Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Mikroskopijny kwestionariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Olympus to nie tylko producent aparatów cyfrowych czy innej elektroniki użytkowej. Jest znany również jako wytwórca zaawansowanego sprzętu medycznego, jak np. mikroskopów. Firma zaczęła jednak ostatnio tracić ten rynek na rzecz konkurencji. Postanowiła przeciwdziałać mu w bardzo oryginalny sposób.

Do wybranych klientów wysłano kwestionariusz zapisany na szkiełku przedmiotowym, używanym do umieszczania preparatów. Do jego odczytania konieczne było użycie mikroskopu.

Nie wiadomo, czy zwiększy to sprzedaż mikroskopów, jednak ruch na stronie Olympusa wzrósł o 24%, a przedstawiciele Księgi rekordów Guinessa zastanawiają się nad wpisaniem do niej najmniejszego kwestionariusza świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mój lab rozważa obecnie zakup bardzo ciekawej maszyny właśnie od Olympusa :) Niesamowita rzecz, umożliwia obserwowanie fluorescencji komórek in vivo w naczyniach krwionośnych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Microsoftowy Kinect trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najszybciej sprzedające się urządzenie elektroniki konsumenckiej. Kinect jest chętniej kupowany niż takie rynkowe przeboje niż iPhone czy iPad.
      Urządzenie, które zadebiutowało w 4 listopada ubiegłego roku w USA, a 10 listopada w UE znalazło już 10 000 000 nabywców. Rekordy popularności biło ono w ciągu pierwszych dwóch miesięcy po premierze. Wówczas Microsoftowi wystarczyło 60 dni by sprzedać 8 milionów sztuk. To oznacza, że każdego dnia nabywców znajdowało ponad 133 tysiące urządzeń i właśnie ten wynik zapewnił Kinectowi wpis do Księgi.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Takuo Toda, prezes Japońskiego Stowarzyszenia Samolotów Origami, pobił rekord świata w długości lotu papierowego samolotu. Latający model utrzymał się w powietrzu przez 26,1 sekundy.
      Samolot powstał z jednego kawałka papieru, bez użycia kleju czy nożyczek. Został on poskładany tak, jak składa się typowe samoloty z papieru.
      Czułem olbrzymią presję. Wszystko jest ważne - wilgotność powietrza, temperatura, obecność ludzi - stwierdził Toda. Obiecał przy okazji, że z czasem jego papierowe samoloty pokonają granicę 30 sekund.
      Osiągniecie Tody zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa. Wcześniej znalazł się tam inny jego rekord - lot papierowego samolotu, do którego zbudowania wykorzystano taśmę klejącą. Utrzymał się on w powietrzu przez 27,9 sekundy.
      Teraz Toda ma nadzieję, że wraz z profesorem Shinjim Suzukim z Uniwersytetu Tokijskiego powrócą do zarzuconego przed rokiem pomysłu zbudowania papierowych samolotów, które byłyby w stanie przetrwać wejście w ziemską atmosferę z przestrzeni kosmicznej. Japończycy chcieli wysłać 100 takich samolotów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Porzucili jednak swój pomysł, gdyż uznali, że nie ma możliwości śledzenia ich wszystkich podczas trwającej tydzień podróży na Ziemię.
       
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Mozilla chce zostać wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. Firma ma zamiar ustanowić rekord w liczbie kopii programu pobranych w pierwszym dniu premiery. Dlatego też prosi o pomoc internautów.
      W połowie czerwca nastąpi oficjalna premiera Firefoksa 3 i Mozilla chce, by właśnie podczas Download Day doszło do rekordowo dużej liczby pobrań. Dlatego też z jednej strony zachęca użytkowników, by ci mówili o akcji znajomym, a z drugiej, chce, by właściciele stron WWW umieszczali na nich przyciski zachęcające do pobierania przeglądarki.
      Obecnie w Księdze rekordów Guinessa nie istnieje żaden rekord dotyczący liczby pobrań programu.
      Mozilla twierdzi, że na całym świecie Firefoksa używa ponad 175 milionów osób. Z naszych statystyk wynika, że w kwietniu bieżącego roku aż 45,35% osób, które odwiedziły KopalnięWiedzy wykorzystywało przeglądarki z silnikiem Gecko. Internet Explorera używało w kwietniu 44,98% odwiedzających KopalnięWiedzy.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Przedstawiciele Księgi Rekordów Guinessa poinformowali, że Chińczyk Bao Xishun nie jest najwyższym człowiekiem na świecie. Rekord wzrostu należy obecnie do Ukraińca Leonida Stadnika. Mierzy on 2,57 metra.
      Stadnik, były weterynarz, mieszka we wsi Podoliance w okolicach Żytomierza. Mężczyzna zaczął gwałtownie rosnąć w wieku 14 lat, po przejściu operacji mózgu. Prawdopodobnie doszło wówczas do pobudzenia przysadki mózgowej, która produkuje hormon wzrostu.
      Najwyższym zanotowanym człowiekiem w historii był Robert Pershing Wadlow. Miał on niemal 272 centymetry i zmarł w wieku 22 lat.

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Na początku listopada na rynek trafi najmniejsza na świecie lustrzanka cyfrowa. Olympus E-400 jest niezwykły również i pod innym względem - to prawdopodobnie pierwsza lustrzanka, która nie debiutuje na całym świecie. Jej producent stwierdził, że, przynajmniej na razie, nie będzie jej sprzedawał w Ameryce Północnej.
      Korpus nowego aparatu w standardzie Cztery Trzecie ma wymiary 130x91x53 mm i waży 375 gramów. Producent wyposażył go w 10-megapikselowy przetwornik CCD i procesor obrazu TruePic TURBO.
      Użytkownik urządzenia skorzysta też z filtra ultradźwiękowego Super Sonic Wave odpowiedzialnego za usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni CCD, wyświetlacza o przekątnej 2,5 cala, wejścia na karty CompactFlash i xD, 31 trybów fotografowania, balansu bieli ustawianego jednym przyciskiem czy podglądu głębi ostrości. Wraz z aparatem kupimy obiektyw Zuiko Digital EZ-1442 ED o ogniskowej 14-42 mm i jasności F3,5-F5,6. Olympus zaoferuje również szkło EZ-4015-2 ED o ogniskowej 40-150 mm.
       
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...