Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Fantomowe dzwonki telefoniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdarza ci się, że słyszysz dzwonek albo czujesz wibracje swojego telefonu komórkowego, sięgasz po niego i okazuje się, że to tylko złudzenie? Jeśli tak, możesz cierpieć na tzw. fobię dzwonkową. Anglosasi ukuli już nawet termin na określenie tego zjawiska: ringxiety (od anxiety, czyli lęk).

David Laramie, doktorant z Alliant International University w Los Angeles, postanowił zbadać fantomowe dzwonki telefoniczne. Zauważył, że im częściej ktoś korzysta z komórki, tym częściej zdarza mu się je słyszeć.

Kiedy przeprowadzał sondaż, okazało się, że do fobii telefonicznej przyznaje się aż 67% dorosłych respondentów. Osoby te płacą wyższe rachunki, wykorzystują więcej abonamentowych minut i wysyłają większą liczbę SMS-ów. Są także bardziej impulsywne.

Studium ujawniło ponadto, że dla wielu ludzi komórka jest narzędziem wykorzystywanym do regulowania nastroju czy podtrzymywania kontaktów społecznych. Badani, którzy wolą wysyłać SMS-y niż prowadzić rozmowy, są bardziej samotni, trapią ich lęki społeczne, mają też problem z korzystaniem z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda nie slysze fikcyjnych dzwonkow ale zawsze jak mam wyciszony telefon i trzymam go w kieszeni to co chwila mam wrazenie ze wibruje... czy zaliczam sie do chorych??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...