Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nie taki Norishige Kanai wysoki, jak twittował

Recommended Posts

Norishige Kanai przeprasza za żenującą pomyłkę, do jakiej doszło podczas pomiaru wzrostu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK). Okazuje się, że zmiana gabarytów Japończyka w warunkach mikrograwitacji wcale nie jest taka duża i mieści się w średniej. Zamiast o 9 cm mówi się teraz o zaledwie 2 cm.

Jest mi bardzo przykro z powodu zamieszczenia na Twitterze nieprawdziwych informacji - kaja się astronauta. Kanai nie ujawnił, skąd tak duży błąd pomiaru.

Poprzedni wpis 41-latka wywołał burzę w mediach społecznościowych i nie tylko, ale dowódca 55. misji Anton Szkaplerow podszedł do tych rewelacji sceptycznie i zarządził kolejne mierzenie. Okazało się, że wzrost Kanaiego wynosi 191 cm, a ponieważ na Ziemi ma on 189 cm, "urósł" tylko o 2 cm.

Nie miałem bólu pleców (de facto bóle szyi i ramion minęły), wątpiłem więc, że jestem 9 cm wyższy - komentuje po niewczasie astronauta. Dowódca Szkaplerow to weteran, mógł więc dostrzec takie rzeczy. Odczuwam ulgę, bo wydaje się, że [spokojnie] zmieszczę się w siedzeniu Sojuza.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...