OC. W takiej sytuacji nabywca może ją wypowiedzieć w dowolnym momencie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji o formalnościach związanych z przerejestrowaniem pojazdu, to warto odwiedzić stronę https://najtaniejuagenta.pl/jak-przerejestrowac-samochod/.
•    Wypowiedzenie umowy składamy w formie pisemnej. Warto pamiętać, że jazda pojazdem bez ważnego OC naraża nas na kary, które wynieść mogą nawet 5600 zł w przypadku, gdy spóźniamy się z płatnością więcej, jak 14 dni.


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...